Mamy 618 nieruchomości na sprzedaż na terenie Michalina, w cenach od 430 000 zł do 4 895 000 zł, przy średniej cenie 1 910 116 zł.
Ceny nieruchomości Michalina według rzeczywistych cen transakcyjnych
W 2019 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Michalina, przy medianie ceny 645 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2010 roku ceny wzrosły o 12,2%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 5 658 zł.
Mediana ceny sprzedaży
645 000 zł
2019
Mediana ceny za m²
5 658 zł/m²
2019
Zarejestrowane sprzedaże
5
2019
Od 2010 roku
+12,2%
mediana
Wobec mediany gminy
+57,2%
Józefów: 410 300 zł
Wobec mediany krajowej
+153,7%
Polska: 254 231 zł
Statystyki dla Michalina obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 645 000 zł, czyli 5 658 zł/m², w obserwowanym przedziale od 580 200 zł do 699 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 310 000 zł do 950 000 zł (około 76% rynku). W szczegółach: 42,4% transakcji zawarto między 450 000 zł a 700 000 zł, a 12,1% przekroczyło 950 000 zł.
Pod względem powierzchni 48,5% sprzedanych lokali ma od 49 do 110 m², a 9,1% przekracza 120 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Józefów: 410 300 zł) o 57,2%, a medianę krajową (254 231 zł) przewyższa o 153,7%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 625 000 zł (12 884 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Michalina rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
1 880 000 zł |
+240,3% |
16 472 zł/m² |
| 2025 |
4 |
552 500 zł |
+4,2% |
11 389 zł/m² |
| 2024 |
4 |
530 000 zł |
-36,7% |
10 237 zł/m² |
| 2023 |
4 |
837 000 zł |
+20,3% |
10 018 zł/m² |
| 2022 |
2 |
695 500 zł |
— |
9 674 zł/m² |
| 2019 |
5 |
645 000 zł |
— |
5 658 zł/m² |
| 2017 |
1 |
415 000 zł |
— |
3 952 zł/m² |
| 2015 |
2 |
320 000 zł |
-27,3% |
4 970 zł/m² |
| 2014 |
1 |
440 000 zł |
+69,2% |
4 151 zł/m² |
| 2013 |
1 |
260 000 zł |
-46,9% |
5 306 zł/m² |
| 2012 |
1 |
490 000 zł |
— |
4 623 zł/m² |
| 2010 |
7 |
575 000 zł |
— |
5 660 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Michalin: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2019) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
645 000 zł |
| Cena za m² |
5 658 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
120,2 m² |
| Typowy przedział |
580 200 – 699 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Michalina
Rozkład obliczony na podstawie 33 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 310 000 zł |
12,1% |
| 310 000 – 450 000 zł |
15,2% |
| 450 000 – 700 000 zł |
42,4% |
| 700 000 – 950 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 950 000 zł |
12,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Michalina
Rozkład ceny za m² na podstawie 33 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 600 zł/m² |
9,1% |
| 4 600 – 5 400 zł/m² |
18,2% |
| 5 400 – 9 300 zł/m² |
45,5% |
| 9 300 – 12 000 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 12 000 zł/m² |
12,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Michalina
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 35 m² |
12,1% |
| 35 – 49 m² |
15,2% |
| 49 – 110 m² |
48,5% |
| 110 – 120 m² |
15,2% |
| Powyżej 120 m² |
9,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Michalin: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
3,3% |
358 000 zł |
10 296 zł/m² |
| 3 izby |
43,3% |
450 000 zł |
9 429 zł/m² |
| 4 izby |
3,3% |
620 000 zł |
7 702 zł/m² |
| 5 izb |
50% |
600 000 zł |
6 719 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Michalina
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 20 |
60 |
530 000 zł |
566 zł/m² |
| 22 |
46 |
— |
402 zł/m² |
| 21 |
35 |
— |
530 zł/m² |
| 19 |
34 |
910 000 zł |
417 zł/m² |
| 26 |
33 |
1 033 000 zł |
468 zł/m² |
| 5 |
26 |
— |
402 zł/m² |
| 27 |
19 |
— |
— |
| 18 |
17 |
— |
612 zł/m² |
Ceny działek na terenie Michalina: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
69 |
446 zł/m² |
602 946 zł |
1 348 m² |
| Wszystkie działki |
74 |
439 zł/m² |
595 000 zł |
1 254 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Michalina
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
21 |
4 |
0 |
8 |
9 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
1 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
282 |
33 |
0 |
82 |
167 |
W porównaniu z medianą gminy (Józefów: 410 300 zł) ceny Michalina są o 57,2% wyższe. Mediana krajowa wynosi 254 231 zł, różnica to +153,7%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +12,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Michalina — ceny i metraże
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Michalina?
Licz się ze średnią kwotą 1 910 116 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Michalina, czyli około 9 596 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Michalina?
Obecnie dostępnych ofert: 618: 13 domów i 7 mieszkań oraz 598 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Michalina?
Ceny wahają się od około 430 000 zł do 4 895 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Michalina?
Średnia powierzchnia to około 199 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 275 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Michalina:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 37 m² | 472 000 zł |
| 4 pokoje | 161 m² | 1 761 750 zł |
| 5 pokoi | 311 m² | 2 731 062 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Michalina?
Średnio wychodzi około 9 596 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 12 491 zł/m², a dla domów spada do 9 265 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Michalina?
Zdecydowanym faworytem jest 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.