Porównaj 43 domy na sprzedaż na terenie Cegłowa — średnia cena to 788 555 zł, a ceny sięgają od 194 330 zł do 1 999 999 zł.
Ceny nieruchomości Cegłowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny Cegłowa oscylowały w 2024 roku wokół 343 756 zł (mediana). To około 7 339 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 94,1% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
343 756 zł
2024
Mediana ceny za m²
7 339 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
50
2024
Ceny w ciągu roku
+5,6%
mediana
Od 2021 roku
+54,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-28,7%
Miński: 482 090 zł
Wobec mediany krajowej
-17,2%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Cegłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 343 756 zł, czyli 7 339 zł/m², w obserwowanym przedziale od 216 783 zł do 558 738 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 450 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 240 000 zł a 360 000 zł, a 11,8% przekroczyło 450 000 zł.
Pod względem powierzchni 51,8% sprzedanych lokali ma od 39 do 57 m², a 10,6% przekracza 69 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,7% niższa od mediany powiatu (Miński: 482 090 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 17,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cegłowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
475 000 zł |
+38,2% |
8 925 zł/m² |
| 2024 |
50 |
343 756 zł |
+5,6% |
7 339 zł/m² |
| 2023 |
2 |
325 500 zł |
+60,1% |
5 244 zł/m² |
| 2022 |
13 |
203 285 zł |
-8,7% |
4 550 zł/m² |
| 2021 |
18 |
222 583 zł |
— |
4 417 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cegłów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
50 |
| Mediana ceny |
343 756 zł |
| Cena za m² |
7 339 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,2 m² |
| Typowy przedział |
216 783 – 558 738 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cegłowa
Rozkład obliczony na podstawie 85 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
10,6% |
| 180 000 – 240 000 zł |
18,8% |
| 240 000 – 360 000 zł |
43,5% |
| 360 000 – 450 000 zł |
15,3% |
| Powyżej 450 000 zł |
11,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cegłowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 85 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 300 zł/m² |
9,4% |
| 4 300 – 4 800 zł/m² |
18,8% |
| 4 800 – 7 500 zł/m² |
45,9% |
| 7 500 – 7 900 zł/m² |
17,6% |
| Powyżej 7 900 zł/m² |
8,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cegłowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
12,9% |
| 34 – 39 m² |
8,2% |
| 39 – 57 m² |
51,8% |
| 57 – 69 m² |
16,5% |
| Powyżej 69 m² |
10,6% |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cegłowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Cegłów |
265 |
284 984 zł |
100 zł/m² |
| Piaseczno |
30 |
— |
25 zł/m² |
| Posiadały |
23 |
— |
8,4 zł/m² |
| Wiciejów |
22 |
— |
90 zł/m² |
| Kiczki Pierwsze |
21 |
— |
5,3 zł/m² |
| Mienia |
21 |
— |
18 zł/m² |
| Huta Kuflewska |
21 |
— |
30 zł/m² |
| Rososz |
16 |
— |
50 zł/m² |
| Tyborów |
16 |
— |
45 zł/m² |
| Wola Stanisławowska |
16 |
— |
45 zł/m² |
Ceny działek na terenie Cegłowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
151 |
99 zł/m² |
105 000 zł |
1 010 m² |
| Grunty rolne |
81 |
13 zł/m² |
46 650 zł |
3 020 m² |
| Grunty leśne |
6 |
13 zł/m² |
43 750 zł |
4 033 m² |
| Wszystkie działki |
407 |
36 zł/m² |
60 000 zł |
1 508 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Cegłowa
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Cegłów |
142 |
100 zł/m² |
103 750 zł |
| Cegłów (obszar wiejski) |
265 |
15 zł/m² |
49 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cegłowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
119 |
2 |
0 |
100 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
29 |
0 |
0 |
20 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
654 |
85 |
0 |
438 |
131 |
Między 2021 a 2024 rokiem mediana na terenie Cegłowa przeszła z 222 583 zł na 343 756 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 94,1% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Cegłowa
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Cegłowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Cegłowa trzeba przeznaczyć średnio 788 555 zł, czyli około 7 558 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 43.
Jaki jest przedział cen na terenie Cegłowa?
Ceny wahają się od około 194 330 zł do 1 999 999 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Cegłowa?
Średnio mają około 104 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 558 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Cegłowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.