Domy i mieszkania na sprzedaż Żarków

Kup nieruchomość na osiedlu Żarków: 175 nieruchomości w cenach od 280 000 zł do 989 000 zł, przy średniej cenie 508 225 zł.

155 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Żarków

Średnia cena 508 225 zł cena sprzedaży
Przedział cen 280 000–989 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 72 m² na nieruchomość
Cena za m² 7 034 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

20 łącznie
90% mieszkania
  • Mieszkania 90,0%
    18 nieruchomości
  • Domy 10,0%
    2 nieruchomości

Ile pokoi

20 łącznie
60% 3 pokoje
  • 2 pokoje 15,0%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 60,0%
    12 nieruchomości
  • 4 pokoje 20,0%
    4 nieruchomości
  • 5+ pokoi 5,0%
    1 nieruchomość

Przedziały cenowe

20 łącznie
  • 280 000–360 000 zł 20,0%
    4 nieruchomości
  • 360 000–400 000 zł 25,0%
    5 nieruchomości
  • 485 000–500 000 zł 15,0%
    3 nieruchomości
  • 515 000–550 000 zł 20,0%
    4 nieruchomości
  • 615 000–990 000 zł 20,0%
    4 nieruchomości

Przedziały powierzchni

20 łącznie
  • 30–60 m² 30,0%
    6 nieruchomości
  • 60–70 m² 40,0%
    8 nieruchomości
  • 70–80 m² 10,0%
    2 nieruchomości
  • 80–220 m² 20,0%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 62 m² 161 m²
Cena za metr kwadratowy 7 370 zł/m² 5 863 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Oferta na sprzedaż na osiedlu Żarków liczy 175 nieruchomości. Mieszkania mają około 62 m² przy średniej cenie 7 370 zł/m², podczas gdy domy oferują więcej przestrzeni (około 161 m²) przy cenie za metr kwadratowy niższej — około 5 863 zł/m².

Mieszkania 3-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2- i 4-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na osiedlu Żarków wyniosła 439 500 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Głogów) mediana to 285 000 zł. Zmiana roczna: +20,1%.

Mediana ceny sprzedaży 439 500 zł 2025
Mediana ceny za m² 8 162 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 22 2025
Ceny w ciągu roku +20,1% mediana
Od 2021 roku +67,9% mediana
Wobec mediany gminy +54,2% Głogów: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej -2,3% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Żarków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 439 500 zł, czyli 8 162 zł/m², w obserwowanym przedziale od 330 450 zł do 651 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 440 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 40,1% transakcji zawarto między 260 000 zł a 390 000 zł, a 12,2% przekroczyło 440 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,3% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 10,6% przekracza 82 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Głogów: 285 000 zł) o 54,2%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 2,3% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 31 sprzedaży mieszkań, z medianą 345 000 zł i 6 919 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 390 752 zł (7 279 zł/m²) przy 39 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Żarków rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 31 345 000 zł -21,5% 6 919 zł/m²
2025 22 439 500 zł +20,1% 8 162 zł/m²
2024 48 365 855 zł +4,5% 7 397 zł/m²
2023 25 350 000 zł -2,8% 7 191 zł/m²
2022 43 360 000 zł +37,5% 5 211 zł/m²
2021 158 261 741 zł -16,2% 4 792 zł/m²
2020 2 312 500 zł — 4 855 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Żarków: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 22
Mediana ceny 439 500 zł
Cena za m² 8 162 zł/m²
Mediana powierzchni 53,7 m²
Typowy przedział 330 450 –
651 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Żarków

Rozkład obliczony na podstawie 329 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 200 000 zł 10,9%
200 000 – 260 000 zł 18,8%
260 000 – 390 000 zł 40,1%
390 000 – 440 000 zł 17,9%
Powyżej 440 000 zł 12,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Żarków

Rozkład ceny za m² na podstawie 329 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 300 zł/m² 9,4%
4 300 – 4 800 zł/m² 17,9%
4 800 – 7 100 zł/m² 44,7%
7 100 – 8 100 zł/m² 17,3%
Powyżej 8 100 zł/m² 10,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Żarków

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 35 m² 10,3%
35 – 45 m² 17,9%
45 – 62 m² 41,3%
62 – 82 m² 19,8%
Powyżej 82 m² 10,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Żarków: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 2,7% 224 000 zł 6 540 zł/m²
2 izby 31,7% 220 217 zł 5 710 zł/m²
3 izby 39,3% 315 000 zł 9 879 zł/m²
4 izby 25% 419 000 zł 5 801 zł/m²
5 izb 0,9% 456 150 zł 4 691 zł/m²
6 izb i więcej 0,4% 560 000 zł 8 571 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Żarków: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 30 332 zł/m² 87 022 zł 182 m²
Wszystkie działki 30 332 zł/m² 87 022 zł 182 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Żarków

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 72 33 0 13 26
2026 (do 17.08) 67 44 0 8 15
Razem 2010–2026 557 372 0 40 145

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 439 500 zł (8 162 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (39,3% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Żarków?

Na zakup nieruchomości na osiedlu Żarków trzeba przeznaczyć średnio 508 225 zł, czyli około 7 034 zł/m².

Jak duża jest oferta na osiedlu Żarków?

Aktualna oferta to około 175 nieruchomości: 18 mieszkań i 2 domy oraz 155 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 280 000 zł do 989 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 72 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 161 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 62 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Żarków:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje63 m²485 583 zł
4 pokoje86 m²618 625 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Żarków?

Średnia cena to 7 034 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 370 zł/m², a dla domów spada do 5 863 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Żarków?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.