Znajdź 35 domów na sprzedaż na terenie Mrozów, w cenach między 335 000 zł a 1 900 000 zł, przy średniej cenie 877 714 zł.
Ceny nieruchomości Mrozów według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 19 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Mrozów, przy medianie ceny 427 831 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2022 roku ceny wzrosły o 75,7%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 7 330 zł.
Mediana ceny sprzedaży
427 831 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 330 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
19
2025
Ceny w ciągu roku
+86%
mediana
Od 2022 roku
+75,7%
mediana
Wobec mediany powiatu
-16,1%
Miński: 510 000 zł
Wobec mediany krajowej
-4,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Mrozów obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 427 831 zł, czyli 7 330 zł/m², w obserwowanym przedziale od 257 377 zł do 577 230 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 450 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 230 000 zł a 340 000 zł, a 10,9% przekroczyło 450 000 zł.
Pod względem powierzchni 43,8% sprzedanych lokali ma od 45 do 62 m², a 9,4% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16,1% niższa od mediany powiatu (Miński: 510 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 4,9% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 406 308 zł (7 219 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Mrozów rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
277 911 zł |
-35% |
6 099 zł/m² |
| 2025 |
19 |
427 831 zł |
+86% |
7 330 zł/m² |
| 2024 |
5 |
230 000 zł |
+51,8% |
5 650 zł/m² |
| 2023 |
4 |
151 500 zł |
-37,8% |
3 052 zł/m² |
| 2022 |
30 |
243 459 zł |
-15,3% |
4 281 zł/m² |
| 2021 |
2 |
287 500 zł |
— |
4 114 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mrozy: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
19 |
| Mediana ceny |
427 831 zł |
| Cena za m² |
7 330 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
61,8 m² |
| Typowy przedział |
257 377 – 577 230 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Mrozów
Rozkład obliczony na podstawie 64 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 170 000 zł |
9,4% |
| 170 000 – 230 000 zł |
17,2% |
| 230 000 – 340 000 zł |
43,8% |
| 340 000 – 450 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 450 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Mrozów
Rozkład ceny za m² na podstawie 64 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
10,9% |
| 3 700 – 4 200 zł/m² |
12,5% |
| 4 200 – 7 000 zł/m² |
48,4% |
| 7 000 – 7 800 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Mrozów
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 40 m² |
12,5% |
| 40 – 45 m² |
15,6% |
| 45 – 62 m² |
43,8% |
| 62 – 72 m² |
18,8% |
| Powyżej 72 m² |
9,4% |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Mrozów
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mrozy |
200 |
264 821 zł |
98 zł/m² |
| Gójszcz |
96 |
— |
50 zł/m² |
| Grodzisk |
53 |
— |
45 zł/m² |
| Wola Rafałowska |
49 |
— |
91 zł/m² |
| Jeruzal |
40 |
— |
25 zł/m² |
| Wola Paprotnia |
40 |
— |
95 zł/m² |
| Rudka |
36 |
— |
103 zł/m² |
| Guzew |
35 |
— |
6,3 zł/m² |
| Łukówiec |
29 |
— |
4,0 zł/m² |
| Sokolnik |
29 |
— |
77 zł/m² |
Ceny działek na terenie Mrozów: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
436 |
65 zł/m² |
85 251 zł |
1 144 m² |
| Grunty rolne |
242 |
4,0 zł/m² |
30 000 zł |
7 522 m² |
| Grunty leśne |
35 |
4,8 zł/m² |
57 000 zł |
11 400 m² |
| Wszystkie działki |
782 |
35 zł/m² |
65 000 zł |
2 045 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Mrozów
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Mrozy |
94 |
95 zł/m² |
100 000 zł |
| Mrozy (obszar wiejski) |
688 |
27 zł/m² |
62 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Mrozów
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
253 |
19 |
0 |
196 |
38 |
| 2026 (do 17.08) |
64 |
4 |
0 |
45 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
1 165 |
70 |
0 |
909 |
186 |
Trajektorię cen Mrozów widać w dłuższej perspektywie: 243 459 zł mediany w 2022 roku, 427 831 zł w 2025 roku, czyli +75,7%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 280% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Mrozów w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Mrozów?
Na zakup nieruchomości na terenie Mrozów trzeba przeznaczyć średnio 877 714 zł, czyli około 4 099 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Mrozów?
Aktualna oferta to około 35 nieruchomości: 13 domów i 1 mieszkanie oraz 21 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 335 000 zł i sięgają 1 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Mrozów?
Średnia powierzchnia to około 214 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 223 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 95 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 4 099 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 526 zł/m², a dla domów spada do 4 019 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Mrozów?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowy dom.