Domy i mieszkania na sprzedaż Osiedle 1000-lecia

Zobacz 85 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu 1000-lecia: ceny od 289 000 zł do 1 090 000 zł, średnio 529 337 zł.

66 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla 1000-lecia

Średnia cena 529 337 zł cena sprzedaży
Przedział cen 289 000–1 090 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 91 m² na nieruchomość
Cena za m² 5 803 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

19 łącznie
58% mieszkania
  • Mieszkania 57,9%
    11 nieruchomości
  • Domy 42,1%
    8 nieruchomości

Ile pokoi

19 łącznie
42% 3 pokoje
  • 1 pokój 10,5%
    2 nieruchomości
  • 2 pokoje 15,8%
    3 nieruchomości
  • 3 pokoje 42,1%
    8 nieruchomości
  • 4 pokoje 31,6%
    6 nieruchomości

Przedziały cenowe

19 łącznie
  • 285 000–325 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 365 000–380 000 zł 21,1%
    4 nieruchomości
  • 425 000–620 000 zł 36,8%
    7 nieruchomości
  • 655 000–660 000 zł 10,5%
    2 nieruchomości
  • 1 090 000–1 095 000 zł 10,5%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

19 łącznie
  • 40–50 m² 21,1%
    4 nieruchomości
  • 50–60 m² 21,1%
    4 nieruchomości
  • 60–110 m² 47,4%
    9 nieruchomości
  • 240–250 m² 10,5%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 58 m² 137 m²
Cena za metr kwadratowy 6 422 zł/m² 5 446 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu 1000-lecia to 85 nieruchomości. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 58 m² (6 422 zł/m²), a domy około 137 m² (5 446 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 3-pokojowe, a zaraz po nich opcje 2-pokojowe.

Z 31 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 304 000 zł rynek osiedla 1000-lecia najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 117,1%.

Mediana ceny sprzedaży 304 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 7 112 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 31 2025
Ceny w ciągu roku -0,3% mediana
Od 2010 roku +117,1% mediana
Wobec mediany miejscowości -18,7% Września: 374 000 zł
Wobec mediany krajowej -32,4% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla 1000-lecia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 304 000 zł, czyli 7 112 zł/m², w obserwowanym przedziale od 169 500 zł do 495 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 320 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,4% transakcji zawarto między 150 000 zł a 210 000 zł, a 9,6% przekroczyło 320 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 55 m², a 11,6% przekracza 64 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 18,7% niższa od mediany miejscowości (Września: 374 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 32,4% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 21 sprzedaży mieszkań, z medianą 318 000 zł i 7 273 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 314 000 zł (7 939 zł/m²) przy 31 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla 1000-lecia rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 21 318 000 zł +4,6% 7 273 zł/m²
2025 31 304 000 zł -0,3% 7 112 zł/m²
2024 49 305 000 zł +15,5% 6 169 zł/m²
2023 44 264 000 zł +10% 5 722 zł/m²
2022 35 240 000 zł +22,4% 5 310 zł/m²
2021 48 196 000 zł +18,5% 4 318 zł/m²
2020 133 165 338 zł +0,5% 3 390 zł/m²
2019 34 164 500 zł +0,9% 3 597 zł/m²
2018 120 163 000 zł +1,2% 3 290 zł/m²
2017 118 161 090 zł +24,9% 3 111 zł/m²
2016 14 129 000 zł -24,1% 3 607 zł/m²
2015 17 170 000 zł +17,2% 3 467 zł/m²
2014 21 145 000 zł +27,2% 2 929 zł/m²
2013 12 114 000 zł -26,5% 2 717 zł/m²
2012 19 155 000 zł +7,6% 3 277 zł/m²
2011 15 144 000 zł +2,9% 2 970 zł/m²
2010 9 140 000 zł — 3 000 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Osiedle 1000-lecia: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 31
Mediana ceny 304 000 zł
Cena za m² 7 112 zł/m²
Mediana powierzchni 46 m²
Typowy przedział 169 500 –
495 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu 1000-lecia

Rozkład obliczony na podstawie 740 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 110 000 zł 10,4%
110 000 – 150 000 zł 18,1%
150 000 – 210 000 zł 43,4%
210 000 – 320 000 zł 18,5%
Powyżej 320 000 zł 9,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu 1000-lecia

Rozkład ceny za m² na podstawie 739 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 900 zł/m² 9,2%
2 900 – 3 200 zł/m² 22,7%
3 200 – 4 400 zł/m² 39,1%
4 400 – 6 600 zł/m² 19,2%
Powyżej 6 600 zł/m² 9,7%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu 1000-lecia

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 9,7%
31 – 38 m² 18,7%
38 – 55 m² 44,5%
55 – 64 m² 15,4%
Powyżej 64 m² 11,6%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Osiedle 1000-lecia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 7,5% 116 810 zł 4 259 zł/m²
2 izby 33,1% 151 537 zł 4 081 zł/m²
3 izby 37,3% 190 379 zł 4 179 zł/m²
4 izby 21,5% 215 000 zł 4 296 zł/m²
5 izb 0,6% 272 500 zł 3 183 zł/m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu 1000-lecia

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 49 32 0 0 17
2026 (do 17.08) 31 22 0 0 9
Razem 2010–2026 1 104 792 0 2 310

Trajektorię cen osiedla 1000-lecia widać w dłuższej perspektywie: 140 000 zł mediany w 2010 roku, 304 000 zł w 2025 roku, czyli +117,1%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 36,7% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu 1000-lecia?

Licz się ze średnią kwotą 529 337 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu 1000-lecia, czyli około 5 803 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

W tej chwili do wyboru są 85 nieruchomości: 11 mieszkań i 8 domów oraz 66 innych nieruchomości.

W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?

Znajdziesz tu oferty od 289 000 zł do 1 090 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnio mają około 91 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 137 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla 1000-lecia:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje60 m²373 125 zł
4 pokoje100 m²633 233 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu 1000-lecia?

Średnia cena to 5 803 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 422 zł/m², a dla domów spada do 5 446 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu 1000-lecia?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.