Odkryj 398 nieruchomości na sprzedaż na terenie Okęcia. Ceny wahają się od 299 000 zł do 11 200 000 zł, a średnia cena to 1 037 074 zł.
Ceny nieruchomości Okęcia według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Okęcia zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 600 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 659 767 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 5,5% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
600 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
14 750 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
104
2025
Ceny w ciągu roku
-7,3%
mediana
Od 2010 roku
+53,8%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
-16,9%
Włochy: 722 246 zł
Wobec mediany krajowej
+33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Okęcia obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 600 000 zł, czyli 14 750 zł/m², w obserwowanym przedziale od 393 750 zł do 1 551 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 220 000 zł do 740 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 300 000 zł a 530 000 zł, a 10,2% przekroczyło 740 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 47,5% sprzedanych lokali ma od 36 do 56 m², a 10% przekracza 68 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16,9% niższa od mediany dzielnicy (Włochy: 722 246 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 33,3%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 14 sprzedaży mieszkań, z medianą 640 000 zł i 14 089 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 600 000 zł (14 133 zł/m²) przy 51 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Okęcia rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
14 |
640 000 zł |
+6,7% |
14 089 zł/m² |
| 2025 |
104 |
600 000 zł |
-7,3% |
14 750 zł/m² |
| 2024 |
110 |
647 500 zł |
+24,4% |
15 221 zł/m² |
| 2023 |
72 |
520 500 zł |
+3,6% |
12 019 zł/m² |
| 2022 |
164 |
502 583 zł |
+19,8% |
10 881 zł/m² |
| 2021 |
142 |
419 650 zł |
+10,7% |
9 818 zł/m² |
| 2020 |
102 |
379 250 zł |
-1,4% |
8 639 zł/m² |
| 2019 |
129 |
384 656 zł |
+17,5% |
8 300 zł/m² |
| 2018 |
106 |
327 355 zł |
+5,7% |
7 892 zł/m² |
| 2017 |
94 |
309 750 zł |
+13,3% |
7 337 zł/m² |
| 2016 |
48 |
273 500 zł |
-4,5% |
6 693 zł/m² |
| 2015 |
52 |
286 500 zł |
-8,3% |
6 916 zł/m² |
| 2014 |
42 |
312 500 zł |
+17,9% |
6 843 zł/m² |
| 2013 |
52 |
265 000 zł |
-1,5% |
6 519 zł/m² |
| 2012 |
58 |
269 000 zł |
-10,5% |
6 921 zł/m² |
| 2011 |
57 |
300 705 zł |
-22,9% |
7 229 zł/m² |
| 2010 |
59 |
390 000 zł |
— |
7 187 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Okęcie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
104 |
| Mediana ceny |
600 000 zł |
| Cena za m² |
14 750 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
38,9 m² |
| Typowy przedział |
393 750 – 1 551 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Okęcia
Rozkład obliczony na podstawie 1 405 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 220 000 zł |
9,9% |
| 220 000 – 300 000 zł |
17,1% |
| 300 000 – 530 000 zł |
44,2% |
| 530 000 – 740 000 zł |
18,6% |
| Powyżej 740 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Okęcia
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 405 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 5 800 zł/m² |
9,8% |
| 5 800 – 7 300 zł/m² |
17,9% |
| 7 300 – 11 000 zł/m² |
43,4% |
| 11 000 – 15 000 zł/m² |
19,1% |
| Powyżej 15 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Okęcia
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
9% |
| 28 – 36 m² |
16,8% |
| 36 – 56 m² |
47,5% |
| 56 – 68 m² |
16,7% |
| Powyżej 68 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Okęcie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
9,4% |
262 413 zł |
11 470 zł/m² |
| 2 izby |
29,7% |
349 760 zł |
11 637 zł/m² |
| 3 izby |
34,3% |
428 680 zł |
9 273 zł/m² |
| 4 izby |
23% |
490 680 zł |
8 812 zł/m² |
| 5 izb |
3,3% |
679 051 zł |
8 769 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,4% |
1 370 296 zł |
10 888 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Okęcia
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 2-05-06 |
516 |
560 000 zł |
1 185 zł/m² |
| 2-04-04 |
224 |
505 000 zł |
— |
| 2-04-01 |
218 |
399 000 zł |
— |
| 2-04-06 |
202 |
462 450 zł |
6 230 zł/m² |
| 2-05-05 |
83 |
375 088 zł |
484 zł/m² |
| 2-06-07 |
80 |
405 000 zł |
— |
| 2-04-02 |
71 |
345 500 zł |
— |
| 2-04-03 |
66 |
368 179 zł |
— |
| 2-04-07 |
66 |
370 000 zł |
— |
| 2-07-07 |
64 |
386 500 zł |
965 zł/m² |
Ceny działek na terenie Okęcia: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
24 |
1 906 zł/m² |
1 101 000 zł |
568 m² |
| Wszystkie działki |
60 |
1 185 zł/m² |
900 000 zł |
593 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Okęcia
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
168 |
109 |
0 |
6 |
53 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
14 |
0 |
2 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
2 432 |
1 424 |
0 |
68 |
940 |
Zasadnicza część sprzedaży na terenie Okęcia zamyka się między 393 750 zł a 1 551 000 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,9% nieruchomości sprzedano poniżej 220 000 zł, a 10,2% powyżej 740 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Okęcia
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Okęcia?
Licz się ze średnią kwotą 1 037 074 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Okęcia, czyli około 13 742 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 398: 370 mieszkań i 28 domów.
Jaki jest przedział cen na terenie Okęcia?
Oferty zaczynają się od 299 000 zł i sięgają 11 200 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Okęcia?
Zazwyczaj oferują około 75 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 417 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 50 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Okęcia:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 26 m² | 472 544 zł |
| 2 pokoje | 42 m² | 704 591 zł |
| 3 pokoje | 58 m² | 923 364 zł |
| 4 pokoje | 85 m² | 1 307 911 zł |
| 6 pokoi | 156 m² | 1 295 600 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Okęcia?
Średnia cena to 13 742 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 16 399 zł/m², a dla domów spada do 9 562 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Okęcia?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.