Zobacz 49 domów na sprzedaż na terenie Terespola: ceny od 280 000 zł do 460 000 zł, średnio 342 500 zł.
Ceny nieruchomości Terespola według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Terespola sprzedawano w 2025 roku za medianę 169 190 zł. Typowa nieruchomość: 47,1 m², 3 izby. Ceny zyskały 7,4% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
169 190 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 919 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
+7,4%
mediana
Od 2021 roku
+69,2%
mediana
Wobec mediany powiatu
-48,7%
Bialski: 329 920 zł
Wobec mediany krajowej
-62,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Terespola obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 169 190 zł, czyli 4 919 zł/m², w obserwowanym przedziale od 79 000 zł do 299 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 75 000 zł do 280 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 120 000 zł a 240 000 zł, a 10,9% przekroczyło 280 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 46,9% sprzedanych lokali ma od 38 do 56 m², a 9,4% przekracza 58 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 48,7% niższa od mediany powiatu (Bialski: 329 920 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 277 500 zł (4 992 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Terespola rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
334 000 zł |
+97,4% |
5 425 zł/m² |
| 2025 |
15 |
169 190 zł |
+7,4% |
4 919 zł/m² |
| 2024 |
16 |
157 500 zł |
-7,4% |
4 091 zł/m² |
| 2023 |
9 |
170 000 zł |
+23,2% |
4 000 zł/m² |
| 2022 |
9 |
138 000 zł |
+38% |
3 865 zł/m² |
| 2021 |
11 |
100 000 zł |
— |
2 608 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Terespol: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
169 190 zł |
| Cena za m² |
4 919 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47,1 m² |
| Typowy przedział |
79 000 – 299 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Terespola
Rozkład obliczony na podstawie 64 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 75 000 zł |
10,9% |
| 75 000 – 120 000 zł |
17,2% |
| 120 000 – 240 000 zł |
43,8% |
| 240 000 – 280 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 280 000 zł |
10,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Terespola
Rozkład ceny za m² na podstawie 64 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 800 zł/m² |
9,4% |
| 1 800 – 2 900 zł/m² |
18,8% |
| 2 900 – 4 800 zł/m² |
43,8% |
| 4 800 – 5 600 zł/m² |
17,2% |
| Powyżej 5 600 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Terespola
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
4,7% |
| 29 – 38 m² |
20,3% |
| 38 – 56 m² |
46,9% |
| 56 – 58 m² |
18,8% |
| Powyżej 58 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Terespol: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
105 000 zł |
1 681 zł/m² |
| 2 izby |
15,6% |
128 450 zł |
3 822 zł/m² |
| 3 izby |
56,2% |
169 975 zł |
4 027 zł/m² |
| 4 izby |
17,2% |
120 000 zł |
3 044 zł/m² |
| 5 izb |
9,4% |
250 000 zł |
3 898 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Terespola
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Terespol |
184 |
159 165 zł |
45 zł/m² |
| Błotków |
28 |
— |
26 zł/m² |
Ceny działek na terenie Terespola: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
63 |
40 zł/m² |
49 000 zł |
1 440 m² |
| Wszystkie działki |
67 |
41 zł/m² |
50 000 zł |
1 440 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Terespola
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
48 |
15 |
0 |
19 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
33 |
6 |
0 |
12 |
15 |
| Razem 2010–2026 |
242 |
69 |
0 |
81 |
92 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 169 190 zł (4 919 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (56,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Terespola
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Terespola?
Nieruchomości na terenie Terespola kosztują średnio około 342 500 zł, czyli około 3 540 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Terespola?
Obecnie dostępnych ofert: 49.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Terespola?
Oferty zaczynają się od 280 000 zł i sięgają 460 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 97 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 3 540 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Terespola?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom.