Porównaj 26 domów na sprzedaż na terenie Sierpca — średnia cena to 702 000 zł, a ceny sięgają od 529 000 zł do 875 000 zł.
Ceny nieruchomości Sierpca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Sierpca wyniosła 301 606 zł w 2025 roku, na podstawie 146 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny wzrosły o 17,7%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 5 596 zł.
Mediana ceny sprzedaży
301 606 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 596 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
146
2025
Ceny w ciągu roku
+17,7%
mediana
Od 2010 roku
+115,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
+0,9%
Sierpecki: 299 052 zł
Wobec mediany krajowej
-33%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sierpca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 301 606 zł, czyli 5 596 zł/m², w obserwowanym przedziale od 125 671 zł do 417 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 94 000 zł do 330 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 44% transakcji zawarto między 140 000 zł a 250 000 zł, a 9,9% przekroczyło 330 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,1% sprzedanych lokali ma od 43 do 56 m², a 9,4% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Sierpecki: 299 052 zł) o 0,9%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 27 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 6 720 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 305 000 zł (6 720 zł/m²) przy 49 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sierpca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
27 |
300 000 zł |
-0,5% |
6 720 zł/m² |
| 2025 |
146 |
301 606 zł |
+17,7% |
5 596 zł/m² |
| 2024 |
56 |
256 225 zł |
+2% |
5 267 zł/m² |
| 2023 |
87 |
251 275 zł |
+17,3% |
4 688 zł/m² |
| 2022 |
123 |
214 160 zł |
+33,4% |
4 000 zł/m² |
| 2021 |
44 |
160 500 zł |
-12,1% |
3 897 zł/m² |
| 2020 |
43 |
182 500 zł |
+14,1% |
3 527 zł/m² |
| 2019 |
61 |
160 000 zł |
+0,1% |
3 154 zł/m² |
| 2018 |
138 |
159 781 zł |
+23,1% |
3 400 zł/m² |
| 2017 |
51 |
129 764 zł |
-3,2% |
2 973 zł/m² |
| 2016 |
41 |
134 000 zł |
+19,6% |
2 740 zł/m² |
| 2015 |
39 |
112 000 zł |
-13,8% |
2 604 zł/m² |
| 2014 |
19 |
130 000 zł |
-19,8% |
2 734 zł/m² |
| 2013 |
47 |
162 018 zł |
+12,1% |
3 265 zł/m² |
| 2012 |
24 |
144 592 zł |
+80,7% |
3 216 zł/m² |
| 2011 |
11 |
80 000 zł |
-42,9% |
2 348 zł/m² |
| 2010 |
43 |
140 000 zł |
— |
2 878 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sierpc: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
146 |
| Mediana ceny |
301 606 zł |
| Cena za m² |
5 596 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52 m² |
| Typowy przedział |
125 671 – 417 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sierpca
Rozkład obliczony na podstawie 1 000 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 94 000 zł |
10% |
| 94 000 – 140 000 zł |
18,3% |
| 140 000 – 250 000 zł |
44% |
| 250 000 – 330 000 zł |
17,8% |
| Powyżej 330 000 zł |
9,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sierpca
Rozkład ceny za m² na podstawie 1 000 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 200 zł/m² |
9,4% |
| 2 200 – 3 100 zł/m² |
20,3% |
| 3 100 – 4 700 zł/m² |
43% |
| 4 700 – 6 100 zł/m² |
17,5% |
| Powyżej 6 100 zł/m² |
9,8% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sierpca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
10% |
| 36 – 43 m² |
17,3% |
| 43 – 56 m² |
44,1% |
| 56 – 66 m² |
19,2% |
| Powyżej 66 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sierpc: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,1% |
100 549 zł |
3 665 zł/m² |
| 2 izby |
31,5% |
164 128 zł |
5 187 zł/m² |
| 3 izby |
41,4% |
190 000 zł |
4 023 zł/m² |
| 4 izby |
21,3% |
190 000 zł |
3 640 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
312 500 zł |
3 786 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,5% |
140 000 zł |
2 103 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sierpca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
551 |
67 zł/m² |
77 500 zł |
1 059 m² |
| Grunty rolne |
45 |
4,5 zł/m² |
50 000 zł |
9 632 m² |
| Wszystkie działki |
604 |
63 zł/m² |
76 414 zł |
1 109 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sierpca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
263 |
157 |
0 |
49 |
57 |
| 2026 (do 17.08) |
81 |
32 |
0 |
28 |
21 |
| Razem 2010–2026 |
2 499 |
1 072 |
0 |
755 |
672 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 301 606 zł (5 596 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (41,4% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Sierpca
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sierpca?
Nieruchomości na terenie Sierpca kosztują średnio około 702 000 zł, czyli około 5 014 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sierpca?
W tej chwili do wyboru są 26 nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 529 000 zł do 875 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 140 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Sierpca?
Wynosi ona około 5 014 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Sierpca?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 7-pokojowy dom.