Znajdź swoją nieruchomość na terenie Radzanowa: 64 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 595 000 zł do 830 000 zł, średnio 706 250 zł.
Ceny nieruchomości Radzanowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Radzanowa zamknął 2024 rok medianą ceny sprzedaży 432 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 432 200 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 0% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
432 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
4 677 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
12
2024
Ceny w ciągu roku
+12,9%
mediana
Od 2021 roku
+18,9%
mediana
Wobec mediany powiatu
+87,8%
Płocki: 230 000 zł
Wobec mediany krajowej
+4,1%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Radzanowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 432 000 zł, czyli 4 677 zł/m², w obserwowanym przedziale od 350 250 zł do 472 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 280 000 zł do 500 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 320 000 zł a 440 000 zł, a 9,1% przekroczyło 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 34,5% sprzedanych lokali ma od 66 do 100 m², a 10,9% przekracza 120 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Płocki: 230 000 zł) o 87,8%, a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 4,1%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 560 000 zł (5 587 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Radzanowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
577 500 zł |
+26,9% |
5 587 zł/m² |
| 2025 |
3 |
455 000 zł |
+5,3% |
3 990 zł/m² |
| 2024 |
12 |
432 000 zł |
+12,9% |
4 677 zł/m² |
| 2023 |
12 |
382 500 zł |
+28,4% |
4 244 zł/m² |
| 2022 |
16 |
298 000 zł |
-18% |
4 267 zł/m² |
| 2021 |
5 |
363 345 zł |
+26,7% |
3 374 zł/m² |
| 2020 |
3 |
286 674 zł |
— |
4 351 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Radzanowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
12 |
| Mediana ceny |
432 000 zł |
| Cena za m² |
4 677 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
91,7 m² |
| Typowy przedział |
350 250 – 472 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Radzanowa
Rozkład obliczony na podstawie 55 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 280 000 zł |
9,1% |
| 280 000 – 320 000 zł |
23,6% |
| 320 000 – 440 000 zł |
40% |
| 440 000 – 500 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 500 000 zł |
9,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Radzanowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 55 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 300 zł/m² |
12,7% |
| 3 300 – 3 700 zł/m² |
16,4% |
| 3 700 – 4 900 zł/m² |
43,6% |
| 4 900 – 5 600 zł/m² |
20% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
7,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Radzanowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 57 m² |
12,7% |
| 57 – 66 m² |
18,2% |
| 66 – 100 m² |
34,5% |
| 100 – 120 m² |
23,6% |
| Powyżej 120 m² |
10,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Radzanowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
2% |
65 000 zł |
2 720 zł/m² |
| 3 izby |
31,4% |
292 840 zł |
5 037 zł/m² |
| 4 izby |
15,7% |
364 000 zł |
3 899 zł/m² |
| 5 izb |
39,2% |
432 000 zł |
4 226 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
11,8% |
371 782 zł |
3 522 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Radzanowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Radzanowo |
128 |
— |
70 zł/m² |
| Boryszewo Stare I Stróżewko |
105 |
330 000 zł |
104 zł/m² |
| Rogozino |
77 |
— |
108 zł/m² |
| Juryszewo |
48 |
— |
50 zł/m² |
| Boryszewo Nowe |
37 |
— |
116 zł/m² |
| Męczenino |
15 |
— |
6,1 zł/m² |
| Ślepkowo Szlacheckie |
14 |
— |
11 zł/m² |
| Kosino |
13 |
— |
6,9 zł/m² |
| Białkowo |
11 |
— |
7,2 zł/m² |
| Radzanowo Dębniki |
11 |
— |
35 zł/m² |
Ceny działek na terenie Radzanowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
219 |
79 zł/m² |
94 000 zł |
1 097 m² |
| Grunty rolne |
96 |
6,1 zł/m² |
137 375 zł |
15 250 m² |
| Wszystkie działki |
396 |
62 zł/m² |
95 000 zł |
1 405 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Radzanowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
116 |
3 |
0 |
80 |
33 |
| 2026 (do 17.08) |
91 |
4 |
0 |
59 |
28 |
| Razem 2010–2026 |
655 |
55 |
0 |
426 |
174 |
Trajektorię cen Radzanowa widać w dłuższej perspektywie: 363 345 zł mediany w 2021 roku, 432 000 zł w 2024 roku, czyli +18,9%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 0% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Radzanowa w liczbach
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Radzanowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Radzanowa trzeba przeznaczyć średnio 706 250 zł, czyli około 6 840 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Radzanowa?
Obecnie dostępnych ofert: 64: 3 domy i 1 mieszkanie oraz 60 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Radzanowa?
Znajdziesz tu oferty od 595 000 zł do 830 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Radzanowa?
Zazwyczaj oferują około 103 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 125 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 38 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 6 840 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 15 658 zł/m², a dla domów spada do 5 947 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Radzanowa?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.