Znajdź 67 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Mickiewicza, w cenach między 249 000 zł a 1 099 000 zł, przy średniej cenie 584 333 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Mickiewicza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Mickiewicza oscylowały w 2025 roku wokół 235 000 zł (mediana). To około 6 544 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 90,4% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
235 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 544 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
17
2025
Ceny w ciągu roku
-32%
mediana
Od 2023 roku
-16,1%
mediana
Wobec mediany gminy
-24,2%
Dębica: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-47,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Mickiewicza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 235 000 zł, czyli 6 544 zł/m², w obserwowanym przedziale od 196 000 zł do 426 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 400 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 32,1% transakcji zawarto między 240 000 zł a 370 000 zł, a 11,9% przekroczyło 400 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 41,7% sprzedanych lokali ma od 35 do 68 m², a 11,9% przekracza 82 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 24,2% niższa od mediany gminy (Dębica: 310 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 6 sprzedaży mieszkań, z medianą 227 500 zł i 6 617 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 230 000 zł (6 544 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Mickiewicza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
6 |
227 500 zł |
-3,2% |
6 617 zł/m² |
| 2025 |
17 |
235 000 zł |
-32% |
6 544 zł/m² |
| 2024 |
44 |
345 500 zł |
+23,4% |
5 197 zł/m² |
| 2023 |
13 |
280 000 zł |
+46,7% |
5 846 zł/m² |
| 2022 |
3 |
190 866 zł |
-13,6% |
5 634 zł/m² |
| 2021 |
1 |
221 000 zł |
— |
2 392 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Mickiewicza: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
17 |
| Mediana ceny |
235 000 zł |
| Cena za m² |
6 544 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
34,4 m² |
| Typowy przedział |
196 000 – 426 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Mickiewicza
Rozkład obliczony na podstawie 84 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
10,7% |
| 210 000 – 240 000 zł |
26,2% |
| 240 000 – 370 000 zł |
32,1% |
| 370 000 – 400 000 zł |
19% |
| Powyżej 400 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Mickiewicza
Rozkład ceny za m² na podstawie 84 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 900 zł/m² |
14,3% |
| 4 900 – 5 100 zł/m² |
14,3% |
| 5 100 – 6 400 zł/m² |
46,4% |
| 6 400 – 6 800 zł/m² |
8,3% |
| Powyżej 6 800 zł/m² |
16,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Mickiewicza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
2,4% |
| 34 – 35 m² |
26,2% |
| 35 – 68 m² |
41,7% |
| 68 – 82 m² |
17,9% |
| Powyżej 82 m² |
11,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Mickiewicza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
31% |
225 000 zł |
6 374 zł/m² |
| 3 izby |
59,5% |
370 000 zł |
6 542 zł/m² |
| 4 izby |
8,3% |
325 000 zł |
4 540 zł/m² |
| 5 izb |
1,2% |
221 000 zł |
2 392 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Mickiewicza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
5 |
159 zł/m² |
165 000 zł |
945 m² |
| Grunty rolne |
20 |
124 zł/m² |
250 000 zł |
2 032 m² |
| Wszystkie działki |
33 |
120 zł/m² |
200 000 zł |
1 919 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Mickiewicza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
24 |
17 |
0 |
3 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
20 |
6 |
0 |
5 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
163 |
84 |
0 |
40 |
39 |
W porównaniu z medianą gminy (Dębica: 310 000 zł) ceny osiedla Mickiewicza są o 24,2% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -47,8%. Od 2023 roku lokalna zmiana wynosi łącznie -16,1%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Mickiewicza w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Mickiewicza?
Licz się ze średnią kwotą 584 333 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Mickiewicza, czyli około 5 892 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Mickiewicza?
Obecnie dostępnych ofert: 67: 4 mieszkania i 2 domy oraz 61 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Mickiewicza?
Oferty zaczynają się od 249 000 zł i sięgają 1 099 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Mickiewicza?
Zazwyczaj oferują około 99 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 194 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 52 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Mickiewicza?
Średnia cena to 5 892 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 7 005 zł/m², a dla domów spada do 5 295 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Mickiewicza?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.