Znajdź 67 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza, w cenach między 299 000 zł a 1 630 000 zł, przy średniej cenie 735 889 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza oscylowały w 2025 roku wokół 361 500 zł (mediana). To około 6 748 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 59,4% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
361 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
6 748 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+12,3%
mediana
Od 2021 roku
+49,4%
mediana
Wobec mediany gminy
+16,6%
Dębica: 310 000 zł
Wobec mediany krajowej
-19,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 361 500 zł, czyli 6 748 zł/m², w obserwowanym przedziale od 188 250 zł do 439 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 210 000 zł do 420 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 42,1% transakcji zawarto między 260 000 zł a 370 000 zł, a 11,9% przekroczyło 420 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 43,7% sprzedanych lokali ma od 48 do 59 m², a 14,3% przekracza 74 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Dębica: 310 000 zł) o 16,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 19,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 40 sprzedaży mieszkań, z medianą 382 500 zł i 7 304 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 377 500 zł (7 222 zł/m²) przy 46 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
40 |
382 500 zł |
+5,8% |
7 304 zł/m² |
| 2025 |
8 |
361 500 zł |
+12,3% |
6 748 zł/m² |
| 2024 |
10 |
322 001 zł |
+14,2% |
5 365 zł/m² |
| 2023 |
34 |
282 001 zł |
+3,7% |
5 213 zł/m² |
| 2022 |
17 |
271 890 zł |
+12,4% |
5 362 zł/m² |
| 2021 |
17 |
242 000 zł |
— |
4 523 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kawęczyn-Pana Tadeusza: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
361 500 zł |
| Cena za m² |
6 748 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
49,7 m² |
| Typowy przedział |
188 250 – 439 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza
Rozkład obliczony na podstawie 126 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 210 000 zł |
8,7% |
| 210 000 – 260 000 zł |
21,4% |
| 260 000 – 370 000 zł |
42,1% |
| 370 000 – 420 000 zł |
15,9% |
| Powyżej 420 000 zł |
11,9% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza
Rozkład ceny za m² na podstawie 126 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 900 zł/m² |
10,3% |
| 3 900 – 5 000 zł/m² |
19% |
| 5 000 – 7 100 zł/m² |
41,3% |
| 7 100 – 7 800 zł/m² |
19,8% |
| Powyżej 7 800 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
10,3% |
| 42 – 48 m² |
19% |
| 48 – 59 m² |
43,7% |
| 59 – 74 m² |
12,7% |
| Powyżej 74 m² |
14,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kawęczyn-Pana Tadeusza: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,6% |
215 016 zł |
7 753 zł/m² |
| 2 izby |
29% |
254 962 zł |
6 980 zł/m² |
| 3 izby |
29% |
295 000 zł |
5 816 zł/m² |
| 4 izby |
33,9% |
369 164 zł |
6 216 zł/m² |
| 5 izb |
6,5% |
310 000 zł |
4 535 zł/m² |
Ceny działek na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
21 |
129 zł/m² |
152 500 zł |
953 m² |
| Grunty rolne |
10 |
165 zł/m² |
190 900 zł |
1 066 m² |
| Wszystkie działki |
37 |
129 zł/m² |
155 000 zł |
953 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
25 |
8 |
0 |
10 |
7 |
| 2026 (do 17.08) |
56 |
40 |
0 |
3 |
13 |
| Razem 2010–2026 |
233 |
128 |
0 |
48 |
57 |
Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza zamyka się między 188 250 zł a 439 500 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 8,7% nieruchomości sprzedano poniżej 210 000 zł, a 11,9% powyżej 420 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza w liczbach
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza?
Nieruchomości na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza kosztują średnio około 735 889 zł, czyli około 5 661 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 67 nieruchomości: 5 mieszkań i 4 domy oraz 58 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza?
Ceny wahają się od około 299 000 zł do 1 630 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza?
Średnio mają około 130 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 224 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 55 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Kawęczyn-Pana Tadeusza?
Średnia cena to 5 661 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 895 zł/m², a dla domów spada do 5 280 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Kawęczyn-Pana Tadeusza?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 6-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.