Porównaj 165 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Piastów Śląskich — średnia cena to 393 750 zł, a ceny sięgają od 280 000 zł do 499 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Piastów Śląskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Piastów Śląskich? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 346 631 zł — to mediana wyliczona z 56 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +34,9%.
Mediana ceny sprzedaży
346 631 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 141 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
56
2025
Ceny w ciągu roku
+3,5%
mediana
Od 2021 roku
+34,9%
mediana
Wobec mediany gminy
+21,6%
Głogów: 285 000 zł
Wobec mediany krajowej
-23%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Piastów Śląskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 346 631 zł, czyli 6 141 zł/m², w obserwowanym przedziale od 222 248 zł do 477 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 460 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 270 000 zł a 380 000 zł, a 10% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 38,3% sprzedanych lokali ma od 49 do 64 m², a 13,3% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Głogów: 285 000 zł) o 21,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 23% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 81 sprzedaży mieszkań, z medianą 358 662 zł i 7 257 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 358 999 zł (7 201 zł/m²) przy 110 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Piastów Śląskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
81 |
358 662 zł |
+3,5% |
7 257 zł/m² |
| 2025 |
56 |
346 631 zł |
+3,5% |
6 141 zł/m² |
| 2024 |
44 |
335 000 zł |
+4% |
5 531 zł/m² |
| 2023 |
70 |
322 250 zł |
+7,6% |
4 779 zł/m² |
| 2022 |
34 |
299 500 zł |
+16,5% |
4 586 zł/m² |
| 2021 |
75 |
257 000 zł |
— |
4 555 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Piastów Śląskich: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
56 |
| Mediana ceny |
346 631 zł |
| Cena za m² |
6 141 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
62,4 m² |
| Typowy przedział |
222 248 – 477 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piastów Śląskich
Rozkład obliczony na podstawie 360 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
9,4% |
| 210 000 – 270 000 zł |
19,4% |
| 270 000 – 380 000 zł |
43,1% |
| 380 000 – 460 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 460 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Piastów Śląskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 360 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
10,3% |
| 4 100 – 4 600 zł/m² |
17,8% |
| 4 600 – 6 900 zł/m² |
44,7% |
| 6 900 – 7 700 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Piastów Śląskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 m² |
11,7% |
| 39 – 49 m² |
15% |
| 49 – 64 m² |
38,3% |
| 64 – 75 m² |
21,7% |
| Powyżej 75 m² |
13,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Piastów Śląskich: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,7% |
240 423 zł |
7 204 zł/m² |
| 2 izby |
20,6% |
268 250 zł |
7 321 zł/m² |
| 3 izby |
26% |
291 718 zł |
5 854 zł/m² |
| 4 izby |
37,5% |
319 000 zł |
5 036 zł/m² |
| 5 izb |
10,6% |
367 500 zł |
4 690 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,7% |
390 000 zł |
4 584 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Piastów Śląskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Piastów Śląskich |
143 |
288 435 zł |
727 zł/m² |
| Żarków |
117 |
292 000 zł |
— |
Ceny działek na osiedlu Piastów Śląskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
374 zł/m² |
428 655 zł |
377 m² |
| Wszystkie działki |
12 |
362 zł/m² |
451 828 zł |
408 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Piastów Śląskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
87 |
63 |
0 |
0 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
121 |
96 |
0 |
0 |
25 |
| Razem 2010–2026 |
542 |
389 |
0 |
18 |
135 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Piastów Śląskich to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 319 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 3,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Piastów Śląskich w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piastów Śląskich?
Licz się ze średnią kwotą 393 750 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Piastów Śląskich, czyli około 6 270 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Piastów Śląskich?
Aktualna oferta to około 165 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Piastów Śląskich?
Ceny wahają się od około 280 000 zł do 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Piastów Śląskich?
Zazwyczaj oferują około 63 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Piastów Śląskich?
Średnia cena to 6 270 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Piastów Śląskich?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowe mieszkanie.