Znajdź swoją nieruchomość na terenie Końskich: 25 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 217 000 zł do 2 499 000 zł, średnio 532 920 zł.
Ceny nieruchomości Końskich według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 66 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 237 350 zł rynek Końskich najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2011–2025 mediana wzrosła o 89,9%.
Mediana ceny sprzedaży
237 350 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 120 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
66
2025
Ceny w ciągu roku
-13,7%
mediana
Od 2011 roku
+89,9%
mediana
Wobec mediany gminy
-3,1%
Końskie: 245 000 zł
Wobec mediany krajowej
-47,3%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Końskich obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 237 350 zł, czyli 5 120 zł/m², w obserwowanym przedziale od 142 500 zł do 440 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 90 000 zł do 360 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 42,5% transakcji zawarto między 140 000 zł a 260 000 zł, a 10,6% przekroczyło 360 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 39 do 54 m², a 10,2% przekracza 66 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,1% niższa od mediany gminy (Końskie: 245 000 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 47,3% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 24 sprzedaże mieszkań, z medianą 247 500 zł i 5 111 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 225 000 zł (4 925 zł/m²) przy 47 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Końskich rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
24 |
247 500 zł |
+4,3% |
5 111 zł/m² |
| 2025 |
66 |
237 350 zł |
-13,7% |
5 120 zł/m² |
| 2024 |
120 |
274 975 zł |
+46,7% |
6 718 zł/m² |
| 2023 |
12 |
187 500 zł |
-21,9% |
4 461 zł/m² |
| 2022 |
31 |
240 000 zł |
+22,8% |
4 887 zł/m² |
| 2021 |
42 |
195 459 zł |
+30,3% |
3 722 zł/m² |
| 2020 |
54 |
150 000 zł |
+11,9% |
3 390 zł/m² |
| 2019 |
45 |
134 000 zł |
-2,2% |
2 915 zł/m² |
| 2018 |
52 |
137 000 zł |
+5,4% |
2 929 zł/m² |
| 2017 |
39 |
130 000 zł |
+8,3% |
2 513 zł/m² |
| 2016 |
42 |
120 000 zł |
+33,3% |
2 608 zł/m² |
| 2015 |
5 |
90 000 zł |
— |
2 117 zł/m² |
| 2013 |
1 |
125 000 zł |
— |
2 612 zł/m² |
| 2011 |
5 |
125 000 zł |
+160,4% |
2 708 zł/m² |
| 2010 |
1 |
48 000 zł |
— |
1 380 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Końskie: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
66 |
| Mediana ceny |
237 350 zł |
| Cena za m² |
5 120 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
47 m² |
| Typowy przedział |
142 500 – 440 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Końskich
Rozkład obliczony na podstawie 539 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 90 000 zł |
9,5% |
| 90 000 – 140 000 zł |
20,8% |
| 140 000 – 260 000 zł |
42,5% |
| 260 000 – 360 000 zł |
16,7% |
| Powyżej 360 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Końskich
Rozkład ceny za m² na podstawie 539 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
11,3% |
| 2 300 – 2 900 zł/m² |
16,9% |
| 2 900 – 5 200 zł/m² |
43,6% |
| 5 200 – 7 000 zł/m² |
18,6% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Końskich
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
9,5% |
| 33 – 39 m² |
19,5% |
| 39 – 54 m² |
44,2% |
| 54 – 66 m² |
16,7% |
| Powyżej 66 m² |
10,2% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Końskie: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,7% |
190 000 zł |
4 256 zł/m² |
| 2 izby |
24,9% |
170 000 zł |
4 921 zł/m² |
| 3 izby |
46,6% |
165 000 zł |
4 388 zł/m² |
| 4 izby |
23,6% |
205 000 zł |
3 829 zł/m² |
| 5 izb |
3,4% |
237 500 zł |
3 519 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
0,7% |
264 000 zł |
2 884 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Końskich
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Obręb 5 |
511 |
150 000 zł |
98 zł/m² |
| Obręb 2 |
375 |
162 500 zł |
113 zł/m² |
| Obręb 1 |
159 |
168 000 zł |
60 zł/m² |
| Obręb 4 |
143 |
163 000 zł |
32 zł/m² |
| Obręb 3 |
98 |
— |
18 zł/m² |
Ceny działek na terenie Końskich: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
276 |
88 zł/m² |
80 000 zł |
990 m² |
| Grunty rolne |
81 |
18 zł/m² |
20 000 zł |
1 696 m² |
| Wszystkie działki |
361 |
68 zł/m² |
62 000 zł |
1 069 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Końskich
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
129 |
69 |
0 |
25 |
35 |
| 2026 (do 17.08) |
51 |
26 |
0 |
11 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
1 697 |
564 |
0 |
536 |
597 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Końskich to lokal trzyizbowy, z medianą ceny 165 000 zł. W ciągu roku mediana straciła 13,7%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Końskich
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Końskich?
Nieruchomości na terenie Końskich kosztują średnio około 532 920 zł, czyli około 4 003 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Końskich?
W tej chwili do wyboru są 25 nieruchomości: 13 mieszkań i 12 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 217 000 zł do 2 499 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Końskich?
Średnio mają około 133 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 216 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 57 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Końskich:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 46 m² | 245 000 zł |
| 3 pokoje | 79 m² | 310 000 zł |
| 4 pokoje | 154 m² | 455 800 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Końskich?
Wynosi ona około 4 003 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 769 zł/m², a dla domów spada do 3 784 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na terenie Końskich?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 3-pokojowe mieszkanie.