Zobacz 990 nieruchomości na sprzedaż na terenie Bąków: ceny od 599 999 zł do 2 990 000 zł, średnio 1 295 956 zł.
Ceny nieruchomości Bąków według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Bąków zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 765 000 zł (średnia bez wartości skrajnych: 811 237 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 10,7% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
765 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
11 929 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
25
2025
Ceny w ciągu roku
+22,5%
mediana
Od 2024 roku
+22,5%
mediana
Wobec mediany gminy
+32,9%
Pruszków: 575 485 zł
Wobec mediany krajowej
+70%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Bąków obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 765 000 zł, czyli 11 929 zł/m², w obserwowanym przedziale od 575 761 zł do 1 287 600 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 430 000 zł do 1 200 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 41,3% transakcji zawarto między 640 000 zł a 870 000 zł, a 9,5% przekroczyło 1 200 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami o sześciu i więcej izbach i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 39,7% sprzedanych lokali ma od 56 do 110 m², a 7,9% przekracza 140 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Pruszków: 575 485 zł) o 32,9%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 70%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 10 sprzedaży mieszkań, z medianą 870 000 zł i 8 239 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 810 624 zł (11 415 zł/m²) przy 28 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bąków rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
10 |
870 000 zł |
+13,7% |
8 239 zł/m² |
| 2025 |
25 |
765 000 zł |
+22,5% |
11 929 zł/m² |
| 2024 |
28 |
624 499 zł |
— |
7 852 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bąki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
25 |
| Mediana ceny |
765 000 zł |
| Cena za m² |
11 929 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
66,2 m² |
| Typowy przedział |
575 761 – 1 287 600 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bąków
Rozkład obliczony na podstawie 63 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 430 000 zł |
11,1% |
| 430 000 – 640 000 zł |
17,5% |
| 640 000 – 870 000 zł |
41,3% |
| 870 000 – 1 200 000 zł |
20,6% |
| Powyżej 1 200 000 zł |
9,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bąków
Rozkład ceny za m² na podstawie 63 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 300 zł/m² |
11,1% |
| 6 300 – 7 700 zł/m² |
15,9% |
| 7 700 – 11 000 zł/m² |
46% |
| 11 000 – 13 000 zł/m² |
14,3% |
| Powyżej 13 000 zł/m² |
12,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bąków
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 50 m² |
12,7% |
| 50 – 56 m² |
14,3% |
| 56 – 110 m² |
39,7% |
| 110 – 140 m² |
25,4% |
| Powyżej 140 m² |
7,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bąki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
317 411 zł |
10 164 zł/m² |
| 2 izby |
14,3% |
530 000 zł |
10 825 zł/m² |
| 3 izby |
39,7% |
683 195 zł |
37 858 zł/m² |
| 4 izby |
12,7% |
870 000 zł |
8 566 zł/m² |
| 5 izb |
1,6% |
699 000 zł |
5 844 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
30,2% |
890 000 zł |
7 557 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bąków: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
960 zł/m² |
1 067 500 zł |
1 286 m² |
| Wszystkie działki |
11 |
946 zł/m² |
1 000 000 zł |
1 275 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bąków
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
34 |
25 |
0 |
5 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
12 |
10 |
0 |
1 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
249 |
176 |
0 |
40 |
33 |
W porównaniu z medianą gminy (Pruszków: 575 485 zł) ceny Bąków są o 32,9% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +70%. Od 2024 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +22,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Bąków
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Bąków?
Na zakup nieruchomości na terenie Bąków trzeba przeznaczyć średnio 1 295 956 zł, czyli około 10 191 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Bąków?
W tej chwili do wyboru są 990 nieruchomości: 12 domów i 6 mieszkań oraz 972 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Bąków?
Znajdziesz tu oferty od 599 999 zł do 2 990 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Bąków?
Zazwyczaj oferują około 127 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 169 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 43 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bąków:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 43 m² | 635 869 zł |
| 5 pokoi | 153 m² | 1 320 571 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Bąków?
Średnio wychodzi około 10 191 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 14 788 zł/m², a dla domów spada do 9 607 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Bąków?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.