Kup nieruchomość na terenie Gąbina: 91 nieruchomości w cenach od 255 000 zł do 795 000 zł, przy średniej cenie 480 000 zł.
Ceny nieruchomości Gąbina według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Gąbina oscylowały w 2025 roku wokół 180 000 zł (mediana). To około 4 986 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 8,7% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
180 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 986 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
7
2025
Ceny w ciągu roku
-41,4%
mediana
Od 2021 roku
+5,8%
mediana
Wobec mediany powiatu
-46,4%
Płocki: 335 660 zł
Wobec mediany krajowej
-60%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gąbina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 4 986 zł/m², w obserwowanym przedziale od 81 000 zł do 474 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 420 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 210 000 zł a 320 000 zł, a 10,9% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 47,3% sprzedanych lokali ma od 38 do 51 m², a 10,9% przekracza 66 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 46,4% niższa od mediany powiatu (Płocki: 335 660 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 220 000 zł (5 201 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gąbina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
432 500 zł |
+140,3% |
10 085 zł/m² |
| 2025 |
7 |
180 000 zł |
-41,4% |
4 986 zł/m² |
| 2024 |
12 |
307 150 zł |
+22,9% |
6 915 zł/m² |
| 2023 |
16 |
250 000 zł |
+0% |
6 023 zł/m² |
| 2022 |
11 |
250 000 zł |
+46,9% |
5 074 zł/m² |
| 2021 |
7 |
170 142 zł |
— |
4 200 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gąbin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
180 000 zł |
| Cena za m² |
4 986 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,4 m² |
| Typowy przedział |
81 000 – 474 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gąbina
Rozkład obliczony na podstawie 55 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,9% |
| 110 000 – 210 000 zł |
18,2% |
| 210 000 – 320 000 zł |
41,8% |
| 320 000 – 420 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 420 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gąbina
Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 500 zł/m² |
9,1% |
| 2 500 – 4 700 zł/m² |
18,2% |
| 4 700 – 6 300 zł/m² |
41,8% |
| 6 300 – 7 600 zł/m² |
20% |
| Powyżej 7 600 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gąbina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
7,3% |
| 36 – 38 m² |
16,4% |
| 38 – 51 m² |
47,3% |
| 51 – 66 m² |
18,2% |
| Powyżej 66 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gąbin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
12,8% |
211 820 zł |
5 656 zł/m² |
| 2 izby |
29,8% |
240 000 zł |
7 131 zł/m² |
| 3 izby |
25,5% |
316 000 zł |
6 095 zł/m² |
| 4 izby |
29,8% |
330 000 zł |
4 767 zł/m² |
| 5 izb |
2,1% |
230 000 zł |
4 093 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gąbina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Gąbin |
169 |
246 000 zł |
76 zł/m² |
| Nowe Grabie |
155 |
— |
77 zł/m² |
| Górki |
89 |
— |
80 zł/m² |
| Ludwików |
38 |
— |
20 zł/m² |
| Borki |
28 |
— |
34 zł/m² |
| Stara Korzeniówka |
24 |
— |
15 zł/m² |
| Nowy Troszyn |
22 |
— |
4,0 zł/m² |
| Nowe Wymyśle |
21 |
— |
3,5 zł/m² |
| Grabie Polskie |
19 |
— |
27 zł/m² |
| Troszyn Polski |
17 |
— |
4,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Gąbina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
352 |
62 zł/m² |
80 000 zł |
1 264 m² |
| Grunty rolne |
166 |
4,8 zł/m² |
50 000 zł |
10 835 m² |
| Grunty leśne |
10 |
2,5 zł/m² |
47 250 zł |
11 914 m² |
| Wszystkie działki |
552 |
35 zł/m² |
70 000 zł |
1 832 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Gąbina
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Gąbin |
80 |
72 zł/m² |
84 500 zł |
| Gąbin (obszar wiejski) |
472 |
32 zł/m² |
70 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gąbina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
190 |
7 |
0 |
148 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
64 |
2 |
0 |
47 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
867 |
55 |
0 |
641 |
171 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 180 000 zł (4 986 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (29,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gąbina
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Gąbina?
Nieruchomości na terenie Gąbina kosztują średnio około 480 000 zł, czyli około 4 424 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Gąbina?
Obecnie dostępnych ofert: 91: 6 domów i 2 mieszkania oraz 83 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 255 000 zł do 795 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gąbina?
Średnio mają około 109 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 120 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 74 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 424 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 716 zł/m², a dla domów spada do 3 747 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Gąbina?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.