Znajdź swoją nieruchomość na terenie Kamionki: 446 nieruchomości na sprzedaż w cenach od 434 884 zł do 2 790 000 zł, średnio 1 191 392 zł.
Ceny nieruchomości Kamionki według rzeczywistych cen transakcyjnych
Ile naprawdę są warte nieruchomości na terenie Kamionki? Odpowiedź dają sprzedaże w 2024 roku: 655 000 zł mediany, a zasadnicza część rynku mieści się między 541 837 zł a 675 780 zł (bez 5% najbardziej skrajnych transakcji z każdej strony). Źródło: RCiWN, akty notarialne.
Mediana ceny sprzedaży
655 000 zł
2024
Mediana ceny za m²
9 151 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
5
2024
Ceny w ciągu roku
+15,9%
mediana
Od 2015 roku
+162%
mediana
Wobec mediany gminy
+84,5%
Mikołów: 355 000 zł
Wobec mediany krajowej
+57,8%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Kamionki obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 655 000 zł, czyli 9 151 zł/m², w obserwowanym przedziale od 541 837 zł do 675 780 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 240 000 zł do 580 000 zł (około 79% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 280 000 zł a 470 000 zł, a 9,8% przekroczyło 580 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami trzyizbowymi i lokalami pięcioizbowymi. Pod względem powierzchni 47,6% sprzedanych lokali ma od 61 do 75 m², a 6,1% przekracza 82 m².
Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę gminy (Mikołów: 355 000 zł) o 84,5%, a medianę krajową (415 000 zł) przewyższa o 57,8%.
W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 509 500 zł (7 728 zł/m²) przy 6 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Kamionki rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
3 |
371 950 zł |
-34,9% |
7 965 zł/m² |
| 2025 |
4 |
571 750 zł |
-12,7% |
7 602 zł/m² |
| 2024 |
5 |
655 000 zł |
+15,9% |
9 151 zł/m² |
| 2023 |
3 |
564 900 zł |
+8,2% |
7 222 zł/m² |
| 2022 |
13 |
522 000 zł |
+45% |
7 111 zł/m² |
| 2021 |
9 |
360 000 zł |
+28,6% |
5 468 zł/m² |
| 2020 |
1 |
280 000 zł |
-5,7% |
4 391 zł/m² |
| 2019 |
9 |
297 000 zł |
+10,8% |
4 615 zł/m² |
| 2018 |
2 |
268 000 zł |
-2,8% |
4 348 zł/m² |
| 2017 |
9 |
275 780 zł |
-1,8% |
4 059 zł/m² |
| 2016 |
10 |
280 723 zł |
+12,3% |
4 414 zł/m² |
| 2015 |
8 |
250 000 zł |
— |
4 318 zł/m² |
| 2012 |
1 |
125 000 zł |
-65,3% |
2 197 zł/m² |
| 2011 |
4 |
360 000 zł |
+0% |
3 359 zł/m² |
| 2010 |
1 |
360 000 zł |
— |
3 808 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Kamionka: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
5 |
| Mediana ceny |
655 000 zł |
| Cena za m² |
9 151 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
74,3 m² |
| Typowy przedział |
541 837 – 675 780 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Kamionki
Rozkład obliczony na podstawie 82 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 240 000 zł |
11% |
| 240 000 – 280 000 zł |
17,1% |
| 280 000 – 470 000 zł |
43,9% |
| 470 000 – 580 000 zł |
18,3% |
| Powyżej 580 000 zł |
9,8% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Kamionki
Rozkład ceny za m² na podstawie 82 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 3 700 zł/m² |
11% |
| 3 700 – 4 300 zł/m² |
17,1% |
| 4 300 – 7 000 zł/m² |
43,9% |
| 7 000 – 8 500 zł/m² |
17,1% |
| Powyżej 8 500 zł/m² |
11% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Kamionki
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 53 m² |
8,5% |
| 53 – 61 m² |
18,3% |
| 61 – 75 m² |
47,6% |
| 75 – 82 m² |
19,5% |
| Powyżej 82 m² |
6,1% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Kamionka: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 3 izby |
34,4% |
262 000 zł |
5 015 zł/m² |
| 4 izby |
60,9% |
299 012 zł |
5 155 zł/m² |
| 5 izb |
4,7% |
300 000 zł |
3 711 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Kamionki
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Mikołów |
361 |
278 850 zł |
122 zł/m² |
| Kamionka |
269 |
355 000 zł |
170 zł/m² |
| Zarzecze |
5 |
— |
— |
Ceny działek na terenie Kamionki: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
252 |
153 zł/m² |
170 215 zł |
1 174 m² |
| Grunty rolne |
30 |
87 zł/m² |
124 275 zł |
1 711 m² |
| Wszystkie działki |
286 |
143 zł/m² |
165 000 zł |
1 220 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Kamionki
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
49 |
4 |
0 |
28 |
17 |
| 2026 (do 17.08) |
16 |
3 |
0 |
8 |
5 |
| Razem 2010–2026 |
805 |
83 |
0 |
362 |
360 |
Najczęściej sprzedawany format mieszkania na terenie Kamionki to lokal czteroizbowy, z medianą ceny 299 012 zł. W ciągu roku mediana zyskała 15,9%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Kamionki: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Kamionki?
Nieruchomości na terenie Kamionki kosztują średnio około 1 191 392 zł, czyli około 6 977 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Kamionki?
Aktualna oferta to około 446 nieruchomości: 15 domów i 5 mieszkań oraz 426 innych nieruchomości.
Od jakiej do jakiej kwoty sięgają ceny na terenie Kamionki?
Ceny wahają się od około 434 884 zł do 2 790 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jak duże są zazwyczaj nieruchomości?
Średnia powierzchnia to około 171 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 204 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 72 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku Kamionki:
| Pokoje | Średnia powierzchnia | Średnia cena |
| 4 pokoje | 173 m² | 1 260 107 zł |
| 5 pokoi | 168 m² | 1 243 000 zł |
Ile kosztuje metr kwadratowy na terenie Kamionki?
Wynosi ona około 6 977 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 8 251 zł/m², a dla domów spada do 6 826 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Kamionki?
Bezkonkurencyjnie najpopularniejszy jest 4-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 4-pokojowe mieszkanie.