Domy i mieszkania na sprzedaż Tarłów

Znajdź swoją nieruchomość na terenie Tarłowa: 22 domy na sprzedaż w cenach od 109 341 zł do 950 000 zł, średnio 489 492 zł.

17 nieruchomości na sprzedaż w okolicach Tarłowa

Średnia cena 489 492 zł cena sprzedaży
Przedział cen 109 341–950 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 167 m² na nieruchomość
Cena za m² 2 938 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

5 łącznie
100% domy
  • Domy 100,0%
    5 nieruchomości

Ile pokoi

5 łącznie
60% 5+ pokoi
  • 1 pokój 20,0%
    1 nieruchomość
  • 4 pokoje 20,0%
    1 nieruchomość
  • 5+ pokoi 60,0%
    3 nieruchomości

Przedziały cenowe

5 łącznie
  • 105 000–110 000 zł 20,0%
    1 nieruchomość
  • 315 000–320 000 zł 40,0%
    2 nieruchomości
  • 750 000–755 000 zł 20,0%
    1 nieruchomość
  • 950 000–955 000 zł 20,0%
    1 nieruchomość

Przedziały powierzchni

5 łącznie
  • 50–60 m² 20,0%
    1 nieruchomość
  • 160–170 m² 20,0%
    1 nieruchomość
  • 180–190 m² 20,0%
    1 nieruchomość
  • 220–230 m² 40,0%
    2 nieruchomości
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na terenie Tarłowa to 22 nieruchomości. Pod względem powierzchni domy mają średnio 167 m² (2 938 zł/m²).

Domy 6-pokojowe występują najczęściej; następne w kolejności są opcje 1- i 4-pokojowe.

Mediana ceny sprzedaży na terenie Tarłowa wyniosła 80 000 zł w latach 2010–2025 według oficjalnego rejestru cen nieruchomości (RCiWN). Na poziomie powiatu (Opatowski) mediana to 180 000 zł.

Mediana ceny sprzedaży 80 000 zł 2010–2025
Mediana ceny za m² 1 587 zł/m² 2010–2025
Zarejestrowane sprzedaże 17 2010–2025

Statystyki dla Tarłowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 80 000 zł, czyli 1 587 zł/m², w obserwowanym przedziale od 24 455 zł do 196 000 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 150 000 zł (około 82% rynku).

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Tarłowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 1 240 000 zł +54,8% 3 604 zł/m²
2025 2 155 000 zł — 3 171 zł/m²
2022 2 50 000 zł — 1 045 zł/m²
2020 3 110 000 zł — 1 652 zł/m²
2018 1 110 000 zł +266,7% 1 815 zł/m²
2017 1 30 000 zł — 674 zł/m²
2015 3 80 000 zł — 1 485 zł/m²
2013 2 28 913 zł — 449 zł/m²
2010 2 72 500 zł — 1 928 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Tarłów: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2010–2025)
Sprzedaże 17
Mediana ceny 80 000 zł
Cena za m² 1 587 zł/m²
Mediana powierzchni 50,4 m²
Typowy przedział 24 455 –
196 000 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Tarłowa

Rozkład obliczony na podstawie 17 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 30 000 zł 5,9%
30 000 – 45 000 zł 17,6%
45 000 – 110 000 zł 41,2%
110 000 – 150 000 zł 23,5%
Powyżej 150 000 zł 11,8%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Tarłowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 17 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 660 zł/m² 11,8%
660 – 880 zł/m² 17,6%
880 – 1 900 zł/m² 47,1%
1 900 – 3 200 zł/m² 17,6%
Powyżej 3 200 zł/m² 5,9%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Tarłowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 38 m² 11,8%
38 – 46 m² 17,6%
46 – 61 m² 47,1%
61 – 67 m² 17,6%
Powyżej 67 m² 5,9%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Tarłów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
2 izby 15,4% 85 000 zł 2 526 zł/m²
3 izby 46,2% 42 500 zł 1 177 zł/m²
4 izby 38,5% 90 000 zł 1 677 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Tarłowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Tarłów 154 95 000 zł 1,9 zł/m²
Potoczek 8 — 6,5 zł/m²
Ciszyca Górna 7 — 3,5 zł/m²
Janów 6 — —
Czekarzewice II 6 — —
Ciszyca Dolna 5 — —
Mieczysławów 5 — 1,4 zł/m²
Czekarzewice I 5 — —
Teofilów 4 — —
Julianów 4 — —

Ceny działek na terenie Tarłowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 75 1,8 zł/m² 16 000 zł 6 900 m²
Grunty rolne 843 1,6 zł/m² 16 770 zł 10 300 m²
Grunty leśne 73 1,3 zł/m² 8 000 zł 6 600 m²
Wszystkie działki 995 1,6 zł/m² 16 000 zł 10 000 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Tarłowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 90 2 0 70 18
2026 (do 17.08) 31 1 0 22 8
Razem 2010–2026 1 290 17 0 1 087 186

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 80 000 zł (1 587 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale trzyizbowe (46,2% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Tarłowa?

Nieruchomości na terenie Tarłowa kosztują średnio około 489 492 zł, czyli około 2 938 zł/m².

Jak duża jest oferta na terenie Tarłowa?

W tej chwili do wyboru są 22 nieruchomości.

Jaki jest przedział cen na terenie Tarłowa?

Znajdziesz tu oferty od 109 341 zł do 950 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.

Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Tarłowa?

Zazwyczaj oferują około 167 m².

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Wynosi ona około 2 938 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Tarłowa?

Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 1-pokojowy dom i 4-pokojowy dom.