Porównaj 1 291 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Tadeusza Bairda — średnia cena to 542 279 zł, a ceny sięgają od 419 000 zł do 698 900 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Tadeusza Bairda według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie transakcji faktycznie zawartych u notariuszy ceny osiedla Tadeusza Bairda oscylowały w 2025 roku wokół 570 000 zł (mediana). To około 10 562 zł za metr kwadratowy. Rynek pierwotny (deweloperski) odpowiada za 6,1% sprzedaży od 2010 roku.
Mediana ceny sprzedaży
570 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
10 562 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
13
2025
Ceny w ciągu roku
+17,5%
mediana
Od 2016 roku
+200%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-16,2%
Grodzisk Mazowiecki: 680 050 zł
Wobec mediany krajowej
+26,7%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Tadeusza Bairda obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 570 000 zł, czyli 10 562 zł/m², w obserwowanym przedziale od 441 000 zł do 670 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 620 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 40,9% transakcji zawarto między 250 000 zł a 440 000 zł, a 10,4% przekroczyło 620 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 44,3% sprzedanych lokali ma od 44 do 60 m², a 10,4% przekracza 92 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 16,2% niższa od mediany miejscowości (Grodzisk Mazowiecki: 680 050 zł), a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 26,7%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 580 000 zł (9 161 zł/m²) przy 9 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Tadeusza Bairda rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
580 000 zł |
+1,8% |
8 088 zł/m² |
| 2025 |
13 |
570 000 zł |
+17,5% |
10 562 zł/m² |
| 2024 |
13 |
485 000 zł |
+2,5% |
9 249 zł/m² |
| 2023 |
3 |
473 000 zł |
+17,2% |
9 480 zł/m² |
| 2022 |
6 |
403 500 zł |
+15,1% |
8 829 zł/m² |
| 2021 |
16 |
350 500 zł |
+7,8% |
7 219 zł/m² |
| 2020 |
17 |
325 000 zł |
+24,8% |
6 015 zł/m² |
| 2019 |
10 |
260 500 zł |
+13,3% |
4 559 zł/m² |
| 2018 |
11 |
230 000 zł |
+4,5% |
4 792 zł/m² |
| 2017 |
15 |
220 000 zł |
+15,8% |
4 631 zł/m² |
| 2016 |
5 |
190 000 zł |
-19,1% |
3 958 zł/m² |
| 2015 |
3 |
235 000 zł |
— |
4 659 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Tadeusza Bairda: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
13 |
| Mediana ceny |
570 000 zł |
| Cena za m² |
10 562 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
56,8 m² |
| Typowy przedział |
441 000 – 670 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Tadeusza Bairda
Rozkład obliczony na podstawie 115 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
10,4% |
| 200 000 – 250 000 zł |
20% |
| 250 000 – 440 000 zł |
40,9% |
| 440 000 – 620 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 620 000 zł |
10,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Tadeusza Bairda
Rozkład ceny za m² na podstawie 115 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 000 zł/m² |
10,4% |
| 4 000 – 4 800 zł/m² |
17,4% |
| 4 800 – 8 100 zł/m² |
43,5% |
| 8 100 – 11 000 zł/m² |
21,7% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Tadeusza Bairda
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
12,2% |
| 34 – 44 m² |
14,8% |
| 44 – 60 m² |
44,3% |
| 60 – 92 m² |
18,3% |
| Powyżej 92 m² |
10,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Tadeusza Bairda: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
1,7% |
186 000 zł |
5 802 zł/m² |
| 2 izby |
24,3% |
246 581 zł |
7 810 zł/m² |
| 3 izby |
36,5% |
323 750 zł |
7 126 zł/m² |
| 4 izby |
25,2% |
409 584 zł |
6 254 zł/m² |
| 5 izb |
5,2% |
485 000 zł |
5 880 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
7% |
462 500 zł |
5 112 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Tadeusza Bairda
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| 0033 |
38 |
289 000 zł |
— |
| 0032 |
37 |
335 000 zł |
— |
| 0034 |
34 |
266 000 zł |
— |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Tadeusza Bairda
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
19 |
17 |
0 |
0 |
2 |
| 2026 (do 17.08) |
4 |
4 |
0 |
0 |
0 |
| Razem 2010–2026 |
149 |
126 |
0 |
0 |
23 |
Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 570 000 zł (10 562 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (36,5% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na osiedlu Tadeusza Bairda — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Tadeusza Bairda?
Nieruchomości na osiedlu Tadeusza Bairda kosztują średnio około 542 279 zł, czyli około 11 485 zł/m².
Jak duża jest oferta na osiedlu Tadeusza Bairda?
Obecnie dostępnych ofert: 1 291.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Tadeusza Bairda?
Oferty zaczynają się od 419 000 zł i sięgają 698 900 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Tadeusza Bairda?
Średnia powierzchnia to około 47 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Tadeusza Bairda?
Średnia cena to 11 485 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na osiedlu Tadeusza Bairda?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.