Domy i mieszkania na sprzedaż Malichy

Odkryj 1 172 nieruchomości na sprzedaż na terenie Malich. Ceny wahają się od 781 000 zł do 2 800 000 zł, a średnia cena to 1 450 111 zł.

1163 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Malich

Średnia cena 1 450 111 zł cena sprzedaży
Przedział cen 781 000–2 800 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 178 m² na nieruchomość
Cena za m² 8 167 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

9 łącznie
67% domy
  • Mieszkania 33,3%
    3 nieruchomości
  • Domy 66,7%
    6 nieruchomości

Ile pokoi

9 łącznie
44% 5+ pokoi
  • 3 pokoje 33,3%
    3 nieruchomości
  • 4 pokoje 22,2%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 44,4%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

9 łącznie
  • 780 000–785 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości
  • 845 000–1 405 000 zł 33,3%
    3 nieruchomości
  • 1 590 000–1 595 000 zł 11,1%
    1 nieruchomość
  • 1 650 000–1 805 000 zł 22,2%
    2 nieruchomości
  • 2 800 000–2 805 000 zł 11,1%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

9 łącznie
  • 60–80 m² 33,3%
    3 nieruchomości
  • 200–210 m² 11,1%
    1 nieruchomość
  • 210–240 m² 33,3%
    3 nieruchomości
  • 250–260 m² 11,1%
    1 nieruchomość
  • 270–280 m² 11,1%
    1 nieruchomość

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 68 m² 233 m²
Cena za metr kwadratowy 11 877 zł/m² 7 627 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Malich liczy 1 172 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 233 m², przy cenie 7 627 zł/m², wobec 68 m² i 11 877 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 8-pokojowe przeważają, wyprzedzając opcje 4- i 5-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Malich wyniosła 425 000 zł w latach 2010–2025 według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie gminy (Pruszków) mediana to 575 485 zł.

Mediana ceny sprzedaży 425 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 9 572 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 5 2010–2025

Statystyki dla Malich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 425 000 zł, czyli 9 572 zł/m², w obserwowanym przedziale od 84 515 zł do 1 605 200 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 150 000 zł do 1 400 000 zł (około 60% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Malich rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2025 3 830 000 zł +115,6% 12 180 zł/m²
2024 2 385 000 zł — 9 525 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Malichy: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 425 000 zł
Cena za m² 9 572 zł/m²
Mediana powierzchni 44,4 m²
Typowy przedział 84 515 –
1 605 200 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Malich

Rozkład obliczony na podstawie 5 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 150 000 zł 20%
150 000 – 350 000 zł 20%
350 000 – 780 000 zł 20%
780 000 – 1 400 000 zł 20%
Powyżej 1 400 000 zł 20%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Malich

Rozkład ceny za m² na podstawie 5 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 300 zł/m² 20%
4 300 – 9 500 zł/m² 20%
9 500 – 12 000 zł/m² 20%
12 000 – 13 000 zł/m² 20%
Powyżej 13 000 zł/m² 20%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Malich

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 28 m² 20%
28 – 37 m² 20%
37 – 59 m² 20%
59 – 110 m² 20%
Powyżej 110 m² 20%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Malichy: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 40% 182 197 zł 5 186 zł/m²
3 izby 20% 425 000 zł 9 572 zł/m²
4 izby 20% 830 000 zł 13 518 zł/m²
5 izb 20% 1 799 000 zł 12 180 zł/m²

Ceny działek na terenie Malich: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 5 1 100 zł/m² 1 090 000 zł 800 m²
Wszystkie działki 8 678 zł/m² 472 200 zł 484 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Malich

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 12 3 0 5 4
2026 (do 17.08) 7 0 0 3 4
Razem 2010–2026 57 24 0 10 23

Rynek Malich to łącznie 5 sprzedaży mieszkań w latach 2010–2025. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Malich?

Na zakup nieruchomości na terenie Malich trzeba przeznaczyć średnio 1 450 111 zł, czyli około 8 167 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Malich?

Aktualna oferta to około 1 172 nieruchomości: 6 domów i 3 mieszkania oraz 1 163 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Malich?

Oferty zaczynają się od 781 000 zł i sięgają 2 800 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Średnia powierzchnia to około 178 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 233 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 68 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Malich?

Wynosi ona około 8 167 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 877 zł/m², a dla domów spada do 7 627 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Malich?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 8-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.