Mamy 186 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Konikowo, w cenach od 295 000 zł do 1 198 000 zł, przy średniej cenie 673 400 zł.
Ceny nieruchomości osiedla Konikowo według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na osiedlu Konikowo? Odpowiedź dają sprzedaże w 2025 roku: 340 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 206 300 zł a 429 250 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
340 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
5 848 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Ceny w ciągu roku
+36%
mediana
Od 2023 roku
+51,1%
mediana
Wobec mediany gminy
+3,6%
Gniezno: 328 198 zł
Wobec mediany krajowej
-24,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla osiedla Konikowo obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 340 000 zł, czyli 5 848 zł/m², w obserwowanym przedziale od 206 300 zł do 429 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 200 000 zł do 440 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 38,7% transakcji zawarto między 220 000 zł a 340 000 zł, a 9,7% przekroczyło 440 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 48,4% sprzedanych lokali ma od 46 do 59 m², a 12,9% przekracza 75 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Gniezno: 328 198 zł) o 3,6%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 24,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 395 000 zł (5 437 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Konikowo rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
454 500 zł |
+33,7% |
5 812 zł/m² |
| 2025 |
8 |
340 000 zł |
+36% |
5 848 zł/m² |
| 2024 |
15 |
250 000 zł |
+11,1% |
4 851 zł/m² |
| 2023 |
6 |
225 000 zł |
— |
5 589 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Osiedle Konikowo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
340 000 zł |
| Cena za m² |
5 848 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
60,6 m² |
| Typowy przedział |
206 300 – 429 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Konikowo
Rozkład obliczony na podstawie 31 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 200 000 zł |
9,7% |
| 200 000 – 220 000 zł |
16,1% |
| 220 000 – 340 000 zł |
38,7% |
| 340 000 – 440 000 zł |
25,8% |
| Powyżej 440 000 zł |
9,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Konikowo
Rozkład ceny za m² na podstawie 31 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 4 100 zł/m² |
9,7% |
| 4 100 – 4 800 zł/m² |
16,1% |
| 4 800 – 6 300 zł/m² |
48,4% |
| 6 300 – 7 000 zł/m² |
16,1% |
| Powyżej 7 000 zł/m² |
9,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Konikowo
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
9,7% |
| 37 – 46 m² |
16,1% |
| 46 – 59 m² |
48,4% |
| 59 – 75 m² |
12,9% |
| Powyżej 75 m² |
12,9% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Osiedle Konikowo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
16,7% |
218 000 zł |
6 397 zł/m² |
| 3 izby |
20% |
239 250 zł |
4 991 zł/m² |
| 4 izby |
53,3% |
317 500 zł |
5 502 zł/m² |
| 5 izb |
10% |
245 000 zł |
4 660 zł/m² |
Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Konikowo
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
22 |
9 |
0 |
1 |
12 |
| 2026 (do 17.08) |
3 |
2 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
80 |
43 |
0 |
3 |
34 |
Między 2023 a 2025 rokiem mediana na osiedlu Konikowo przeszła z 225 000 zł na 340 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 6,5% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na osiedlu Konikowo: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na osiedlu Konikowo?
Na zakup nieruchomości na osiedlu Konikowo trzeba przeznaczyć średnio 673 400 zł, czyli około 6 089 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Konikowo?
Obecnie dostępnych ofert: 186: 3 domy i 2 mieszkania oraz 181 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na osiedlu Konikowo?
Ceny wahają się od około 295 000 zł do 1 198 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Konikowo?
Zazwyczaj oferują około 111 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 138 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 70 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy na osiedlu Konikowo?
Średnia cena to 6 089 zł/m². Dla mieszkań spada do 5 644 zł/m², a dla domów rośnie do 6 238 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości na osiedlu Konikowo?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 10-pokojowy dom.