Ceny nieruchomości Zawodzia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Zawodzia zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 449 449 zł (średnia bez wartości skrajnych: 447 575 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji wzrosła o 375% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
449 449 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 380 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
38
2025
Ceny w ciągu roku
+7%
mediana
Od 2017 roku
+169,1%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+20,2%
Września: 374 000 zł
Wobec mediany krajowej
-0,1%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Zawodzia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 449 449 zł, czyli 8 380 zł/m², w obserwowanym przedziale od 277 355 zł do 660 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 470 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,8% transakcji zawarto między 190 000 zł a 340 000 zł, a 10,1% przekroczyło 470 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,9% sprzedanych lokali ma od 47 do 61 m², a 10,1% przekracza 99 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Września: 374 000 zł) o 20,2% i jest równa medianie krajowej (450 010 zł).
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 470 000 zł i 9 510 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 446 538 zł (9 063 zł/m²) przy 20 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Zawodzia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
470 000 zł |
+4,6% |
9 510 zł/m² |
| 2025 |
38 |
449 449 zł |
+7% |
8 380 zł/m² |
| 2024 |
8 |
420 000 zł |
+49,2% |
7 889 zł/m² |
| 2023 |
54 |
281 500 zł |
-40,1% |
4 574 zł/m² |
| 2022 |
9 |
470 000 zł |
+99,6% |
5 579 zł/m² |
| 2021 |
30 |
235 500 zł |
-5,8% |
3 832 zł/m² |
| 2020 |
20 |
250 000 zł |
+27,2% |
4 189 zł/m² |
| 2019 |
40 |
196 488 zł |
-4,2% |
3 723 zł/m² |
| 2018 |
51 |
205 000 zł |
+22,8% |
3 513 zł/m² |
| 2017 |
51 |
167 000 zł |
+13,6% |
3 442 zł/m² |
| 2016 |
4 |
147 000 zł |
+135,2% |
3 366 zł/m² |
| 2015 |
2 |
62 500 zł |
— |
1 629 zł/m² |
| 2013 |
1 |
60 000 zł |
— |
1 114 zł/m² |
| 2010 |
1 |
180 000 zł |
— |
2 995 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Zawodzie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
38 |
| Mediana ceny |
449 449 zł |
| Cena za m² |
8 380 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
54,1 m² |
| Typowy przedział |
277 355 – 660 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Zawodzia
Rozkład obliczony na podstawie 316 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
10,8% |
| 160 000 – 190 000 zł |
19,3% |
| 190 000 – 340 000 zł |
41,8% |
| 340 000 – 470 000 zł |
18% |
| Powyżej 470 000 zł |
10,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Zawodzia
Rozkład ceny za m² na podstawie 316 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 400 zł/m² |
14,6% |
| 3 400 – 3 600 zł/m² |
23,4% |
| 3 600 – 4 900 zł/m² |
34,2% |
| 4 900 – 8 200 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 8 200 zł/m² |
10,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Zawodzia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
9,8% |
| 42 – 47 m² |
18,7% |
| 47 – 61 m² |
44,9% |
| 61 – 99 m² |
16,5% |
| Powyżej 99 m² |
10,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Zawodzie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
39% |
199 000 zł |
5 156 zł/m² |
| 3 izby |
41% |
236 000 zł |
4 743 zł/m² |
| 4 izby |
10,2% |
262 500 zł |
4 193 zł/m² |
| 5 izb |
8,6% |
389 900 zł |
4 381 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
419 900 zł |
3 358 zł/m² |
Ceny działek na terenie Zawodzia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
20 |
345 zł/m² |
330 500 zł |
999 m² |
| Grunty rolne |
25 |
240 zł/m² |
340 000 zł |
1 000 m² |
| Wszystkie działki |
45 |
298 zł/m² |
340 000 zł |
999 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Zawodzia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
47 |
38 |
0 |
4 |
5 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
9 |
0 |
1 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
477 |
321 |
0 |
52 |
104 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Zawodzia średnia bez wartości skrajnych wynosi 447 575 zł, przy medianie 449 449 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 8 380 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Zawodzia w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Zawodzia?
Nieruchomości na terenie Zawodzia kosztują średnio około 1 290 000 zł, czyli około 5 375 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Zawodzia?
Aktualna oferta to około 78 nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Zawodzia?
Zazwyczaj oferują około 240 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Zawodzia?
Wynosi ona około 5 375 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Zawodzia?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom.