Porównaj 29 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Chrobry — średnia cena to 349 657 zł, a ceny sięgają od 190 000 zł do 599 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Chrobry według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Chrobry wyniosła 299 500 zł w 2025 roku, na podstawie 68 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 19,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 6 262 zł.
Mediana ceny sprzedaży
299 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 262 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
68
2025
Ceny w ciągu roku
+19,8%
mediana
Od 2021 roku
+46,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+5,1%
Głogów: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Chrobry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 299 500 zł, czyli 6 262 zł/m², w obserwowanym przedziale od 131 800 zł do 573 323 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 410 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 190 000 zł a 300 000 zł, a 10,8% przekroczyło 410 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 42,5% sprzedanych lokali ma od 39 do 53 m², a 9,7% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Głogów: 285 000 zł) o 5,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,4% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 41 sprzedaży mieszkań, z medianą 330 000 zł i 7 500 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 330 000 zł (7 368 zł/m²) przy 73 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Chrobry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
41 |
330 000 zł |
+10,2% |
7 500 zł/m² |
| 2025 |
68 |
299 500 zł |
+19,8% |
6 262 zł/m² |
| 2024 |
50 |
250 000 zł |
+23,5% |
5 309 zł/m² |
| 2023 |
40 |
202 500 zł |
+6,6% |
4 670 zł/m² |
| 2022 |
28 |
189 900 zł |
-7,4% |
4 330 zł/m² |
| 2021 |
32 |
205 000 zł |
— |
4 452 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Chrobry: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
68 |
| Mediana ceny |
299 500 zł |
| Cena za m² |
6 262 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
44,2 m² |
| Typowy przedział |
131 800 – 573 323 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chrobry
Rozkład obliczony na podstawie 259 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 150 000 zł |
9,7% |
| 150 000 – 190 000 zł |
17,8% |
| 190 000 – 300 000 zł |
42,1% |
| 300 000 – 410 000 zł |
19,7% |
| Powyżej 410 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Chrobry
Rozkład ceny za m² na podstawie 259 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
10,8% |
| 3 900 – 4 600 zł/m² |
19,7% |
| 4 600 – 6 500 zł/m² |
40,2% |
| 6 500 – 8 100 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 8 100 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Chrobry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 31 m² |
15,4% |
| 31 – 39 m² |
12,7% |
| 39 – 53 m² |
42,5% |
| 53 – 63 m² |
19,7% |
| Powyżej 63 m² |
9,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Chrobry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
256 321 zł |
9 084 zł/m² |
| 2 izby |
27,7% |
173 000 zł |
6 257 zł/m² |
| 3 izby |
42,2% |
215 000 zł |
5 380 zł/m² |
| 4 izby |
27% |
285 000 zł |
5 257 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
279 000 zł |
3 666 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Chrobry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
126 |
107 |
0 |
0 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
80 |
54 |
0 |
0 |
26 |
| Razem 2010–2026 |
389 |
318 |
0 |
2 |
69 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 299 500 zł (6 262 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (42,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Chrobry: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Chrobry?
Licz się ze średnią kwotą 349 657 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Chrobry, czyli około 6 029 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Chrobry?
Obecnie dostępnych ofert: 29: 25 mieszkań i 4 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 190 000 zł do 599 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Chrobry?
Średnio mają około 58 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 86 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Chrobry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 47 m² | 311 325 zł |
| 3 pokoje | 63 m² | 391 499 zł |
| 4 pokoje | 100 m² | 464 750 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 6 029 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 449 zł/m², a dla domów spada do 4 388 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Chrobry?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.