Ceny nieruchomości Sierpca według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla Sierpca obejmują 10 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 215 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 3 936 zł. To o 52,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
215 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 936 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
10
2025
Ceny w ciągu roku
-10,4%
mediana
Od 2017 roku
+115%
mediana
Wobec mediany powiatu
-28,1%
Sierpecki: 299 052 zł
Wobec mediany krajowej
-52,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sierpca obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 215 000 zł, czyli 3 936 zł/m², w obserwowanym przedziale od 93 500 zł do 313 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 60 000 zł do 250 000 zł (około 82% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 85 000 zł a 170 000 zł, a 11,1% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 35,6% sprzedanych lokali ma od 49 do 65 m², a 11,1% przekracza 67 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 28,1% niższa od mediany powiatu (Sierpecki: 299 052 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,2% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sierpca rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
136 500 zł |
-36,5% |
3 342 zł/m² |
| 2025 |
10 |
215 000 zł |
-10,4% |
3 936 zł/m² |
| 2024 |
1 |
240 000 zł |
+124,3% |
3 598 zł/m² |
| 2023 |
2 |
107 000 zł |
-48,3% |
2 162 zł/m² |
| 2022 |
1 |
207 000 zł |
+22,5% |
4 395 zł/m² |
| 2021 |
4 |
169 000 zł |
+7,3% |
2 774 zł/m² |
| 2020 |
2 |
157 500 zł |
+80% |
1 965 zł/m² |
| 2019 |
4 |
87 500 zł |
-15% |
1 708 zł/m² |
| 2018 |
6 |
103 000 zł |
+3% |
2 077 zł/m² |
| 2017 |
5 |
100 000 zł |
+150% |
1 813 zł/m² |
| 2016 |
1 |
40 000 zł |
-38,5% |
1 087 zł/m² |
| 2015 |
3 |
65 000 zł |
— |
963 zł/m² |
| 2011 |
2 |
105 000 zł |
+27,3% |
1 965 zł/m² |
| 2010 |
2 |
82 500 zł |
— |
1 513 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sierpc: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
10 |
| Mediana ceny |
215 000 zł |
| Cena za m² |
3 936 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
51,5 m² |
| Typowy przedział |
93 500 – 313 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sierpca
Rozkład obliczony na podstawie 45 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 60 000 zł |
6,7% |
| 60 000 – 85 000 zł |
20% |
| 85 000 – 170 000 zł |
40% |
| 170 000 – 250 000 zł |
22,2% |
| Powyżej 250 000 zł |
11,1% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sierpca
Rozkład ceny za m² na podstawie 45 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
11,1% |
| 1 000 – 1 700 zł/m² |
15,6% |
| 1 700 – 3 000 zł/m² |
44,4% |
| 3 000 – 4 400 zł/m² |
17,8% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
11,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sierpca
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 38 m² |
15,6% |
| 38 – 49 m² |
17,8% |
| 49 – 65 m² |
35,6% |
| 65 – 67 m² |
20% |
| Powyżej 67 m² |
11,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sierpc: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
6,7% |
63 000 zł |
1 876 zł/m² |
| 3 izby |
66,7% |
110 000 zł |
2 707 zł/m² |
| 4 izby |
22,2% |
135 000 zł |
2 198 zł/m² |
| 5 izb |
2,2% |
315 000 zł |
3 031 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
2,2% |
65 000 zł |
803 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sierpca
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Borkowo Kościelne |
188 |
— |
11 zł/m² |
| Gorzewo |
70 |
— |
10 zł/m² |
| Studzieniec |
69 |
105 000 zł |
28 zł/m² |
| Bledzewo |
63 |
— |
11 zł/m² |
| Żochowo |
47 |
— |
2,2 zł/m² |
| Sudragi |
39 |
— |
3,1 zł/m² |
| Borkowo Wielkie |
37 |
80 000 zł |
5,4 zł/m² |
| Susk |
35 |
— |
3,2 zł/m² |
| Kisielewo |
35 |
— |
13 zł/m² |
| Dziembakowo |
35 |
103 000 zł |
4,4 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sierpca: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
114 |
20 zł/m² |
50 000 zł |
1 930 m² |
| Grunty rolne |
738 |
4,1 zł/m² |
50 000 zł |
11 250 m² |
| Grunty leśne |
29 |
2,0 zł/m² |
40 000 zł |
17 600 m² |
| Wszystkie działki |
883 |
4,5 zł/m² |
50 000 zł |
8 800 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sierpca
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
112 |
10 |
0 |
73 |
29 |
| 2026 (do 17.08) |
41 |
2 |
0 |
31 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
1 329 |
50 |
0 |
964 |
315 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 215 000 zł (3 936 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (66,7% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości w okolicach Sierpca w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Sierpca?
Nieruchomości w okolicach Sierpca kosztują średnio około 735 748 zł, czyli około 6 183 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 218 nieruchomości: 120 mieszkań i 98 domów.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny w okolicach Sierpca?
Oferty zaczynają się od 57 300 zł i sięgają 9 900 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 119 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 196 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Sierpca:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 29 m² | 240 871 zł |
| 2 pokoje | 51 m² | 427 637 zł |
| 3 pokoje | 73 m² | 512 363 zł |
| 4 pokoje | 114 m² | 767 789 zł |
| 5 pokoi | 178 m² | 952 435 zł |
| 6 pokoi | 202 m² | 1 010 100 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy w okolicach Sierpca?
Średnia cena to 6 183 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 395 zł/m², a dla domów spada do 5 403 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Sierpca?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.