Porównaj 57 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Filtry — średnia cena to 1 348 821 zł, a ceny sięgają od 299 900 zł do 3 299 000 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Filtry według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 43 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 1 435 000 zł rynek osiedla Filtry najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 298,6%.
Mediana ceny sprzedaży
1 435 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
19 062 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
43
2025
Ceny w ciągu roku
+84,6%
mediana
Od 2010 roku
+298,6%
mediana
Wobec mediany dzielnicy
+92,6%
Ochota: 745 000 zł
Wobec mediany krajowej
+218,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Filtry obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 1 435 000 zł, czyli 19 062 zł/m², w obserwowanym przedziale od 320 000 zł do 6 128 700 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 250 000 zł do 1 500 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 43,3% transakcji zawarto między 410 000 zł a 850 000 zł, a 10,6% przekroczyło 1 500 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 43,5% sprzedanych lokali ma od 42 do 83 m², a 11% przekracza 100 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Ochota: 745 000 zł) o 92,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 218,9%.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 8 sprzedaży mieszkań, z medianą 870 000 zł i 17 494 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 940 850 zł (16 886 zł/m²) przy 23 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Filtry rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
8 |
870 000 zł |
-39,4% |
17 494 zł/m² |
| 2025 |
43 |
1 435 000 zł |
+84,6% |
19 062 zł/m² |
| 2024 |
32 |
777 500 zł |
-0,3% |
18 713 zł/m² |
| 2023 |
41 |
780 000 zł |
+7,8% |
16 764 zł/m² |
| 2022 |
29 |
723 600 zł |
-9,6% |
15 601 zł/m² |
| 2021 |
55 |
800 000 zł |
+9,6% |
13 216 zł/m² |
| 2020 |
55 |
730 000 zł |
+19,7% |
11 283 zł/m² |
| 2019 |
57 |
610 000 zł |
+8,2% |
10 718 zł/m² |
| 2018 |
67 |
564 000 zł |
-6% |
9 937 zł/m² |
| 2017 |
43 |
600 000 zł |
+17,6% |
9 065 zł/m² |
| 2016 |
59 |
510 000 zł |
-7,3% |
8 352 zł/m² |
| 2015 |
49 |
550 000 zł |
+35,8% |
8 550 zł/m² |
| 2014 |
49 |
405 000 zł |
-1,2% |
7 895 zł/m² |
| 2013 |
45 |
410 000 zł |
-21,2% |
7 607 zł/m² |
| 2012 |
32 |
520 000 zł |
-22,4% |
8 085 zł/m² |
| 2011 |
21 |
670 000 zł |
+86,1% |
9 510 zł/m² |
| 2010 |
35 |
360 000 zł |
— |
8 293 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Filtry: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
43 |
| Mediana ceny |
1 435 000 zł |
| Cena za m² |
19 062 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
74 m² |
| Typowy przedział |
320 000 – 6 128 700 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Filtry
Rozkład obliczony na podstawie 720 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 250 000 zł |
9,7% |
| 250 000 – 410 000 zł |
18,2% |
| 410 000 – 850 000 zł |
43,3% |
| 850 000 – 1 500 000 zł |
18,2% |
| Powyżej 1 500 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Filtry
Rozkład ceny za m² na podstawie 719 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 6 100 zł/m² |
9,9% |
| 6 100 – 8 400 zł/m² |
19,3% |
| 8 400 – 13 000 zł/m² |
40,8% |
| 13 000 – 19 000 zł/m² |
19,3% |
| Powyżej 19 000 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Filtry
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
10,2% |
| 29 – 42 m² |
18,2% |
| 42 – 83 m² |
43,5% |
| 83 – 100 m² |
17,1% |
| Powyżej 100 m² |
11% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Filtry: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
4,5% |
326 250 zł |
19 057 zł/m² |
| 2 izby |
15,2% |
345 000 zł |
12 671 zł/m² |
| 3 izby |
43,7% |
536 310 zł |
11 200 zł/m² |
| 4 izby |
21,3% |
830 000 zł |
12 362 zł/m² |
| 5 izb |
11,5% |
970 000 zł |
12 166 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
3,8% |
1 195 000 zł |
13 083 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Filtry
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 2-01-06 |
406 |
— |
— |
| 2-01-04 |
148 |
850 000 zł |
— |
| 2-01-01 |
111 |
467 500 zł |
— |
| 2-01-02 |
91 |
800 000 zł |
— |
| 2-01-05 |
65 |
880 500 zł |
— |
| 2-02-02 |
11 |
600 000 zł |
— |
| 2-02-05 |
9 |
975 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Filtry
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
63 |
44 |
0 |
0 |
19 |
| 2026 (do 17.08) |
8 |
8 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
1 217 |
734 |
0 |
0 |
483 |
W porównaniu z medianą dzielnicy (Ochota: 745 000 zł) ceny osiedla Filtry są o 92,6% wyższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to +218,9%. Od 2010 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +298,6%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Filtry: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Filtry?
Nieruchomości na osiedlu Filtry kosztują średnio około 1 348 821 zł, czyli około 20 350 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Filtry?
W tej chwili do wyboru są 57 nieruchomości: 56 mieszkań i 1 dom.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Filtry?
Ceny wahają się od około 299 900 zł do 3 299 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na osiedlu Filtry?
Średnia powierzchnia to około 66 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 106 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Filtry:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 1 pokój | 22 m² | 524 875 zł |
| 2 pokoje | 44 m² | 939 526 zł |
| 3 pokoje | 84 m² | 1 744 759 zł |
| 4 pokoje | 98 m² | 2 004 590 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 20 350 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 20 856 zł/m², a dla domów spada do 2 829 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Filtry?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowe mieszkanie.