Zobacz 24 nieruchomości na sprzedaż na terenie Moniek: ceny od 165 000 zł do 1 190 000 zł, średnio 464 875 zł.
Ceny nieruchomości Moniek według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2025 roku 15 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Moniek, przy medianie ceny 300 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2017 roku ceny wzrosły o 126,5%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 271 zł.
Mediana ceny sprzedaży
300 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 271 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
15
2025
Ceny w ciągu roku
-0,8%
mediana
Od 2017 roku
+126,5%
mediana
Wobec mediany gminy
tyle samo
Mońki: 300 000 zł
Wobec mediany krajowej
-33,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Moniek obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 300 000 zł, czyli 5 271 zł/m², w obserwowanym przedziale od 147 000 zł do 475 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 110 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 49,6% transakcji zawarto między 130 000 zł a 280 000 zł, a 9,4% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 49,2% sprzedanych lokali ma od 40 do 55 m², a 11,1% przekracza 61 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest równa medianie gminy (Mońki: 300 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 33,3% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 267 000 zł (5 865 zł/m²) przy 12 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Moniek rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
210 000 zł |
-30% |
5 728 zł/m² |
| 2025 |
15 |
300 000 zł |
-0,8% |
5 271 zł/m² |
| 2024 |
30 |
302 500 zł |
+11% |
6 792 zł/m² |
| 2023 |
4 |
272 500 zł |
+29,8% |
5 678 zł/m² |
| 2022 |
9 |
210 000 zł |
-17,6% |
4 312 zł/m² |
| 2021 |
7 |
255 000 zł |
+99,2% |
4 187 zł/m² |
| 2020 |
11 |
128 000 zł |
-1,5% |
2 653 zł/m² |
| 2019 |
13 |
130 000 zł |
+4% |
2 785 zł/m² |
| 2018 |
13 |
125 000 zł |
-5,6% |
2 451 zł/m² |
| 2017 |
22 |
132 450 zł |
— |
3 239 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mońki: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
300 000 zł |
| Cena za m² |
5 271 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
52,3 m² |
| Typowy przedział |
147 000 – 475 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Moniek
Rozkład obliczony na podstawie 127 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 110 000 zł |
10,2% |
| 110 000 – 130 000 zł |
12,6% |
| 130 000 – 280 000 zł |
49,6% |
| 280 000 – 360 000 zł |
18,1% |
| Powyżej 360 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Moniek
Rozkład ceny za m² na podstawie 126 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 400 zł/m² |
10,3% |
| 2 400 – 3 100 zł/m² |
17,5% |
| 3 100 – 5 700 zł/m² |
43,7% |
| 5 700 – 7 400 zł/m² |
18,3% |
| Powyżej 7 400 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Moniek
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 36 m² |
11,1% |
| 36 – 40 m² |
15,1% |
| 40 – 55 m² |
49,2% |
| 55 – 61 m² |
13,5% |
| Powyżej 61 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mońki: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,4% |
80 000 zł |
2 858 zł/m² |
| 2 izby |
29,9% |
235 600 zł |
5 065 zł/m² |
| 3 izby |
46,5% |
166 000 zł |
4 219 zł/m² |
| 4 izby |
18,1% |
210 000 zł |
3 795 zł/m² |
| 5 izb |
3,1% |
250 000 zł |
4 013 zł/m² |
Ceny działek na terenie Moniek: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
172 |
80 zł/m² |
73 500 zł |
986 m² |
| Grunty rolne |
45 |
51 zł/m² |
50 000 zł |
1 118 m² |
| Wszystkie działki |
264 |
74 zł/m² |
60 000 zł |
946 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Moniek
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
54 |
16 |
0 |
20 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
7 |
3 |
0 |
0 |
4 |
| Razem 2010–2026 |
696 |
190 |
0 |
275 |
231 |
W porównaniu z medianą gminy (Mońki: 300 000 zł) ceny Moniek są na tym samym poziomie. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -33,3%. Od 2017 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +126,5%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Moniek: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Moniek?
Na zakup nieruchomości na terenie Moniek trzeba przeznaczyć średnio 464 875 zł, czyli około 4 047 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Moniek?
W tej chwili do wyboru są 24 nieruchomości: 13 mieszkań i 11 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Moniek?
Ceny wahają się od około 165 000 zł do 1 190 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 115 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 179 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 60 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Moniek:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 48 m² | 304 800 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 374 000 zł |
| 6 pokoi | 162 m² | 538 167 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Moniek?
Średnio wychodzi około 4 047 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 027 zł/m², a dla domów spada do 3 260 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Moniek?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 2-pokojowe mieszkanie.