Porównaj 34 domy na sprzedaż na terenie Bochni — średnia cena to 809 618 zł, a ceny sięgają od 150 000 zł do 2 600 000 zł.
Ceny nieruchomości Bochni według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Bochni wyniosła 355 561 zł w 2025 roku, na podstawie 45 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 38,8%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 8 163 zł.
Mediana ceny sprzedaży
355 561 zł
2025
Mediana ceny za m²
8 163 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
45
2025
Ceny w ciągu roku
-38,8%
mediana
Od 2019 roku
+75,6%
mediana
Wobec mediany powiatu
-4,3%
Bocheński: 371 680 zł
Wobec mediany krajowej
-21%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Bochni obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 355 561 zł, czyli 8 163 zł/m², w obserwowanym przedziale od 218 648 zł do 463 816 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 440 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,5% transakcji zawarto między 220 000 zł a 390 000 zł, a 10,6% przekroczyło 440 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 40% sprzedanych lokali ma od 42 do 51 m², a 10,6% przekracza 71 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 4,3% niższa od mediany powiatu (Bocheński: 371 680 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 21% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 389 871 zł (8 987 zł/m²) przy 19 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Bochni rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
406 000 zł |
+14,2% |
8 436 zł/m² |
| 2025 |
45 |
355 561 zł |
-38,8% |
8 163 zł/m² |
| 2024 |
2 |
581 000 zł |
+384,2% |
5 002 zł/m² |
| 2023 |
1 |
120 000 zł |
-72,1% |
803 zł/m² |
| 2022 |
5 |
430 000 zł |
+63% |
8 198 zł/m² |
| 2021 |
9 |
263 821 zł |
+305,9% |
5 591 zł/m² |
| 2020 |
3 |
65 000 zł |
-67,9% |
2 203 zł/m² |
| 2019 |
12 |
202 500 zł |
+211,5% |
4 510 zł/m² |
| 2018 |
1 |
65 000 zł |
-20,7% |
735 zł/m² |
| 2017 |
1 |
82 000 zł |
— |
1 424 zł/m² |
| 2013 |
1 |
65 000 zł |
-44,7% |
2 203 zł/m² |
| 2012 |
2 |
117 500 zł |
+30,6% |
1 401 zł/m² |
| 2011 |
1 |
90 000 zł |
— |
851 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Bochnia: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
45 |
| Mediana ceny |
355 561 zł |
| Cena za m² |
8 163 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
43,6 m² |
| Typowy przedział |
218 648 – 463 816 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Bochni
Rozkład obliczony na podstawie 85 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 130 000 zł |
10,6% |
| 130 000 – 220 000 zł |
16,5% |
| 220 000 – 390 000 zł |
43,5% |
| 390 000 – 440 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 440 000 zł |
10,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Bochni
Rozkład ceny za m² na podstawie 85 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 300 zł/m² |
10,6% |
| 2 300 – 5 300 zł/m² |
15,3% |
| 5 300 – 8 200 zł/m² |
45,9% |
| 8 200 – 9 300 zł/m² |
21,2% |
| Powyżej 9 300 zł/m² |
7,1% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Bochni
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 29 m² |
0% |
| 29 – 42 m² |
27,1% |
| 42 – 51 m² |
40% |
| 51 – 71 m² |
22,4% |
| Powyżej 71 m² |
10,6% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Bochnia: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2,5% |
246 783 zł |
8 398 zł/m² |
| 2 izby |
74,7% |
305 749 zł |
6 973 zł/m² |
| 3 izby |
11,4% |
399 000 zł |
6 621 zł/m² |
| 4 izby |
6,3% |
283 000 zł |
4 322 zł/m² |
| 5 izb |
3,8% |
90 000 zł |
835 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,3% |
487 000 zł |
4 196 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Bochni
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Stanisławice |
242 |
363 700 zł |
36 zł/m² |
| Proszówki |
214 |
— |
45 zł/m² |
| Łapczyca |
202 |
200 000 zł |
29 zł/m² |
| Siedlec |
186 |
— |
28 zł/m² |
| Damienice |
147 |
— |
37 zł/m² |
| Buczyna |
109 |
— |
9,7 zł/m² |
| Nieszkowice Małe |
101 |
— |
38 zł/m² |
| Cikowice |
101 |
— |
44 zł/m² |
| Cerekiew |
98 |
— |
1,9 zł/m² |
| Gawłów |
97 |
— |
4,0 zł/m² |
Ceny działek na terenie Bochni: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
11 |
38 zł/m² |
43 000 zł |
683 m² |
| Grunty rolne |
1 278 |
8,4 zł/m² |
30 000 zł |
3 100 m² |
| Grunty leśne |
30 |
3,2 zł/m² |
19 235 zł |
4 444 m² |
| Wszystkie działki |
2 198 |
22 zł/m² |
50 000 zł |
2 640 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Bochni
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
285 |
45 |
0 |
174 |
66 |
| 2026 (do 17.08) |
83 |
2 |
0 |
67 |
14 |
| Razem 2010–2026 |
3 266 |
86 |
0 |
2 544 |
636 |
Między obrębami ewidencyjnymi na terenie Bochni różnice są wyraźne: najdroższy obręb to Stanisławice, z medianą 363 700 zł przy 49 sprzedażach mieszkań. Rynek pierwotny odpowiada za 86,2% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Bochni — ceny i metraże
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Bochni?
Nieruchomości na terenie Bochni kosztują średnio około 809 618 zł, czyli około 4 208 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Bochni?
Obecnie dostępnych ofert: 34: 33 domy i 1 mieszkanie.
Jaki jest przedział cen na terenie Bochni?
Ceny wahają się od około 150 000 zł do 2 600 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Bochni?
Średnia powierzchnia to około 192 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 196 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 75 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Bochni:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 129 m² | 767 417 zł |
| 5 pokoi | 213 m² | 937 750 zł |
| 6 pokoi | 246 m² | 529 800 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Bochni?
Średnia cena to 4 208 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 973 zł/m², a dla domów spada do 4 152 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Bochni?
Największym zainteresowaniem cieszy się 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 6-pokojowy dom.