Kup nieruchomość na terenie Cetniewa: 44 nieruchomości w cenach od 297 000 zł do 2 950 000 zł, przy średniej cenie 1 017 369 zł.
Ceny nieruchomości Cetniewa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Mediana ceny sprzedaży na terenie Cetniewa wyniosła 415 000 zł w 2025 roku według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie miejscowości (Władysławowo) mediana to 376 240 zł. Zmiana roczna: +12,5%.
Mediana ceny sprzedaży
415 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
9 435 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
21
2025
Ceny w ciągu roku
+12,5%
mediana
Od 2021 roku
+157,8%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+10,3%
Władysławowo: 376 240 zł
Wobec mediany krajowej
-7,8%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Cetniewa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 415 000 zł, czyli 9 435 zł/m², w obserwowanym przedziale od 329 000 zł do 620 000 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 180 000 zł do 530 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 40,8% transakcji zawarto między 330 000 zł a 450 000 zł, a 10,2% przekroczyło 530 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale dwuizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami jednoizbowymi. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 37 do 55 m², a 10,8% przekracza 100 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Władysławowo: 376 240 zł) o 10,3%, a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 7,8% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 23 sprzedaże mieszkań, z medianą 399 000 zł i 9 252 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 415 000 zł (9 540 zł/m²) przy 33 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cetniewa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
23 |
399 000 zł |
-3,9% |
9 252 zł/m² |
| 2025 |
21 |
415 000 zł |
+12,5% |
9 435 zł/m² |
| 2024 |
26 |
369 000 zł |
+0,5% |
8 902 zł/m² |
| 2023 |
6 |
367 250 zł |
-7,5% |
4 666 zł/m² |
| 2022 |
61 |
396 964 zł |
+146,6% |
8 832 zł/m² |
| 2021 |
11 |
161 000 zł |
-45,9% |
717 zł/m² |
| 2020 |
2 |
297 500 zł |
+111,7% |
5 952 zł/m² |
| 2019 |
2 |
140 500 zł |
— |
7 432 zł/m² |
| 2015 |
4 |
150 000 zł |
— |
3 051 zł/m² |
| 2011 |
1 |
90 000 zł |
— |
2 875 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Cetniewo: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
21 |
| Mediana ceny |
415 000 zł |
| Cena za m² |
9 435 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
37,2 m² |
| Typowy przedział |
329 000 – 620 000 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cetniewa
Rozkład obliczony na podstawie 157 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 180 000 zł |
10,2% |
| 180 000 – 330 000 zł |
21,7% |
| 330 000 – 450 000 zł |
40,8% |
| 450 000 – 530 000 zł |
17,2% |
| Powyżej 530 000 zł |
10,2% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cetniewa
Rozkład ceny za m² na podstawie 157 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 100 zł/m² |
10,2% |
| 3 100 – 8 100 zł/m² |
17,8% |
| 8 100 – 9 500 zł/m² |
43,3% |
| 9 500 – 11 000 zł/m² |
19,7% |
| Powyżej 11 000 zł/m² |
8,9% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cetniewa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 33 m² |
12,7% |
| 33 – 37 m² |
13,4% |
| 37 – 55 m² |
45,2% |
| 55 – 100 m² |
17,8% |
| Powyżej 100 m² |
10,8% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Cetniewo: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
19,7% |
315 000 zł |
9 433 zł/m² |
| 2 izby |
40,1% |
369 000 zł |
9 148 zł/m² |
| 3 izby |
29,3% |
480 667 zł |
8 211 zł/m² |
| 4 izby |
0,6% |
320 000 zł |
3 262 zł/m² |
| 5 izb |
0,6% |
285 000 zł |
3 838 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
9,6% |
180 000 zł |
1 523 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cetniewa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Władysławowo 02 |
88 |
— |
170 zł/m² |
| Władysławowo 09 |
65 |
— |
199 zł/m² |
| Władysławowo 01 |
27 |
146 000 zł |
95 zł/m² |
Ceny działek na terenie Cetniewa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
25 |
233 zł/m² |
400 000 zł |
1 115 m² |
| Grunty rolne |
33 |
165 zł/m² |
100 000 zł |
727 m² |
| Wszystkie działki |
76 |
175 zł/m² |
150 944 zł |
774 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cetniewa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
29 |
21 |
0 |
2 |
6 |
| 2026 (do 17.08) |
31 |
23 |
0 |
1 |
7 |
| Razem 2010–2026 |
379 |
157 |
0 |
105 |
117 |
Między 2021 a 2025 rokiem mediana na terenie Cetniewa przeszła z 161 000 zł na 415 000 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 78,3% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić nieruchomość na terenie Cetniewa
Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość na terenie Cetniewa?
Na zakup nieruchomości na terenie Cetniewa trzeba przeznaczyć średnio 1 017 369 zł, czyli około 7 322 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
Obecnie dostępnych ofert: 44: 32 mieszkania i 12 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 297 000 zł do 2 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Cetniewa?
Średnio mają około 139 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 360 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 56 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Cetniewa:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 44 m² | 578 826 zł |
| 3 pokoje | 72 m² | 681 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 7 322 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 051 zł/m², a dla domów spada do 5 773 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Cetniewa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.