Mamy 61 nieruchomości na sprzedaż na terenie Rudnika, w cenach od 250 000 zł do 350 000 zł, przy średniej cenie 296 000 zł.
Ceny nieruchomości Rudnika według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Rudnika? Odpowiedź dają sprzedaże w 2022 roku: 108 500 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 28 458 zł a 158 750 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
108 500 zł
2022
Mediana ceny za m²
1 794 zł/m²
2022
Zarejestrowane sprzedaże
6
2022
Ceny w ciągu roku
+17,3%
mediana
Od 2019 roku
-1,4%
mediana
Wobec mediany powiatu
-45,8%
Raciborski: 200 000 zł
Wobec mediany krajowej
-68,5%
Polska: 344 168 zł
Statystyki dla Rudnika obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 108 500 zł, czyli 1 794 zł/m², w obserwowanym przedziale od 28 458 zł do 158 750 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 39 000 zł do 140 000 zł (około 74% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 53,5 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 45,8% niższa od mediany powiatu (Raciborski: 200 000 zł), a od mediany krajowej (344 168 zł) jest o 68,5% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rudnika rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
1 |
108 000 zł |
+22% |
2 132 zł/m² |
| 2024 |
2 |
88 500 zł |
+10,6% |
1 680 zł/m² |
| 2023 |
1 |
80 000 zł |
-26,3% |
1 447 zł/m² |
| 2022 |
6 |
108 500 zł |
+17,3% |
1 794 zł/m² |
| 2021 |
4 |
92 500 zł |
-15,9% |
1 924 zł/m² |
| 2020 |
1 |
110 000 zł |
+0% |
2 030 zł/m² |
| 2019 |
5 |
110 000 zł |
+24,3% |
1 334 zł/m² |
| 2018 |
2 |
88 500 zł |
+77% |
1 480 zł/m² |
| 2017 |
3 |
50 000 zł |
-32,4% |
852 zł/m² |
| 2016 |
2 |
73 950 zł |
— |
1 264 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rudnik: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2022) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
108 500 zł |
| Cena za m² |
1 794 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,5 m² |
| Typowy przedział |
28 458 – 158 750 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rudnika
Rozkład obliczony na podstawie 27 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 39 000 zł |
11,1% |
| 39 000 – 59 000 zł |
18,5% |
| 59 000 – 110 000 zł |
37% |
| 110 000 – 140 000 zł |
18,5% |
| Powyżej 140 000 zł |
14,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rudnika
Rozkład ceny za m² na podstawie 26 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 650 zł/m² |
11,5% |
| 650 – 1 000 zł/m² |
15,4% |
| 1 000 – 2 100 zł/m² |
42,3% |
| 2 100 – 2 500 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 2 500 zł/m² |
11,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rudnika
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 44 m² |
11,5% |
| 44 – 52 m² |
7,7% |
| 52 – 59 m² |
53,8% |
| 59 – 71 m² |
15,4% |
| Powyżej 71 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rudnik: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
7,7% |
54 806 zł |
1 312 zł/m² |
| 3 izby |
69,2% |
100 000 zł |
1 813 zł/m² |
| 4 izby |
19,2% |
70 000 zł |
1 019 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
160 000 zł |
2 148 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rudnika: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
127 |
34 zł/m² |
49 000 zł |
1 300 m² |
| Grunty rolne |
148 |
5,2 zł/m² |
40 000 zł |
7 078 m² |
| Wszystkie działki |
280 |
7,6 zł/m² |
40 000 zł |
3 794 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rudnika
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
45 |
1 |
0 |
26 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
0 |
0 |
2 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
506 |
29 |
0 |
317 |
160 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Rudnika średnia bez wartości skrajnych wynosi 103 000 zł, przy medianie 108 500 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 1 794 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rudnika: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Rudnika?
Licz się ze średnią kwotą 296 000 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Rudnika, czyli około 401 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Rudnika?
W tej chwili do wyboru są 61 nieruchomości: 4 domy i 1 mieszkanie oraz 56 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rudnika?
Znajdziesz tu oferty od 250 000 zł do 350 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Rudnika?
Średnio mają około 738 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 910 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 51 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Rudnika?
Średnia cena to 401 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 902 zł/m², a dla domów spada do 338 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Rudnika?
Zdecydowanym faworytem jest 7-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.