Domy i mieszkania na sprzedaż Gąsin

Zobacz 863 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gąsina: ceny od 430 000 zł do 2 790 000 zł, średnio 1 540 000 zł.

857 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Gąsina

Średnia cena 1 540 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 430 000–2 790 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 108 m² na nieruchomość
Cena za m² 14 215 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

6 łącznie
50% domy
  • Mieszkania 50,0%
    3 nieruchomości
  • Domy 50,0%
    3 nieruchomości

Ile pokoi

6 łącznie
33% 2 pokoje
  • 2 pokoje 33,3%
    2 nieruchomości
  • 4 pokoje 33,3%
    2 nieruchomości
  • 5+ pokoi 33,3%
    2 nieruchomości

Przedziały cenowe

6 łącznie
  • 430 000–955 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości
  • 1 140 000–1 145 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości
  • 2 790 000–2 795 000 zł 33,3%
    2 nieruchomości

Przedziały powierzchni

6 łącznie
  • 20–70 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 90–100 m² 33,3%
    2 nieruchomości
  • 190–200 m² 33,3%
    2 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 70 m² 147 m²
Cena za metr kwadratowy 12 905 zł/m² 14 841 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na terenie Gąsina liczy 863 nieruchomości. Średnia powierzchnia domów wynosi około 147 m², przy cenie 14 841 zł/m², wobec 70 m² i 12 905 zł/m² w przypadku mieszkań.

Domy 5-pokojowe dominują, a za nimi plasują się opcje 2-pokojowe.

W 2025 roku 6 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Gąsina, przy medianie ceny 988 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2024 roku ceny spadły o 11%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 12 305 zł.

Mediana ceny sprzedaży 988 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 12 305 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 6 2025
Ceny w ciągu roku -11% mediana
Od 2024 roku -11% mediana
Wobec mediany gminy +71,7% Pruszków: 575 485 zł
Wobec mediany krajowej +119,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla Gąsina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 988 000 zł, czyli 12 305 zł/m², w obserwowanym przedziale od 420 000 zł do 1 344 125 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 430 000 zł do 1 300 000 zł (około 67% rynku).

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 82,5 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Pruszków: 575 485 zł) o 71,7%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 119,6%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 720 000 zł i 11 845 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 759 500 zł (12 227 zł/m²) przy 6 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gąsina rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 5 720 000 zł -27,1% 11 845 zł/m²
2025 6 988 000 zł -11% 12 305 zł/m²
2024 7 1 110 000 zł — 9 408 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Gąsin: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 6
Mediana ceny 988 000 zł
Cena za m² 12 305 zł/m²
Mediana powierzchni 82,5 m²
Typowy przedział 420 000 –
1 344 125 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gąsina

Rozkład obliczony na podstawie 18 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 430 000 zł 11,1%
430 000 – 610 000 zł 16,7%
610 000 – 1 200 000 zł 38,9%
1 200 000 – 1 300 000 zł 11,1%
Powyżej 1 300 000 zł 22,2%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gąsina

Rozkład ceny za m² na podstawie 18 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 7 900 zł/m² 5,6%
7 900 – 9 400 zł/m² 22,2%
9 400 – 13 000 zł/m² 50%
13 000 – 14 000 zł/m² 11,1%
Powyżej 14 000 zł/m² 11,1%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gąsina

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 41 m² 11,1%
41 – 48 m² 16,7%
48 – 110 m² 44,4%
110 – 140 m² 5,6%
Powyżej 140 m² 22,2%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Gąsin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 27,8% 440 000 zł 11 134 zł/m²
3 izby 22,2% 697 500 zł 13 386 zł/m²
4 izby 5,6% 799 000 zł 7 419 zł/m²
5 izb 22,2% 1 185 000 zł 8 517 zł/m²
6 izb i więcej 22,2% 1 328 500 zł 12 336 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gąsina

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
15 46 1 274 500 zł —
16 18 635 000 zł —

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gąsina

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 26 6 0 0 20
2026 (do 17.08) 30 5 0 2 23
Razem 2010–2026 182 58 0 25 99

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 988 000 zł (12 305 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale dwuizbowe (27,8% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Gąsina?

Na zakup nieruchomości na terenie Gąsina trzeba przeznaczyć średnio 1 540 000 zł, czyli około 14 215 zł/m².

Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?

Obecnie dostępnych ofert: 863: 3 domy i 3 mieszkania oraz 857 innych nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Gąsina?

Oferty zaczynają się od 430 000 zł i sięgają 2 790 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gąsina?

Zazwyczaj oferują około 108 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 147 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 70 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 14 215 zł/m². Dla mieszkań spada do 12 905 zł/m², a dla domów rośnie do 14 841 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Gąsina?

Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowe mieszkanie i 2-pokojowy dom.