Zobacz 41 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Śródmieście: ceny od 229 000 zł do 3 800 000 zł, średnio 609 771 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Śródmieście według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile kosztuje nieruchomość na osiedlu Śródmieście? W 2025 roku połowa mieszkań sprzedała się za mniej niż 320 000 zł — to mediana wyliczona z 59 rzeczywistych transakcji (rejestr cen RCiWN). Od 2021 roku zmiana wynosi +19,9%.
Mediana ceny sprzedaży
320 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 482 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
59
2025
Ceny w ciągu roku
+1,6%
mediana
Od 2021 roku
+19,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,2%
Wejherowo: 345 000 zł
Wobec mediany krajowej
-28,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Śródmieście obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 320 000 zł, czyli 7 482 zł/m², w obserwowanym przedziale od 199 900 zł do 484 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 190 000 zł do 460 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 40,8% transakcji zawarto między 250 000 zł a 370 000 zł, a 10,3% przekroczyło 460 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45% sprzedanych lokali ma od 41 do 58 m², a 9,9% przekracza 77 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,2% niższa od mediany gminy (Wejherowo: 345 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 28,9% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 19 sprzedaży mieszkań, z medianą 300 000 zł i 6 381 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 310 000 zł (7 082 zł/m²) przy 45 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Śródmieście rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
19 |
300 000 zł |
-6,2% |
6 381 zł/m² |
| 2025 |
59 |
320 000 zł |
+1,6% |
7 482 zł/m² |
| 2024 |
55 |
315 000 zł |
+5% |
6 712 zł/m² |
| 2023 |
27 |
300 000 zł |
+6,4% |
6 379 zł/m² |
| 2022 |
62 |
282 000 zł |
+5,6% |
5 819 zł/m² |
| 2021 |
60 |
267 000 zł |
— |
6 025 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Śródmieście: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
59 |
| Mediana ceny |
320 000 zł |
| Cena za m² |
7 482 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
46,5 m² |
| Typowy przedział |
199 900 – 484 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Rozkład obliczony na podstawie 282 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 190 000 zł |
9,6% |
| 190 000 – 250 000 zł |
19,5% |
| 250 000 – 370 000 zł |
40,8% |
| 370 000 – 460 000 zł |
19,9% |
| Powyżej 460 000 zł |
10,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Śródmieście
Rozkład ceny za m² na podstawie 282 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 200 zł/m² |
10,3% |
| 4 200 – 5 500 zł/m² |
18,8% |
| 5 500 – 7 400 zł/m² |
42,6% |
| 7 400 – 8 800 zł/m² |
18,1% |
| Powyżej 8 800 zł/m² |
10,3% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,3% |
| 34 – 41 m² |
16,7% |
| 41 – 58 m² |
45% |
| 58 – 77 m² |
18,1% |
| Powyżej 77 m² |
9,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Śródmieście: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
3,6% |
251 000 zł |
8 968 zł/m² |
| 2 izby |
22,9% |
285 875 zł |
7 195 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
272 000 zł |
6 215 zł/m² |
| 4 izby |
19,6% |
380 000 zł |
5 780 zł/m² |
| 5 izb |
3,2% |
470 000 zł |
5 768 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
388 750 zł |
3 044 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Śródmieście
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wejherowo 15 |
68 |
265 000 zł |
— |
| Wejherowo 16 |
15 |
230 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Śródmieście
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
105 |
80 |
0 |
1 |
24 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
25 |
0 |
0 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
476 |
379 |
0 |
8 |
89 |
Między obrębami ewidencyjnymi na osiedlu Śródmieście różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Wejherowo 15, z medianą 265 000 zł przy 49 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 5,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście?
Licz się ze średnią kwotą 609 771 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Śródmieście, czyli około 7 366 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 41: 38 mieszkań i 3 domy.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 229 000 zł do 3 800 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Śródmieście?
Średnia powierzchnia to około 83 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 411 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Śródmieście:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 378 475 zł |
| 3 pokoje | 66 m² | 535 947 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na osiedlu Śródmieście?
Średnio wychodzi około 7 366 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 211 zł/m², a dla domów spada do 5 884 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Śródmieście?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.