Porównaj 96 domów na sprzedaż na terenie Rzezawy — średnia cena to 483 238 zł, a ceny sięgają od 260 000 zł do 1 027 800 zł.
Ceny nieruchomości Rzezawy według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Rzezawy wyniosła 4 093 zł w 2015 roku, na podstawie 15 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. Mediana ceny metra kwadratowego to około 62 zł.
Mediana ceny sprzedaży
4 093 zł
2015
Mediana ceny za m²
62 zł/m²
2015
Zarejestrowane sprzedaże
15
2015
Wobec mediany powiatu
-97,8%
Bocheński: 182 281 zł
Wobec mediany krajowej
-98%
Polska: 204 873 zł
Statystyki dla Rzezawy obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 4 093 zł, czyli 62 zł/m², w obserwowanym przedziale od 2 539 zł do 173 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 2 600 zł do 190 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,8% transakcji zawarto między 3 700 zł a 90 000 zł, a 9,4% przekroczyło 190 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami dwuizbowymi. Pod względem powierzchni 40,6% sprzedanych lokali ma od 47 do 59 m², a 12,5% przekracza 70 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 97,8% niższa od mediany powiatu (Bocheński: 182 281 zł), a od mediany krajowej (204 873 zł) jest o 98% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Rzezawy rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2023 |
1 |
270 000 zł |
+35,7% |
4 950 zł/m² |
| 2022 |
1 |
199 000 zł |
— |
2 877 zł/m² |
| 2020 |
3 |
50 000 zł |
-50% |
1 183 zł/m² |
| 2019 |
1 |
100 000 zł |
-46,2% |
2 476 zł/m² |
| 2018 |
2 |
186 000 zł |
— |
3 761 zł/m² |
| 2016 |
1 |
176 000 zł |
+4 200% |
2 535 zł/m² |
| 2015 |
15 |
4 093 zł |
-40% |
62 zł/m² |
| 2014 |
4 |
6 827 zł |
-86,3% |
97 zł/m² |
| 2013 |
1 |
50 000 zł |
— |
929 zł/m² |
| 2011 |
1 |
135 000 zł |
+1 700% |
2 364 zł/m² |
| 2010 |
2 |
7 500 zł |
— |
147 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Rzezawa: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2015) |
| Sprzedaże |
15 |
| Mediana ceny |
4 093 zł |
| Cena za m² |
62 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
57,2 m² |
| Typowy przedział |
2 539 – 173 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Rzezawy
Rozkład obliczony na podstawie 32 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 600 zł |
9,4% |
| 2 600 – 3 700 zł |
18,8% |
| 3 700 – 90 000 zł |
43,8% |
| 90 000 – 190 000 zł |
18,8% |
| Powyżej 190 000 zł |
9,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Rzezawy
Rozkład ceny za m² na podstawie 32 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 53 zł/m² |
12,5% |
| 53 – 62 zł/m² |
15,6% |
| 62 – 2 100 zł/m² |
43,8% |
| 2 100 – 3 500 zł/m² |
15,6% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
12,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Rzezawy
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 42 m² |
6,2% |
| 42 – 47 m² |
21,9% |
| 47 – 59 m² |
40,6% |
| 59 – 70 m² |
18,8% |
| Powyżej 70 m² |
12,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Rzezawa: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
12,5% |
23 750 zł |
909 zł/m² |
| 3 izby |
50% |
50 000 zł |
1 743 zł/m² |
| 4 izby |
37,5% |
7 699 zł |
675 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Rzezawy
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Krzeczów |
306 |
— |
42 zł/m² |
| Dąbrówka |
272 |
— |
24 zł/m² |
| Rzezawa |
269 |
— |
33 zł/m² |
| Borek |
255 |
— |
35 zł/m² |
| Bratucice |
244 |
— |
15 zł/m² |
| Jodłówka |
136 |
50 000 zł |
15 zł/m² |
| Buczków |
123 |
— |
22 zł/m² |
| Łazy |
109 |
10 904 zł |
9,7 zł/m² |
| Dębina |
107 |
— |
25 zł/m² |
| Ostrów Królewski |
105 |
— |
29 zł/m² |
Ceny działek na terenie Rzezawy: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
232 |
32 zł/m² |
48 150 zł |
1 612 m² |
| Grunty rolne |
1 312 |
25 zł/m² |
50 000 zł |
2 300 m² |
| Grunty leśne |
45 |
5,9 zł/m² |
15 000 zł |
3 000 m² |
| Wszystkie działki |
1 959 |
24 zł/m² |
45 000 zł |
2 200 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Rzezawy
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
253 |
0 |
0 |
232 |
21 |
| 2026 (do 17.08) |
91 |
0 |
0 |
80 |
11 |
| Razem 2010–2026 |
2 566 |
40 |
0 |
2 244 |
282 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Rzezawy: 57,2 m², 4 izby, za 4 093 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Rzezawy: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Rzezawy?
Nieruchomości na terenie Rzezawy kosztują średnio około 483 238 zł, czyli około 4 161 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 96.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Rzezawy?
Oferty zaczynają się od 260 000 zł i sięgają 1 027 800 zł, więc coś dla siebie znajdą zarówno osoby z ograniczonym budżetem, jak i szukające ofert z wyższej półki.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 116 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Rzezawy:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 81 m² | 285 800 zł |
| 4 pokoje | 146 m² | 568 286 zł |
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Rzezawy?
Wynosi ona około 4 161 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Rzezawy?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 2-pokojowy dom i 3-pokojowy dom.