Mediana ceny sprzedaży
499 010 zł
2025
Mediana ceny za m²
7 231 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
8
2025
Od 2018 roku
+108%
mediana
Wobec mediany miejscowości
+44,6%
Śrem: 345 000 zł
Wobec mediany krajowej
+10,9%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Górczyna obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 499 010 zł, czyli 7 231 zł/m², w obserwowanym przedziale od 403 510 zł do 576 804 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 160 000 zł do 540 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 44,2% transakcji zawarto między 220 000 zł a 380 000 zł, a 11,5% przekroczyło 540 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 44,2% sprzedanych lokali ma od 53 do 81 m², a 11,5% przekracza 93 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę miejscowości (Śrem: 345 000 zł) o 44,6%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 10,9%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 420 010 zł (8 410 zł/m²) przy 5 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Górczyna rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2025 |
8 |
499 010 zł |
— |
7 231 zł/m² |
| 2023 |
4 |
459 500 zł |
+70,2% |
4 969 zł/m² |
| 2022 |
5 |
270 000 zł |
+67,2% |
5 109 zł/m² |
| 2021 |
2 |
161 500 zł |
-34,2% |
3 606 zł/m² |
| 2020 |
2 |
245 500 zł |
+2,5% |
6 334 zł/m² |
| 2019 |
7 |
239 450 zł |
-0,2% |
3 691 zł/m² |
| 2018 |
15 |
239 950 zł |
-2,1% |
3 647 zł/m² |
| 2017 |
3 |
245 000 zł |
— |
3 011 zł/m² |
| 2015 |
1 |
185 000 zł |
+27,6% |
3 862 zł/m² |
| 2014 |
1 |
145 000 zł |
-30,6% |
2 636 zł/m² |
| 2013 |
1 |
209 000 zł |
— |
3 921 zł/m² |
| 2011 |
3 |
155 000 zł |
— |
2 443 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Górczyn: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
8 |
| Mediana ceny |
499 010 zł |
| Cena za m² |
7 231 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
69,8 m² |
| Typowy przedział |
403 510 – 576 804 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Górczyna
Rozkład obliczony na podstawie 52 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 160 000 zł |
11,5% |
| 160 000 – 220 000 zł |
15,4% |
| 220 000 – 380 000 zł |
44,2% |
| 380 000 – 540 000 zł |
17,3% |
| Powyżej 540 000 zł |
11,5% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Górczyna
Rozkład ceny za m² na podstawie 52 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 2 800 zł/m² |
9,6% |
| 2 800 – 3 600 zł/m² |
19,2% |
| 3 600 – 5 100 zł/m² |
42,3% |
| 5 100 – 6 300 zł/m² |
19,2% |
| Powyżej 6 300 zł/m² |
9,6% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Górczyna
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 45 m² |
7,7% |
| 45 – 53 m² |
19,2% |
| 53 – 81 m² |
44,2% |
| 81 – 93 m² |
17,3% |
| Powyżej 93 m² |
11,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Górczyn: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
7,7% |
187 500 zł |
4 612 zł/m² |
| 2 izby |
7,7% |
253 000 zł |
5 075 zł/m² |
| 3 izby |
28,8% |
230 000 zł |
4 607 zł/m² |
| 4 izby |
38,5% |
247 950 zł |
3 733 zł/m² |
| 5 izb |
15,4% |
507 005 zł |
5 368 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
1,9% |
544 602 zł |
3 460 zł/m² |
Ceny działek na terenie Górczyna: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
10 |
118 zł/m² |
144 750 zł |
1 025 m² |
| Wszystkie działki |
12 |
123 zł/m² |
149 750 zł |
1 077 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Górczyna
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
13 |
8 |
0 |
1 |
4 |
| 2026 (do 17.08) |
1 |
0 |
0 |
0 |
1 |
| Razem 2010–2026 |
132 |
55 |
0 |
15 |
62 |
Między 2018 a 2025 rokiem mediana na terenie Górczyna przeszła z 239 950 zł na 499 010 zł. Rynek pierwotny odpowiada za 71,7% sprzedaży, dla których znany jest rodzaj rynku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości w okolicach Górczyna: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość w okolicach Górczyna?
Nieruchomości w okolicach Górczyna kosztują średnio około 593 702 zł, czyli około 5 410 zł/m².
Ile nieruchomości jest teraz dostępnych do kupienia?
W tej chwili do wyboru są 101 nieruchomości: 60 mieszkań i 41 domów.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 229 000 zł do 2 500 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnio mają około 110 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 183 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 59 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Górczyna:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 2 pokoje | 58 m² | 345 558 zł |
| 3 pokoje | 67 m² | 449 165 zł |
| 4 pokoje | 119 m² | 666 495 zł |
| 5 pokoi | 215 m² | 1 021 286 zł |
| 6 pokoi | 190 m² | 896 667 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Wynosi ona około 5 410 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 6 693 zł/m², a dla domów spada do 4 801 zł/m².
Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Górczyna?
Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 2-pokojowe mieszkanie i 4-pokojowy dom.