Znajdź 22 domy na sprzedaż na terenie Terespola, w cenach między 199 000 zł a 365 000 zł, przy średniej cenie 304 000 zł.
Ceny nieruchomości Terespola według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Terespola? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 130 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 113 200 zł a 184 000 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
130 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
2 516 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
5
2024
Ceny w ciągu roku
+574,2%
mediana
Od 2022 roku
+9,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-48%
Bialski: 250 040 zł
Wobec mediany krajowej
-68,7%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Terespola obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 130 000 zł, czyli 2 516 zł/m², w obserwowanym przedziale od 113 200 zł do 184 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 3 500 zł do 210 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 40% transakcji zawarto między 59 000 zł a 160 000 zł, a 10% przekroczyło 210 000 zł.
Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 38 do 57 m², a 10% przekracza 64 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 48% niższa od mediany powiatu (Bialski: 250 040 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 68,7% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 7 sprzedaży mieszkań, z medianą 160 000 zł i 3 470 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 150 000 zł (3 461 zł/m²) przy 10 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Terespola rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
7 |
160 000 zł |
+16,4% |
3 470 zł/m² |
| 2025 |
3 |
137 500 zł |
+5,8% |
3 113 zł/m² |
| 2024 |
5 |
130 000 zł |
+574,2% |
2 516 zł/m² |
| 2023 |
8 |
19 281 zł |
-83,7% |
723 zł/m² |
| 2022 |
6 |
118 600 zł |
+339,3% |
2 327 zł/m² |
| 2021 |
1 |
27 000 zł |
— |
1 051 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Terespol: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
130 000 zł |
| Cena za m² |
2 516 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
53,5 m² |
| Typowy przedział |
113 200 – 184 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Terespola
Rozkład obliczony na podstawie 30 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 500 zł |
10% |
| 3 500 – 59 000 zł |
16,7% |
| 59 000 – 160 000 zł |
40% |
| 160 000 – 210 000 zł |
23,3% |
| Powyżej 210 000 zł |
10% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Terespola
Rozkład ceny za m² na podstawie 30 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 68 zł/m² |
13,3% |
| 68 – 1 600 zł/m² |
16,7% |
| 1 600 – 3 400 zł/m² |
40% |
| 3 400 – 4 000 zł/m² |
20% |
| Powyżej 4 000 zł/m² |
10% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Terespola
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
16,7% |
| 26 – 38 m² |
13,3% |
| 38 – 57 m² |
40% |
| 57 – 64 m² |
20% |
| Powyżej 64 m² |
10% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Terespol: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
40% |
3 066 zł |
34 zł/m² |
| 4 izby |
60% |
3 338 zł |
379 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Terespola
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Małaszewicze |
32 |
110 000 zł |
43 zł/m² |
| Kobylany |
31 |
— |
48 zł/m² |
| Krzyczew |
27 |
— |
3,2 zł/m² |
| Koroszczyn |
25 |
142 200 zł |
16 zł/m² |
| Małaszewicze Duże |
25 |
— |
17 zł/m² |
| Lebiedziew |
16 |
— |
2,4 zł/m² |
| Małaszewicze Małe |
15 |
— |
8,6 zł/m² |
| Polatycze |
15 |
— |
3,5 zł/m² |
| Łobaczew Mały |
9 |
— |
3,4 zł/m² |
| Michalków |
9 |
— |
3,9 zł/m² |
Ceny działek na terenie Terespola: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
58 |
29 zł/m² |
47 750 zł |
1 752 m² |
| Grunty rolne |
111 |
3,1 zł/m² |
40 000 zł |
10 267 m² |
| Grunty leśne |
7 |
2,9 zł/m² |
35 000 zł |
12 195 m² |
| Wszystkie działki |
177 |
4,4 zł/m² |
40 000 zł |
7 397 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Terespola
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
86 |
3 |
0 |
47 |
36 |
| 2026 (do 17.08) |
53 |
9 |
0 |
27 |
17 |
| Razem 2010–2026 |
353 |
34 |
0 |
205 |
114 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Terespola to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 3 338 zł. W ciągu roku mediana zyskała 574,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Terespola: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Terespola?
Nieruchomości na terenie Terespola kosztują średnio około 304 000 zł, czyli około 2 478 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Terespola?
Obecnie dostępnych ofert: 22.
Jaki jest przedział cen na terenie Terespola?
Oferty zaczynają się od 199 000 zł i sięgają 365 000 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Terespola?
Zazwyczaj oferują około 123 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Terespola?
Średnia cena to 2 478 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Terespola?
Największym zainteresowaniem cieszy się 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 2-pokojowy dom.