Domy i mieszkania na sprzedaż Kępa-Wolica

Zobacz 79 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kępa-Wolica.

78 nieruchomości na sprzedaż w okolicach osiedla Kępa-Wolica

Średnia cena 289 000 zł cena sprzedaży
Przedział cen 289 000–289 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 32 m² na nieruchomość
Cena za m² 9 031 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

1 łącznie
100% mieszkania
  • Mieszkania 100,0%
    1 nieruchomość

Ile pokoi

1 łącznie
100% 2 pokoje
  • 2 pokoje 100,0%
    1 nieruchomość
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

W tej chwili oferta na sprzedaż na osiedlu Kępa-Wolica liczy 79 nieruchomości. Średnia powierzchnia mieszkań wynosi około 32 m², przy cenie 9 031 zł/m².

Mieszkania 2-pokojowe występują najczęściej.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Kępa-Wolica obejmują 22 sprzedaże mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 308 000 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 5 296 zł. To o 31,6% mniej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 308 000 zł 2025
Mediana ceny za m² 5 296 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 22 2025
Ceny w ciągu roku -11,3% mediana
Od 2021 roku +33,9% mediana
Wobec mediany gminy -0,6% Dębica: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej -31,6% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Kępa-Wolica obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 308 000 zł, czyli 5 296 zł/m², w obserwowanym przedziale od 256 500 zł do 465 100 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 370 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 43,1% transakcji zawarto między 240 000 zł a 320 000 zł, a 13,8% przekroczyło 370 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 33% sprzedanych lokali ma od 53 do 60 m², a 10,1% przekracza 86 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 0,6% niższa od mediany gminy (Dębica: 310 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 31,6% niższa.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 16 sprzedaży mieszkań, z medianą 315 000 zł i 5 467 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 320 000 zł (5 474 zł/m²) przy 19 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kępa-Wolica rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 16 315 000 zł +2,3% 5 467 zł/m²
2025 22 308 000 zł -11,3% 5 296 zł/m²
2024 20 347 400 zł -5,2% 4 434 zł/m²
2023 4 366 500 zł +41,8% 4 370 zł/m²
2022 4 258 501 zł +12,4% 4 834 zł/m²
2021 43 230 001 zł — 4 495 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Kępa-Wolica: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 22
Mediana ceny 308 000 zł
Cena za m² 5 296 zł/m²
Mediana powierzchni 56 m²
Typowy przedział 256 500 –
465 100 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kępa-Wolica

Rozkład obliczony na podstawie 109 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 190 000 zł 9,2%
190 000 – 240 000 zł 14,7%
240 000 – 320 000 zł 43,1%
320 000 – 370 000 zł 19,3%
Powyżej 370 000 zł 13,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kępa-Wolica

Rozkład ceny za m² na podstawie 109 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 4 200 zł/m² 11,9%
4 200 – 4 400 zł/m² 14,7%
4 400 – 5 300 zł/m² 45%
5 300 – 6 100 zł/m² 17,4%
Powyżej 6 100 zł/m² 11%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kępa-Wolica

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 42 m² 11%
42 – 53 m² 19,3%
53 – 60 m² 33%
60 – 86 m² 26,6%
Powyżej 86 m² 10,1%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Kępa-Wolica: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 5,6% 205 710 zł 5 029 zł/m²
3 izby 34,6% 230 000 zł 4 729 zł/m²
4 izby 57,9% 310 000 zł 5 242 zł/m²
5 izb 1,9% 333 001 zł 4 279 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Kępa-Wolica

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
5 136 264 501 zł 102 zł/m²
6 4 — —
1 3 215 000 zł —

Ceny działek na osiedlu Kępa-Wolica: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 6 81 zł/m² 78 500 zł 618 m²
Grunty rolne 18 98 zł/m² 182 395 zł 2 084 m²
Wszystkie działki 37 98 zł/m² 102 000 zł 1 479 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kępa-Wolica

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 38 22 0 5 11
2026 (do 17.08) 31 16 0 6 9
Razem 2010–2026 201 112 0 46 43

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 308 000 zł (5 296 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (57,9% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kępa-Wolica?

Nieruchomości na osiedlu Kępa-Wolica kosztują średnio około 289 000 zł, czyli około 9 031 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Kępa-Wolica?

Obecnie dostępnych ofert: 79.

Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?

Zazwyczaj oferują około 32 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 9 031 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kępa-Wolica?

Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie.