Domy i mieszkania na sprzedaż Rędziny

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Rędzin: 28 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 186 333 zł do 1 450 000 zł, średnio 686 027 zł.

Średnia cena 686 027 zł cena sprzedaży
Przedział cen 186 333–1 450 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 268 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 563 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

28 łącznie
89% domy
  • Mieszkania 10,7%
    3 nieruchomości
  • Domy 89,3%
    25 nieruchomości

Ile pokoi

28 łącznie
43% 4 pokoje
  • 3 pokoje 14,3%
    4 nieruchomości
  • 4 pokoje 42,9%
    12 nieruchomości
  • 5+ pokoi 42,9%
    12 nieruchomości

Przedziały cenowe

28 łącznie
  • 185 000–400 000 zł 25,0%
    7 nieruchomości
  • 495 000–520 000 zł 17,9%
    5 nieruchomości
  • 540 000–655 000 zł 17,9%
    5 nieruchomości
  • 740 000–925 000 zł 21,4%
    6 nieruchomości
  • 1 150 000–1 455 000 zł 17,9%
    5 nieruchomości

Przedziały powierzchni

28 łącznie
  • 40–110 m² 21,4%
    6 nieruchomości
  • 110–170 m² 50,0%
    14 nieruchomości
  • 220–240 m² 14,3%
    4 nieruchomości
  • 280–3 040 m² 14,3%
    4 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 49 m² 294 m²
Cena za metr kwadratowy 8 906 zł/m² 2 436 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Łączna oferta na sprzedaż na terenie Rędzin sięga 28 nieruchomości, w podziale na 25 domów i 3 mieszkania; domy dominują z udziałem 89%. Pod względem metrażu i ceny domy oscylują wokół 294 m² i 2 436 zł/m², a mieszkania wokół 49 m² i 8 906 zł/m².

Najczęściej spotykany typ to domy 4-pokojowe, a zaraz po nich opcje 5- i 6-pokojowe.

Ile kosztuje nieruchomość na terenie Rędzin? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 180 000 zł — to mediana wyliczona z 16 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2015 roku zmiana wynosi +98,6%.

Mediana ceny sprzedaży 180 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 4 589 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 16 2025
Ceny w ciągu roku bez zmian mediana
Od 2015 roku +98,6% mediana
Wobec mediany powiatu -25% Częstochowski: 240 000 zł
Wobec mediany krajowej -60% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Rędzin obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 180 000 zł, czyli 4 589 zł/m², w obserwowanym przedziale od 41 702 zł do 281 250 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 50 000 zł do 210 000 zł (około 78% rynku). W szczegółach: 42% transakcji zawarto między 99 000 zł a 180 000 zł, a 13% przekroczyło 210 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 52,9% sprzedanych lokali ma od 36 do 46 m², a 12,3% przekracza 53 m².

Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 25% niższa od mediany powiatu (Częstochowski: 240 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 60% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 250 000 zł i 5 107 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 200 000 zł (5 149 zł/m²) przy 11 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rędzin rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 250 000 zł +38,9% 5 107 zł/m²
2025 16 180 000 zł +0% 4 589 zł/m²
2024 8 180 000 zł -5,5% 5 217 zł/m²
2023 8 190 500 zł -1,8% 5 045 zł/m²
2022 10 194 000 zł +17,6% 5 133 zł/m²
2021 24 165 000 zł +20,4% 4 158 zł/m²
2020 8 137 000 zł +168,6% 3 532 zł/m²
2019 11 51 000 zł -59,8% 1 732 zł/m²
2018 12 127 000 zł +36,6% 2 938 zł/m²
2017 13 93 000 zł +12,7% 2 539 zł/m²
2016 8 82 500 zł -9% 2 384 zł/m²
2015 15 90 619 zł — 2 093 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Rędziny: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 16
Mediana ceny 180 000 zł
Cena za m² 4 589 zł/m²
Mediana powierzchni 38,5 m²
Typowy przedział 41 702 –
281 250 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rędzin

Rozkład obliczony na podstawie 138 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 50 000 zł 8,7%
50 000 – 99 000 zł 18,8%
99 000 – 180 000 zł 42%
180 000 – 210 000 zł 17,4%
Powyżej 210 000 zł 13%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rędzin

Rozkład ceny za m² na podstawie 138 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 1 400 zł/m² 10,9%
1 400 – 2 700 zł/m² 18,8%
2 700 – 4 600 zł/m² 44,2%
4 600 – 5 400 zł/m² 14,5%
Powyżej 5 400 zł/m² 11,6%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rędzin

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 34 m² 10,1%
34 – 36 m² 18,1%
36 – 46 m² 52,9%
46 – 53 m² 6,5%
Powyżej 53 m² 12,3%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Rędziny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 1,5% 39 570 zł 1 620 zł/m²
2 izby 12,4% 105 000 zł 3 236 zł/m²
3 izby 74,5% 137 500 zł 3 554 zł/m²
4 izby 10,9% 200 000 zł 3 505 zł/m²
5 izb 0,7% 255 000 zł 4 775 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rędzin

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Kolonia Rędziny 227 126 000 zł 78 zł/m²
Rudniki 153 73 140 zł 17 zł/m²
Kościelec 143 — 9,2 zł/m²
Konin III 96 — 47 zł/m²
Rędziny Okupniki 75 — 40 zł/m²
Rędziny Wyrazów 73 — 26 zł/m²
Marianka Rędzińska 40 30 000 zł 38 zł/m²
Konin II 6 — 43 zł/m²
Konin I 4 — 2,9 zł/m²
Kościelec Lotnisko 3 — —

Ceny działek na terenie Rędzin: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 385 48 zł/m² 79 000 zł 1 673 m²
Grunty rolne 112 3,6 zł/m² 25 000 zł 5 524 m²
Wszystkie działki 509 35 zł/m² 65 000 zł 2 089 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rędzin

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 96 16 0 48 32
2026 (do 17.08) 57 6 0 26 25
Razem 2010–2026 1 058 171 0 586 301

Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Rędzin to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 137 500 zł. W ciągu roku mediana zyskała 0%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Rędzin?

Licz się ze średnią kwotą 686 027 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rędzin, czyli około 2 563 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 28: 25 domów i 3 mieszkania.

Jaki jest przedział cen na terenie Rędzin?

Oferty zaczynają się od 186 333 zł i sięgają 1 450 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rędzin?

Średnio mają około 268 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 294 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 49 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rędzin:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje66 m²392 289 zł
4 pokoje382 m²747 119 zł
5 pokoi227 m²606 697 zł
6 pokoi178 m²877 000 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnia cena to 2 563 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 906 zł/m², a dla domów spada do 2 436 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Rędzin?

Zdecydowanym faworytem jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.