Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kurowa: 56 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 260 000 zł do 1 670 000 zł, średnio 665 778 zł.
Ceny nieruchomości Kurowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kurowa? Odpowiedź dają sprzedaże w 2019 roku: 120 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 36 520 zł a 205 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
120 000 zł
2019
Mediana ceny za m²
2 952 zł/m²
2019
Zarejestrowane sprzedaże
5
2019
Wobec mediany powiatu
-39,6%
Puławski: 198 550 zł
Wobec mediany krajowej
-52,8%
Polska: 254 231 zł
Statystyki dla Kurowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 120 000 zł, czyli 2 952 zł/m², w obserwowanym przedziale od 36 520 zł do 205 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 52 000 zł do 270 000 zł (około 70% rynku).
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 45 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 39,6% niższa od mediany powiatu (Puławski: 198 550 zł), a od mediany krajowej (254 231 zł) jest o 52,8% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kurowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
1 |
130 000 zł |
-79,4% |
4 577 zł/m² |
| 2025 |
1 |
632 000 zł |
+474,5% |
4 425 zł/m² |
| 2024 |
1 |
110 000 zł |
-63,3% |
3 873 zł/m² |
| 2023 |
1 |
300 000 zł |
+10,1% |
5 643 zł/m² |
| 2022 |
1 |
272 500 zł |
+28,2% |
4 442 zł/m² |
| 2021 |
2 |
212 500 zł |
+77,1% |
4 014 zł/m² |
| 2020 |
3 |
120 000 zł |
+0% |
2 898 zł/m² |
| 2019 |
5 |
120 000 zł |
+140% |
2 952 zł/m² |
| 2018 |
3 |
50 000 zł |
-16,7% |
1 004 zł/m² |
| 2017 |
1 |
60 000 zł |
-28,6% |
1 129 zł/m² |
| 2016 |
2 |
84 000 zł |
-32% |
2 036 zł/m² |
| 2015 |
2 |
123 500 zł |
— |
2 661 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kurów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2019) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
120 000 zł |
| Cena za m² |
2 952 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
45 m² |
| Typowy przedział |
36 520 – 205 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kurowa
Rozkład obliczony na podstawie 23 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 52 000 zł |
13% |
| 52 000 – 86 000 zł |
17,4% |
| 86 000 – 170 000 zł |
39,1% |
| 170 000 – 270 000 zł |
13% |
| Powyżej 270 000 zł |
17,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kurowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 23 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 000 zł/m² |
8,7% |
| 1 000 – 2 500 zł/m² |
17,4% |
| 2 500 – 3 700 zł/m² |
47,8% |
| 3 700 – 4 400 zł/m² |
8,7% |
| Powyżej 4 400 zł/m² |
17,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kurowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
0% |
| 28 – 36 m² |
34,8% |
| 36 – 58 m² |
34,8% |
| 58 – 62 m² |
21,7% |
| Powyżej 62 m² |
8,7% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kurów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
21,7% |
85 000 zł |
3 353 zł/m² |
| 3 izby |
39,1% |
90 000 zł |
2 416 zł/m² |
| 4 izby |
30,4% |
190 000 zł |
3 388 zł/m² |
| 5 izb |
4,3% |
98 000 zł |
1 607 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
4,3% |
632 000 zł |
4 425 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kurowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Kurów |
243 |
120 000 zł |
6,6 zł/m² |
| Klementowice |
150 |
85 000 zł |
4,5 zł/m² |
| Płonki |
120 |
— |
5,5 zł/m² |
| Kłoda |
66 |
— |
5,0 zł/m² |
| Brzozowa Gać |
64 |
— |
3,0 zł/m² |
| Zastawie |
50 |
— |
3,4 zł/m² |
| Dęba |
45 |
— |
1,8 zł/m² |
| Buchałowice |
40 |
— |
3,0 zł/m² |
| Wólka Nowodworska |
39 |
— |
4,4 zł/m² |
| Szumów |
29 |
— |
3,3 zł/m² |
Ceny działek na terenie Kurowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
67 |
6,6 zł/m² |
50 000 zł |
5 231 m² |
| Grunty rolne |
668 |
4,1 zł/m² |
30 000 zł |
6 200 m² |
| Grunty leśne |
8 |
1,5 zł/m² |
12 250 zł |
5 374 m² |
| Wszystkie działki |
761 |
4,4 zł/m² |
30 000 zł |
6 100 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kurowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
71 |
1 |
0 |
48 |
22 |
| 2026 (do 17.08) |
13 |
1 |
0 |
10 |
2 |
| Razem 2010–2026 |
1 045 |
24 |
0 |
792 |
229 |
W przeciwieństwie do ogłoszeń te liczby odzwierciedlają ceny faktycznie zapisane w aktach notarialnych: rejestr cen nieruchomości gromadzi każdą sprzedaż zgłoszoną przez notariuszy do starostwa. Dla Kurowa średnia bez wartości skrajnych wynosi 123 333 zł, przy medianie 120 000 zł. Mediana ceny metra kwadratowego to 2 952 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kurowa: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kurowa?
Licz się ze średnią kwotą 665 778 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Kurowa, czyli około 4 631 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kurowa?
W tej chwili do wyboru są 56 nieruchomości: 8 domów i 1 mieszkanie oraz 47 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Oferty zaczynają się od 260 000 zł i sięgają 1 670 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Kurowa?
Średnia powierzchnia to około 144 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 154 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 66 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnia cena to 4 631 zł/m². Dla mieszkań spada do 4 167 zł/m², a dla domów rośnie do 4 656 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Kurowa?
Największym zainteresowaniem cieszy się 5-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 3-pokojowy dom i 1-pokojowy dom.