Zobacz 135 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gąbina: ceny od 255 000 zł do 795 000 zł, średnio 386 200 zł.
Ceny nieruchomości Gąbina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na terenie Gąbina? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 290 000 zł — to mediana wyliczona z 6 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +54,3%.
Mediana ceny sprzedaży
290 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 250 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-5,6%
mediana
Od 2021 roku
+54,3%
mediana
Wobec mediany gminy
+61,1%
Gąbin: 180 000 zł
Wobec mediany krajowej
-35,6%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gąbina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 290 000 zł, czyli 5 250 zł/m², w obserwowanym przedziale od 77 500 zł do 476 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 420 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 36,5% transakcji zawarto między 230 000 zł a 320 000 zł, a 11,5% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 42,3% sprzedanych lokali ma od 38 do 50 m², a 11,5% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gąbin: 180 000 zł) o 61,1%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 35,6% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 260 000 zł (5 417 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gąbina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
432 500 zł |
+49,1% |
10 085 zł/m² |
| 2025 |
6 |
290 000 zł |
-5,6% |
5 250 zł/m² |
| 2024 |
12 |
307 150 zł |
+22,9% |
6 915 zł/m² |
| 2023 |
16 |
250 000 zł |
-3,8% |
6 023 zł/m² |
| 2022 |
10 |
260 000 zł |
+38,4% |
5 107 zł/m² |
| 2021 |
6 |
187 896 zł |
— |
4 600 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gąbin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
290 000 zł |
| Cena za m² |
5 250 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,3 m² |
| Typowy przedział |
77 500 – 476 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gąbina
Rozkład obliczony na podstawie 52 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,6% |
| 140 000 – 230 000 zł |
23,1% |
| 230 000 – 320 000 zł |
36,5% |
| 320 000 – 420 000 zł |
19,2% |
| Powyżej 420 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gąbina
Rozkład ceny za m² na podstawie 52 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 900 zł/m² |
9,6% |
| 2 900 – 5 000 zł/m² |
21,2% |
| 5 000 – 6 400 zł/m² |
42,3% |
| 6 400 – 7 700 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 7 700 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gąbina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
7,7% |
| 36 – 38 m² |
17,3% |
| 38 – 50 m² |
42,3% |
| 50 – 66 m² |
21,2% |
| Powyżej 66 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gąbin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
13,6% |
211 820 zł |
5 656 zł/m² |
| 2 izby |
31,8% |
240 000 zł |
7 131 zł/m² |
| 3 izby |
25% |
317 000 zł |
6 466 zł/m² |
| 4 izby |
27,3% |
357 500 zł |
5 299 zł/m² |
| 5 izb |
2,3% |
230 000 zł |
4 093 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gąbina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
61 |
90 zł/m² |
90 000 zł |
1 060 m² |
| Grunty rolne |
13 |
6,4 zł/m² |
65 000 zł |
12 439 m² |
| Wszystkie działki |
80 |
72 zł/m² |
84 500 zł |
1 372 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gąbina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
38 |
6 |
0 |
20 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
2 |
0 |
7 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
191 |
52 |
0 |
84 |
55 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 290 000 zł (5 250 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (31,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Gąbina: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gąbina?
Licz się ze średnią kwotą 386 200 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Gąbina, czyli około 4 216 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Gąbina?
Aktualna oferta to około 135 nieruchomości: 3 domy i 2 mieszkania oraz 130 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Gąbina?
Oferty zaczynają się od 255 000 zł i sięgają 795 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 92 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 103 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 74 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 216 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 716 zł/m², a dla domów spada do 2 545 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Gąbina?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowe mieszkanie.