Mamy 57 domów na sprzedaż na terenie Sułowa, w cenach od 215 000 zł do 250 000 zł, przy średniej cenie 238 333 zł.
Ceny nieruchomości Sułowa według rzeczywistych cen transakcyjnych
Na podstawie RCiWN (rejestr cen transakcyjnych z aktów notarialnych) mieszkanie na terenie Sułowa sprzedawano w 2025 roku za medianę 170 000 zł. Typowa nieruchomość: 36,7 m², 3 izby. Ceny zyskały 9,7% w ciągu roku.
Mediana ceny sprzedaży
170 000 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 167 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
5
2025
Ceny w ciągu roku
+9,7%
mediana
Od 2010 roku
+183,3%
mediana
Wobec mediany powiatu
-21,8%
Zamojski: 217 450 zł
Wobec mediany krajowej
-62,2%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Sułowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 170 000 zł, czyli 4 167 zł/m², w obserwowanym przedziale od 123 000 zł do 266 800 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 30 000 zł do 170 000 zł (około 80% rynku). W szczegółach: 45% transakcji zawarto między 44 000 zł a 120 000 zł, a 11,7% przekroczyło 170 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 52,5% sprzedanych lokali ma od 29 do 49 m², a 15,3% przekracza 68 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 21,8% niższa od mediany powiatu (Zamojski: 217 450 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 62,2% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 5 sprzedaży mieszkań, z medianą 113 000 zł i 3 846 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 115 250 zł (3 949 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Sułowa rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
5 |
113 000 zł |
-33,5% |
3 846 zł/m² |
| 2025 |
5 |
170 000 zł |
+9,7% |
4 167 zł/m² |
| 2024 |
4 |
155 000 zł |
-10,9% |
4 061 zł/m² |
| 2023 |
1 |
174 000 zł |
+43,8% |
3 633 zł/m² |
| 2022 |
5 |
121 000 zł |
+66,9% |
3 353 zł/m² |
| 2021 |
4 |
72 500 zł |
— |
2 461 zł/m² |
| 2018 |
7 |
65 000 zł |
— |
1 771 zł/m² |
| 2016 |
1 |
113 000 zł |
-1,7% |
2 359 zł/m² |
| 2015 |
1 |
115 000 zł |
+187,5% |
1 681 zł/m² |
| 2014 |
3 |
40 000 zł |
+21,2% |
917 zł/m² |
| 2013 |
5 |
33 000 zł |
-23,3% |
1 034 zł/m² |
| 2012 |
1 |
43 000 zł |
+10,3% |
1 172 zł/m² |
| 2011 |
13 |
39 000 zł |
-35% |
1 276 zł/m² |
| 2010 |
5 |
60 000 zł |
— |
971 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Sułów: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
170 000 zł |
| Cena za m² |
4 167 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
36,7 m² |
| Typowy przedział |
123 000 – 266 800 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Sułowa
Rozkład obliczony na podstawie 60 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 30 000 zł |
8,3% |
| 30 000 – 44 000 zł |
20% |
| 44 000 – 120 000 zł |
45% |
| 120 000 – 170 000 zł |
15% |
| Powyżej 170 000 zł |
11,7% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Sułowa
Rozkład ceny za m² na podstawie 59 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 840 zł/m² |
10,2% |
| 840 – 1 200 zł/m² |
18,6% |
| 1 200 – 3 300 zł/m² |
42,4% |
| 3 300 – 4 200 zł/m² |
20,3% |
| Powyżej 4 200 zł/m² |
8,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Sułowa
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 26 m² |
8,5% |
| 26 – 29 m² |
11,9% |
| 29 – 49 m² |
52,5% |
| 49 – 68 m² |
11,9% |
| Powyżej 68 m² |
15,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Sułów: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
5,5% |
27 500 zł |
1 814 zł/m² |
| 2 izby |
32,7% |
42 000 zł |
2 053 zł/m² |
| 3 izby |
40% |
62 000 zł |
2 128 zł/m² |
| 4 izby |
21,8% |
100 750 zł |
1 847 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Sułowa
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Michałów Pgr |
12 |
118 750 zł |
— |
| Sułów |
11 |
— |
4,9 zł/m² |
| Sąsiadka |
11 |
— |
3,2 zł/m² |
| Michałów |
8 |
— |
3,8 zł/m² |
| Źrebce |
8 |
— |
4,5 zł/m² |
| Deszkowice II |
7 |
— |
5,1 zł/m² |
| Kolonia Sułów |
6 |
— |
4,1 zł/m² |
| Rozłopy |
6 |
— |
7,2 zł/m² |
| Tworyczów |
5 |
— |
4,4 zł/m² |
| Deszkowice I |
5 |
— |
3,7 zł/m² |
Ceny działek na terenie Sułowa: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
63 |
5,0 zł/m² |
30 000 zł |
4 237 m² |
| Grunty rolne |
488 |
1,8 zł/m² |
13 465 zł |
7 800 m² |
| Wszystkie działki |
553 |
2,0 zł/m² |
15 000 zł |
7 300 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Sułowa
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
67 |
5 |
0 |
44 |
18 |
| 2026 (do 17.08) |
27 |
5 |
0 |
14 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
862 |
70 |
0 |
613 |
179 |
Typowa nieruchomość sprzedana na terenie Sułowa: 36,7 m², 3 izby, za 170 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Szybki przewodnik: jak kupić nieruchomość na terenie Sułowa — ceny i metraże
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Sułowa?
Na zakup nieruchomości na terenie Sułowa trzeba przeznaczyć średnio 238 333 zł, czyli około 1 882 zł/m².
Jak duża jest oferta na terenie Sułowa?
Obecnie dostępnych ofert: 57.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 215 000 zł do 250 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Zazwyczaj oferują około 127 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 1 882 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Sułowa?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasuje się 6-pokojowy dom.