Porównaj 199 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Hutnik — średnia cena to 364 768 zł, a ceny sięgają od 245 000 zł do 699 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Hutnik według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na osiedlu Hutnik wyniosła 245 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Głogów) mediana to 285 000 zł. Zmiana roczna: +19,5%.
Mediana ceny sprzedaży
245 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 559 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
72
2025
Ceny w ciągu roku
+19,5%
mediana
Od 2021 roku
+44,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-14%
Głogów: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-45,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Hutnik obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 245 000 zł, czyli 5 559 zł/m², w obserwowanym przedziale od 150 000 zł do 394 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 330 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 180 000 zł a 260 000 zł, a 10,5% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,8% sprzedanych lokali ma od 37 do 48 m², a 13,9% przekracza 54 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 14% niższa od mediany gminy (Głogów: 285 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 45,6% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 46 sprzedaży mieszkań, z medianą 206 500 zł i 5 317 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 215 000 zł (5 425 zł/m²) przy 71 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Hutnik rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
46 |
206 500 zł |
-15,7% |
5 317 zł/m² |
| 2025 |
72 |
245 000 zł |
+19,5% |
5 559 zł/m² |
| 2024 |
64 |
205 000 zł |
+6,8% |
5 055 zł/m² |
| 2023 |
52 |
192 000 zł |
-7,5% |
4 795 zł/m² |
| 2022 |
76 |
207 500 zł |
+22,1% |
4 874 zł/m² |
| 2021 |
43 |
170 000 zł |
+21,4% |
4 263 zł/m² |
| 2020 |
1 |
140 000 zł |
— |
2 993 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Hutnik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
72 |
| Mediana ceny |
245 000 zł |
| Cena za m² |
5 559 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
150 000 – 394 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Hutnik
Rozkład obliczony na podstawie 354 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
7,9% |
| 140 000 – 180 000 zł |
21,8% |
| 180 000 – 260 000 zł |
42,9% |
| 260 000 – 330 000 zł |
16,9% |
| Powyżej 330 000 zł |
10,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Hutnik
Rozkład ceny za m² na podstawie 353 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10,8% |
| 3 600 – 4 300 zł/m² |
17% |
| 4 300 – 5 700 zł/m² |
43,1% |
| 5 700 – 6 900 zł/m² |
19,8% |
| Powyżej 6 900 zł/m² |
9,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Hutnik
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
8,8% |
| 30 – 37 m² |
17,8% |
| 37 – 48 m² |
44,8% |
| 48 – 54 m² |
14,7% |
| Powyżej 54 m² |
13,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Hutnik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
247 500 zł |
7 332 zł/m² |
| 2 izby |
18,2% |
163 000 zł |
5 455 zł/m² |
| 3 izby |
39,2% |
195 000 zł |
5 218 zł/m² |
| 4 izby |
40,1% |
241 000 zł |
4 860 zł/m² |
| 5 izb |
1,9% |
233 000 zł |
4 126 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Hutnik
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
101 |
80 |
0 |
6 |
15 |
| 2026 (do 17.08) |
64 |
47 |
0 |
0 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
495 |
391 |
0 |
13 |
91 |
W porównaniu z medianą gminy (Głogów: 285 000 zł) ceny osiedla Hutnik są o 14% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -45,6%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +44,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Hutnik
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Hutnik?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Hutnik trzeba przeznaczyć średnio 364 768 zł, czyli około 5 527 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Hutnik?
Obecnie dostępnych ofert: 199: 13 mieszkań i 1 dom oraz 185 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Hutnik?
Znajdziesz tu oferty od 245 000 zł do 699 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Hutnik?
Zazwyczaj oferują około 66 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 290 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Hutnik:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 297 626 zł |
| 3 pokoje | 53 m² | 379 500 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Hutnik?
Średnia cena to 5 527 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 952 zł/m², a dla domów spada do 2 410 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Hutnik?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.