Porównaj 77 nieruchomości na sprzedaż na terenie Gorców — średnia cena to 301 833 zł, a ceny sięgają od 109 000 zł do 649 000 zł.
Ceny nieruchomości Gorców według rzeczywistych cen transakcyjnych
Z 34 transakcjami w 2025 roku i medianą ceny 128 500 zł rynek Gorców najlepiej opisują rzeczywiste ceny z aktów notarialnych, a nie ceny ofertowe. W okresie 2010–2025 mediana wzrosła o 60,6%.
Mediana ceny sprzedaży
128 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
3 020 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
34
2025
Ceny w ciągu roku
+14,7%
mediana
Od 2010 roku
+60,6%
mediana
Wobec mediany gminy
-7,9%
Boguszów-Gorce: 139 500 zł
Wobec mediany krajowej
-71,4%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Gorców obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 128 500 zł, czyli 3 020 zł/m², w obserwowanym przedziale od 61 700 zł do 229 250 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 34 000 zł do 180 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 46% transakcji zawarto między 60 000 zł a 130 000 zł, a 11,4% przekroczyło 180 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 38 do 54 m², a 9,4% przekracza 72 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 7,9% niższa od mediany gminy (Boguszów-Gorce: 139 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 71,4% niższa.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 117 000 zł (2 709 zł/m²) przy 14 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Gorców rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
4 |
122 000 zł |
-5,1% |
3 184 zł/m² |
| 2025 |
34 |
128 500 zł |
+14,7% |
3 020 zł/m² |
| 2024 |
37 |
112 000 zł |
-11,5% |
2 683 zł/m² |
| 2023 |
24 |
126 500 zł |
-2,7% |
2 731 zł/m² |
| 2022 |
26 |
130 000 zł |
+4% |
3 030 zł/m² |
| 2021 |
43 |
125 000 zł |
+19% |
2 560 zł/m² |
| 2020 |
20 |
105 000 zł |
+31,2% |
2 080 zł/m² |
| 2019 |
32 |
80 000 zł |
+15,9% |
1 569 zł/m² |
| 2018 |
26 |
69 000 zł |
-19,8% |
1 673 zł/m² |
| 2017 |
26 |
86 000 zł |
+10,3% |
1 544 zł/m² |
| 2016 |
15 |
78 000 zł |
+41,8% |
1 683 zł/m² |
| 2015 |
21 |
55 000 zł |
-15,4% |
1 275 zł/m² |
| 2014 |
23 |
65 000 zł |
+8,3% |
1 429 zł/m² |
| 2013 |
11 |
60 000 zł |
-21,5% |
1 336 zł/m² |
| 2012 |
20 |
76 400 zł |
+12,9% |
1 413 zł/m² |
| 2011 |
21 |
67 700 zł |
-15,4% |
1 570 zł/m² |
| 2010 |
21 |
80 000 zł |
— |
1 660 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Gorce: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
34 |
| Mediana ceny |
128 500 zł |
| Cena za m² |
3 020 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
39,7 m² |
| Typowy przedział |
61 700 – 229 250 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Gorców
Rozkład obliczony na podstawie 404 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 000 zł |
9,7% |
| 34 000 – 60 000 zł |
17,3% |
| 60 000 – 130 000 zł |
46% |
| 130 000 – 180 000 zł |
15,6% |
| Powyżej 180 000 zł |
11,4% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Gorców
Rozkład ceny za m² na podstawie 403 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 870 zł/m² |
10,2% |
| 870 – 1 400 zł/m² |
19,6% |
| 1 400 – 2 600 zł/m² |
42,7% |
| 2 600 – 3 500 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 3 500 zł/m² |
10,4% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Gorców
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 34 m² |
10,4% |
| 34 – 38 m² |
15,4% |
| 38 – 54 m² |
45,2% |
| 54 – 72 m² |
19,6% |
| Powyżej 72 m² |
9,4% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Gorce: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
2% |
50 000 zł |
1 685 zł/m² |
| 2 izby |
23,8% |
55 000 zł |
2 075 zł/m² |
| 3 izby |
50,5% |
92 500 zł |
2 094 zł/m² |
| 4 izby |
19,3% |
114 000 zł |
1 981 zł/m² |
| 5 izb |
4,5% |
275 000 zł |
2 631 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Gorców
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Nr 2 Gorce |
451 |
95 500 zł |
22 zł/m² |
| Nr 3 Boguszów |
3 |
90 000 zł |
— |
Ceny działek na terenie Gorców: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Grunty rolne |
47 |
23 zł/m² |
51 106 zł |
2 456 m² |
| Wszystkie działki |
67 |
21 zł/m² |
43 000 zł |
1 427 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Gorców
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
58 |
43 |
0 |
4 |
11 |
| 2026 (do 17.08) |
15 |
10 |
0 |
2 |
3 |
| Razem 2010–2026 |
877 |
543 |
0 |
138 |
196 |
Trajektorię cen Gorców widać w dłuższej perspektywie: 80 000 zł mediany w 2010 roku, 128 500 zł w 2025 roku, czyli +60,6%. Pod względem liczby transakcji rynek skurczył się o 8,1% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Rynek nieruchomości Gorców w liczbach
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Gorców?
Na zakup nieruchomości na terenie Gorców trzeba przeznaczyć średnio 301 833 zł, czyli około 3 096 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Gorców?
Aktualna oferta to około 77 nieruchomości: 4 mieszkania i 2 domy oraz 71 innych nieruchomości.
Jaki jest przedział cen na terenie Gorców?
Ceny wahają się od około 109 000 zł do 649 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Gorców?
Średnio mają około 98 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 220 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 36 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Gorców?
Średnia cena to 3 096 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 3 607 zł/m², a dla domów spada do 2 927 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Gorców?
Największym zainteresowaniem cieszy się 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 1-pokojowe mieszkanie i 5-pokojowy dom.