Kup nieruchomość na osiedlu Śródmieście: 193 nieruchomości w cenach od 180 000 zł do 1 800 000 zł, przy średniej cenie 369 524 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Śródmieście według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości osiedla Śródmieście zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 230 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 224 611 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 25,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
230 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 862 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
69
2025
Ceny w ciągu roku
+15,6%
mediana
Od 2021 roku
+39,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-19,3%
Głogów: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-48,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Śródmieście obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 230 000 zł, czyli 4 862 zł/m², w obserwowanym przedziale od 141 400 zł do 338 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 300 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 160 000 zł a 240 000 zł, a 9,3% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 47,5% sprzedanych lokali ma od 35 do 51 m², a 10,4% przekracza 62 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 19,3% niższa od mediany gminy (Głogów: 285 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 48,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 46 sprzedaży mieszkań, z medianą 222 500 zł i 5 561 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 220 000 zł (5 467 zł/m²) przy 73 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Śródmieście rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
46 |
222 500 zł |
-3,3% |
5 561 zł/m² |
| 2025 |
69 |
230 000 zł |
+15,6% |
4 862 zł/m² |
| 2024 |
55 |
199 000 zł |
+4,7% |
5 102 zł/m² |
| 2023 |
61 |
190 000 zł |
+9,8% |
4 765 zł/m² |
| 2022 |
83 |
173 000 zł |
+4,8% |
4 248 zł/m² |
| 2021 |
61 |
165 000 zł |
— |
3 963 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Śródmieście: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
69 |
| Mediana ceny |
230 000 zł |
| Cena za m² |
4 862 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,9 m² |
| Typowy przedział |
141 400 – 338 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Rozkład obliczony na podstawie 375 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
8,3% |
| 130 000 – 160 000 zł |
20,3% |
| 160 000 – 240 000 zł |
42,9% |
| 240 000 – 300 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 300 000 zł |
9,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Śródmieście
Rozkład ceny za m² na podstawie 375 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
10,1% |
| 3 400 – 4 000 zł/m² |
16% |
| 4 000 – 5 300 zł/m² |
45,1% |
| 5 300 – 6 200 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 200 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
10,7% |
| 26 – 35 m² |
14,7% |
| 35 – 51 m² |
47,5% |
| 51 – 62 m² |
16,8% |
| Powyżej 62 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Śródmieście: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
105 000 zł |
6 604 zł/m² |
| 2 izby |
21% |
140 000 zł |
5 208 zł/m² |
| 3 izby |
44,2% |
187 250 zł |
4 744 zł/m² |
| 4 izby |
34% |
240 000 zł |
4 421 zł/m² |
| 5 izb |
0,3% |
365 000 zł |
3 822 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,3% |
310 000 zł |
3 681 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
87 |
70 |
0 |
0 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
55 |
47 |
0 |
0 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
460 |
379 |
0 |
5 |
76 |
W porównaniu z medianą gminy (Głogów: 285 000 zł) ceny osiedla Śródmieście są o 19,3% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -48,9%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +39,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Śródmieście: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście?
Nieruchomości na osiedlu Śródmieście kosztują średnio około 369 524 zł, czyli około 5 476 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Śródmieście?
Obecnie dostępnych ofert: 193: 19 mieszkań i 2 domy oraz 172 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Śródmieście?
Oferty zaczynają się od 180 000 zł i sięgają 1 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 67 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 197 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 54 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Śródmieście:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 52 m² | 295 000 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 320 857 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Śródmieście?
Średnia cena to 5 476 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 469 zł/m², a dla domów rośnie do 5 495 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Śródmieście?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.