Zobacz 17 nieruchomości na sprzedaż na terenie Poniatowej: ceny od 173 250 zł do 349 000 zł, średnio 249 499 zł.
Ceny nieruchomości Poniatowej według rzeczywistych cen transakcyjnych
Rynek nieruchomości Poniatowej zamknął 2025 rok medianą ceny sprzedaży 266 843 zł (średnia bez wartości skrajnych: 269 744 zł), jak wynika z rejestru cen nieruchomości prowadzonego przez starostwo. Liczba transakcji spadła o 25% rok do roku.
Mediana ceny sprzedaży
266 843 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 781 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
24
2025
Ceny w ciągu roku
+27,1%
mediana
Od 2021 roku
+24,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-1,2%
Poniatowa: 270 000 zł
Wobec mediany krajowej
-40,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Poniatowej obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 266 843 zł, czyli 5 781 zł/m², w obserwowanym przedziale od 176 200 zł do 374 350 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 300 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 180 000 zł a 260 000 zł, a 13,5% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,5% sprzedanych lokali ma od 38 do 51 m², a 9% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 1,2% niższa od mediany gminy (Poniatowa: 270 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 40,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 12 sprzedaży mieszkań, z medianą 237 500 zł i 5 234 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 245 000 zł (5 556 zł/m²) przy 24 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Poniatowej rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
12 |
237 500 zł |
-11% |
5 234 zł/m² |
| 2025 |
24 |
266 843 zł |
+27,1% |
5 781 zł/m² |
| 2024 |
32 |
210 000 zł |
-1,3% |
5 047 zł/m² |
| 2023 |
23 |
212 800 zł |
+17,3% |
4 712 zł/m² |
| 2022 |
41 |
181 370 zł |
-15,4% |
4 278 zł/m² |
| 2021 |
24 |
214 500 zł |
— |
4 609 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Poniatowa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
24 |
| Mediana ceny |
266 843 zł |
| Cena za m² |
5 781 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49 m² |
| Typowy przedział |
176 200 – 374 350 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Poniatowej
Rozkład obliczony na podstawie 156 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,6% |
| 140 000 – 180 000 zł |
16% |
| 180 000 – 260 000 zł |
44,2% |
| 260 000 – 300 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 300 000 zł |
13,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Poniatowej
Rozkład ceny za m² na podstawie 156 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 800 zł/m² |
10,3% |
| 3 800 – 4 300 zł/m² |
19,9% |
| 4 300 – 5 400 zł/m² |
41,7% |
| 5 400 – 6 300 zł/m² |
17,3% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Poniatowej
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 m² |
9% |
| 30 – 38 m² |
15,4% |
| 38 – 51 m² |
45,5% |
| 51 – 61 m² |
21,2% |
| Powyżej 61 m² |
9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Poniatowa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,6% |
90 000 zł |
2 368 zł/m² |
| 2 izby |
33,8% |
161 000 zł |
4 974 zł/m² |
| 3 izby |
45,5% |
220 000 zł |
5 001 zł/m² |
| 4 izby |
16,9% |
280 000 zł |
4 618 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
290 000 zł |
5 634 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Poniatowej
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 01-Poniatowa |
172 |
210 000 zł |
56 zł/m² |
| 02-Henin |
29 |
— |
97 zł/m² |
| 03-Młynki |
21 |
350 000 zł |
17 zł/m² |
| 04-Leśniczówka |
14 |
— |
12 zł/m² |
Ceny działek na terenie Poniatowej: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
37 |
91 zł/m² |
134 000 zł |
1 654 m² |
| Grunty rolne |
13 |
14 zł/m² |
60 000 zł |
2 725 m² |
| Wszystkie działki |
56 |
67 zł/m² |
100 000 zł |
1 740 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Poniatowej
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
51 |
28 |
0 |
9 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
21 |
13 |
0 |
3 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
301 |
173 |
0 |
62 |
66 |
W porównaniu z medianą gminy (Poniatowa: 270 000 zł) ceny Poniatowej są o 1,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -40,7%. Od 2021 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +24,4%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Poniatowej
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Poniatowej?
Nieruchomości na terenie Poniatowej kosztują średnio około 249 499 zł, czyli około 5 536 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Poniatowej?
Obecnie dostępnych ofert: 17.
Jaki jest przedział cen na terenie Poniatowej?
Ceny wahają się od około 173 250 zł do 349 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Poniatowej?
Średnio mają około 45 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Poniatowej?
Średnio wychodzi około 5 536 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Poniatowej?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasuje się 3-pokojowe mieszkanie.