Mamy 88 nieruchomości na sprzedaż na terenie Opieszyna, w cenach od 419 000 zł do 498 000 zł, przy średniej cenie 458 500 zł.
Ceny nieruchomości Opieszyna według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Opieszyna obejmują 6 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 325 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 6 092 zł. To o 27,8% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
325 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 092 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
6
2025
Ceny w ciągu roku
-14,5%
mediana
Od 2012 roku
+103,1%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-13,1%
Września: 374 000 zł
Wobec mediany krajowej
-27,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Opieszyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 325 000 zł, czyli 6 092 zł/m², w obserwowanym przedziale od 276 500 zł do 493 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 120 000 zł do 350 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,6% transakcji zawarto między 170 000 zł a 270 000 zł, a 10,3% przekroczyło 350 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 9,1% sprzedanych lokali ma od 54 do 59 m², a 10,4% przekracza 65 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 13,1% niższa od mediany miejscowości (Września: 374 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 27,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Opieszyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
387 500 zł |
+19,2% |
7 110 zł/m² |
| 2025 |
6 |
325 000 zł |
-14,5% |
6 092 zł/m² |
| 2024 |
6 |
380 000 zł |
+31% |
5 654 zł/m² |
| 2023 |
1 |
290 000 zł |
+11,5% |
4 907 zł/m² |
| 2022 |
7 |
260 000 zł |
-1,9% |
4 602 zł/m² |
| 2021 |
5 |
265 000 zł |
+16,5% |
4 741 zł/m² |
| 2020 |
8 |
227 500 zł |
+7,1% |
4 307 zł/m² |
| 2019 |
8 |
212 500 zł |
+11,1% |
3 995 zł/m² |
| 2018 |
8 |
191 250 zł |
-4,4% |
3 380 zł/m² |
| 2017 |
2 |
200 000 zł |
+2,6% |
3 384 zł/m² |
| 2016 |
1 |
195 000 zł |
-12,4% |
3 299 zł/m² |
| 2015 |
4 |
222 500 zł |
+1,1% |
3 388 zł/m² |
| 2014 |
3 |
220 000 zł |
+53,8% |
3 722 zł/m² |
| 2013 |
4 |
143 000 zł |
-10,6% |
2 854 zł/m² |
| 2012 |
8 |
160 000 zł |
+24,5% |
2 966 zł/m² |
| 2011 |
2 |
128 500 zł |
-21,6% |
3 080 zł/m² |
| 2010 |
3 |
164 000 zł |
— |
2 657 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Opieszyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
325 000 zł |
| Cena za m² |
6 092 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,5 m² |
| Typowy przedział |
276 500 – 493 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Opieszyna
Rozkład obliczony na podstawie 78 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 120 000 zł |
11,5% |
| 120 000 – 170 000 zł |
14,1% |
| 170 000 – 270 000 zł |
43,6% |
| 270 000 – 350 000 zł |
20,5% |
| Powyżej 350 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Opieszyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 77 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł/m² |
9,1% |
| 2 600 – 3 200 zł/m² |
16,9% |
| 3 200 – 4 900 zł/m² |
46,8% |
| 4 900 – 6 000 zł/m² |
16,9% |
| Powyżej 6 000 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Opieszyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 41 m² |
10,4% |
| 41 – 54 m² |
18,2% |
| 54 – 59 m² |
9,1% |
| 59 – 65 m² |
51,9% |
| Powyżej 65 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Opieszyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
7% |
122 500 zł |
4 230 zł/m² |
| 3 izby |
25,4% |
230 000 zł |
4 559 zł/m² |
| 4 izby |
60,6% |
225 000 zł |
4 125 zł/m² |
| 5 izb |
7% |
430 000 zł |
4 693 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Opieszyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
11 |
7 |
0 |
0 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
3 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
108 |
89 |
0 |
0 |
19 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Opieszyna średnia bez wartości skrajnych wynosi 353 750 zł, przy medianie 325 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 6 092 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Opieszyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Opieszyna?
Nieruchomości na terenie Opieszyna kosztują średnio około 458 500 zł, czyli około 7 771 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Opieszyna?
Aktualna oferta to około 88 nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Opieszyna?
Ceny wahają się od około 419 000 zł do 498 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Opieszyna?
Średnia powierzchnia to około 59 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Opieszyna?
Średnio wychodzi około 7 771 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Opieszyna?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie.