Kup nieruchomość na terenie Groszówki: 324 nieruchomości w cenach od 817 500 zł do 2 900 000 zł, przy średniej cenie 1 744 167 zł.
Ceny nieruchomości Groszówki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Groszówki? Odpowiedź dają sprzedaże w 2021 roku: 790 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 239 000 zł a 847 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
790 000 zł
2021
Mediana ceny za m²
6 352 zł/m²
2021
Zarejestrowane sprzedaże
5
2021
Wobec mediany dzielnicy
+66,3%
Wesoła: 475 000 zł
Wobec mediany krajowej
+146,9%
Polska: 320 000 zł
Statystyki dla Groszówki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 790 000 zł, czyli 6 352 zł/m², w obserwowanym przedziale od 239 000 zł do 847 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 860 000 zł (około 76% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami trzyizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 135,4 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Wesoła: 475 000 zł) o 66,3%, a medianę krajową (320 000 zł) przewyższa o 146,9%.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Groszówki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
2 |
677 350 zł |
-23,4% |
11 704 zł/m² |
| 2024 |
2 |
884 500 zł |
+490,1% |
11 662 zł/m² |
| 2023 |
3 |
149 900 zł |
-67,8% |
4 096 zł/m² |
| 2022 |
1 |
465 000 zł |
-41,1% |
5 650 zł/m² |
| 2021 |
5 |
790 000 zł |
— |
6 352 zł/m² |
| 2019 |
1 |
270 000 zł |
-60,2% |
7 031 zł/m² |
| 2018 |
2 |
678 750 zł |
+257,2% |
4 399 zł/m² |
| 2017 |
2 |
190 000 zł |
— |
5 149 zł/m² |
| 2014 |
1 |
215 000 zł |
— |
5 749 zł/m² |
| 2010 |
2 |
246 700 zł |
— |
6 408 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Groszówka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2021) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
790 000 zł |
| Cena za m² |
6 352 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
135,4 m² |
| Typowy przedział |
239 000 – 847 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Groszówki
Rozkład obliczony na podstawie 21 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
9,5% |
| 180 000 – 240 000 zł |
19% |
| 240 000 – 730 000 zł |
42,9% |
| 730 000 – 860 000 zł |
14,3% |
| Powyżej 860 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Groszówki
Rozkład ceny za m² na podstawie 21 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 400 zł/m² |
14,3% |
| 4 400 – 5 000 zł/m² |
9,5% |
| 5 000 – 7 200 zł/m² |
47,6% |
| 7 200 – 10 000 zł/m² |
9,5% |
| Powyżej 10 000 zł/m² |
19% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Groszówka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
38,1% |
207 500 zł |
6 372 zł/m² |
| 3 izby |
19% |
260 000 zł |
8 232 zł/m² |
| 4 izby |
19% |
1 049 850 zł |
9 070 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
23,8% |
790 000 zł |
5 040 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Groszówki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 8-07-05 |
65 |
— |
87 zł/m² |
| 8-06-01 |
23 |
230 000 zł |
496 zł/m² |
| 8-06-02 |
22 |
— |
867 zł/m² |
| 8-06-11 |
12 |
— |
490 zł/m² |
| 8-06-03 |
12 |
— |
401 zł/m² |
| 8-06-04 |
10 |
— |
401 zł/m² |
| 8-06-06 |
6 |
— |
289 zł/m² |
| 8-07-06 |
5 |
1 250 000 zł |
— |
| 8-07-04 |
3 |
— |
8,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Groszówki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
31 |
471 zł/m² |
475 000 zł |
806 m² |
| Grunty leśne |
12 |
38 zł/m² |
127 935 zł |
3 018 m² |
| Wszystkie działki |
75 |
356 zł/m² |
380 000 zł |
1 156 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Groszówki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
11 |
2 |
0 |
5 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
1 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
196 |
21 |
0 |
86 |
89 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Groszówki to lokal dwuizbowy, z medianą ceny 207 500 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Groszówki: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Groszówki?
Na zakup nieruchomości na terenie Groszówki trzeba przeznaczyć średnio 1 744 167 zł, czyli około 12 169 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 324 nieruchomości: 3 mieszkania i 3 domy oraz 318 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Groszówki?
Ceny wahają się od około 817 500 zł do 2 900 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 143 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 218 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 69 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Groszówki?
Średnia cena to 12 169 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 13 180 zł/m², a dla domów spada do 11 850 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Groszówki?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.