Odkryj 63 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Centrum. Ceny wahają się od 149 000 zł do 1 399 000 zł, a średnia cena to 507 882 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Centrum według rzeczywistych cen transakcyjnych
Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Centrum obejmują 31 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 215 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 217 zł. To o 52,2% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).
Mediana ceny sprzedaży
215 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 217 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
31
2025
Ceny w ciągu roku
-5,5%
mediana
Od 2021 roku
+19,4%
mediana
Wobec mediany gminy
-30,6%
Dębica: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-52,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Centrum obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 215 000 zł, czyli 5 217 zł/m², w obserwowanym przedziale od 140 000 zł do 309 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 140 000 zł do 300 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 48,5% transakcji zawarto między 160 000 zł a 240 000 zł, a 10,6% przekroczyło 300 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 43,9% sprzedanych lokali ma od 39 do 50 m², a 10,6% przekracza 53 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 30,6% niższa od mediany gminy (Dębica: 310 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 52,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 9 sprzedaży mieszkań, z medianą 239 000 zł i 5 585 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 220 250 zł (5 403 zł/m²) przy 18 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Centrum rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
9 |
239 000 zł |
+11,2% |
5 585 zł/m² |
| 2025 |
31 |
215 000 zł |
-5,5% |
5 217 zł/m² |
| 2024 |
16 |
227 500 zł |
+3,2% |
5 193 zł/m² |
| 2023 |
24 |
220 500 zł |
+29,7% |
5 035 zł/m² |
| 2022 |
25 |
170 000 zł |
-5,6% |
4 577 zł/m² |
| 2021 |
27 |
180 000 zł |
— |
4 246 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Centrum: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
31 |
| Mediana ceny |
215 000 zł |
| Cena za m² |
5 217 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46 m² |
| Typowy przedział |
140 000 – 309 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum
Rozkład obliczony na podstawie 132 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 140 000 zł |
9,8% |
| 140 000 – 160 000 zł |
10,6% |
| 160 000 – 240 000 zł |
48,5% |
| 240 000 – 300 000 zł |
20,5% |
| Powyżej 300 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Centrum
Rozkład ceny za m² na podstawie 132 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 600 zł/m² |
10,6% |
| 3 600 – 4 300 zł/m² |
15,9% |
| 4 300 – 5 700 zł/m² |
47,7% |
| 5 700 – 6 300 zł/m² |
15,2% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
10,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Centrum
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,6% |
| 29 – 39 m² |
18,9% |
| 39 – 50 m² |
43,9% |
| 50 – 53 m² |
15,9% |
| Powyżej 53 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Centrum: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,5% |
132 500 zł |
6 948 zł/m² |
| 2 izby |
28% |
165 000 zł |
5 569 zł/m² |
| 3 izby |
56,1% |
219 500 zł |
4 604 zł/m² |
| 4 izby |
12,9% |
260 000 zł |
5 145 zł/m² |
| 5 izb |
0,8% |
350 000 zł |
4 888 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,8% |
190 000 zł |
906 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Centrum: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
7 |
167 zł/m² |
24 000 zł |
137 m² |
| Wszystkie działki |
8 |
173 zł/m² |
23 193 zł |
133 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Centrum
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
40 |
31 |
0 |
1 |
8 |
| 2026 (do 17.08) |
17 |
10 |
0 |
2 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
190 |
141 |
0 |
11 |
38 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 215 000 zł (5 217 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (56,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Centrum
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Centrum?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Centrum trzeba przeznaczyć średnio 507 882 zł, czyli około 4 525 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Centrum?
W tej chwili do wyboru są 63 nieruchomości: 10 mieszkań i 7 domów oraz 46 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Centrum?
Ceny wahają się od około 149 000 zł do 1 399 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Centrum?
Średnio mają około 112 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 189 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 58 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Centrum:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 257 500 zł |
| 3 pokoje | 64 m² | 377 000 zł |
| 4 pokoje | 105 m² | 562 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Centrum?
Średnia cena to 4 525 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 564 zł/m², a dla domów spada do 4 069 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Centrum?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.