Mamy 38 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Wesoła-Centrum, w cenach od 469 000 zł do 2 990 000 zł, przy średniej cenie 1 377 072 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Wesoła-Centrum według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na osiedlu Wesoła-Centrum wyniosła 550 000 zł w 2024 roku, na podstawie 7 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 20,9%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 10 427 zł.
Mediana ceny sprzedaży
550 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
10 427 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
7
2024
Ceny w ciągu roku
+20,9%
mediana
Od 2011 roku
+81,5%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-20,1%
Wesoła: 688 461 zł
Wobec mediany krajowej
+32,5%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla osiedla Wesoła-Centrum obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 550 000 zł, czyli 10 427 zł/m², w obserwowanym przedziale od 481 500 zł do 936 999 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 230 000 zł do 910 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 290 000 zł a 530 000 zł, a 10,8% przekroczyło 910 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,1% sprzedanych lokali ma od 41 do 68 m², a 13,8% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 20,1% niższa od mediany dzielnicy (Wesoła: 688 461 zł), a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 32,5%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Wesoła-Centrum rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
3 |
635 000 zł |
+15,5% |
13 397 zł/m² |
| 2024 |
7 |
550 000 zł |
+20,9% |
10 427 zł/m² |
| 2023 |
4 |
454 750 zł |
+24,6% |
10 075 zł/m² |
| 2022 |
7 |
365 000 zł |
-43,7% |
7 812 zł/m² |
| 2021 |
7 |
648 000 zł |
+106,4% |
8 710 zł/m² |
| 2020 |
4 |
314 000 zł |
-11,5% |
8 367 zł/m² |
| 2019 |
6 |
355 000 zł |
+22,4% |
6 770 zł/m² |
| 2018 |
3 |
290 000 zł |
-67,5% |
6 420 zł/m² |
| 2017 |
4 |
892 500 zł |
+108,8% |
8 724 zł/m² |
| 2016 |
2 |
427 500 zł |
+66% |
5 305 zł/m² |
| 2015 |
2 |
257 500 zł |
-12,4% |
4 398 zł/m² |
| 2014 |
2 |
293 958 zł |
-22% |
5 662 zł/m² |
| 2013 |
4 |
377 000 zł |
— |
6 213 zł/m² |
| 2011 |
8 |
303 000 zł |
-0,3% |
5 989 zł/m² |
| 2010 |
2 |
304 000 zł |
— |
6 376 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wesoła-Centrum: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
7 |
| Mediana ceny |
550 000 zł |
| Cena za m² |
10 427 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,6 m² |
| Typowy przedział |
481 500 – 936 999 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wesoła-Centrum
Rozkład obliczony na podstawie 65 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 230 000 zł |
10,8% |
| 230 000 – 290 000 zł |
16,9% |
| 290 000 – 530 000 zł |
43,1% |
| 530 000 – 910 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 910 000 zł |
10,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Wesoła-Centrum
Rozkład ceny za m² na podstawie 65 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 800 zł/m² |
10,8% |
| 4 800 – 6 200 zł/m² |
16,9% |
| 6 200 – 9 100 zł/m² |
44,6% |
| 9 100 – 12 000 zł/m² |
18,5% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
9,2% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Wesoła-Centrum
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
12,3% |
| 36 – 41 m² |
15,4% |
| 41 – 68 m² |
43,1% |
| 68 – 100 m² |
15,4% |
| Powyżej 100 m² |
13,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wesoła-Centrum: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
145 000 zł |
3 816 zł/m² |
| 2 izby |
39,1% |
280 000 zł |
7 459 zł/m² |
| 3 izby |
37,5% |
370 000 zł |
7 809 zł/m² |
| 4 izby |
9,4% |
627 500 zł |
9 364 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
675 000 zł |
8 877 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7,8% |
1 125 000 zł |
9 604 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Wesoła-Centrum
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 8-04-05 |
54 |
450 000 zł |
810 zł/m² |
| 8-04-06 |
18 |
970 000 zł |
765 zł/m² |
| 8-03-03 |
18 |
280 000 zł |
— |
| 8-03-05 |
17 |
380 000 zł |
— |
| 8-03-04 |
8 |
— |
— |
| 8-03-02 |
8 |
— |
— |
| 8-04-01 |
5 |
— |
— |
Ceny działek na osiedlu Wesoła-Centrum: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
792 zł/m² |
475 788 zł |
590 m² |
| Wszystkie działki |
14 |
772 zł/m² |
438 288 zł |
646 m² |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na osiedlu Wesoła-Centrum to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 280 000 zł. W ciągu roku mediana zyskała 20,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Wesoła-Centrum: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Wesoła-Centrum?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Wesoła-Centrum trzeba przeznaczyć średnio 1 377 072 zł, czyli około 10 922 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Wesoła-Centrum?
Obecnie dostępnych ofert: 38: 24 mieszkania i 14 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 469 000 zł do 2 990 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Wesoła-Centrum?
Średnia powierzchnia to około 126 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 242 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Wesoła-Centrum:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 51 m² | 817 896 zł |
| 3 pokoje | 74 m² | 1 042 100 zł |
| 5 pokoi | 226 m² | 2 414 295 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 10 922 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 512 zł/m², a dla domów spada do 9 433 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Wesoła-Centrum?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.