Domy i mieszkania na sprzedaż Radiostacja

Znajdź 180 nieruchomości na sprzedaż na osiedlu Radiostacja, w cenach między 210 000 zł a 1 899 000 zł, przy średniej cenie 530 216 zł.

Średnia cena 530 216 zł cena sprzedaży
Przedział cen 210 000–1 899 000 zł od najniższej do najwyższej
Średnia powierzchnia 53 m² na nieruchomość
Cena za m² 10 084 zł/m² średnio

Co jest na sprzedaż

180 łącznie
97% mieszkania
  • Mieszkania 97,2%
    175 nieruchomości
  • Domy 2,8%
    5 nieruchomości

Ile pokoi

180 łącznie
48% 2 pokoje
  • 1 pokój 21,1%
    38 nieruchomości
  • 2 pokoje 47,8%
    86 nieruchomości
  • 3 pokoje 27,2%
    49 nieruchomości
  • 4 pokoje 1,7%
    3 nieruchomości
  • 5+ pokoi 2,2%
    4 nieruchomości

Przedziały cenowe

180 łącznie
  • 210 000–385 000 zł 20,0%
    36 nieruchomości
  • 385 000–475 000 zł 21,7%
    39 nieruchomości
  • 475 000–500 000 zł 18,9%
    34 nieruchomości
  • 500 000–630 000 zł 21,1%
    38 nieruchomości
  • 630 000–1 900 000 zł 18,3%
    33 nieruchomości

Przedziały powierzchni

180 łącznie
  • 20–40 m² 42,2%
    76 nieruchomości
  • 40–50 m² 30,0%
    54 nieruchomości
  • 50–60 m² 17,2%
    31 nieruchomości
  • 60–610 m² 10,6%
    19 nieruchomości

Mieszkania i domy w porównaniu

Mieszkania Domy
Średnia powierzchnia 44 m² 349 m²
Cena za metr kwadratowy 11 501 zł/m² 3 824 zł/m²
Obliczenia na podstawie nieruchomości aktualnie dostępnych na rynku. Zaktualizowano w październiku 2026

Dostępne oferty na sprzedaż na osiedlu Radiostacja to 180 nieruchomości: 175 mieszkań i 5 domów. Mieszkania stanowią 97% oferty. Pod względem powierzchni mieszkania mają średnio 44 m² (11 501 zł/m²), a domy około 349 m² (3 824 zł/m²).

Najczęściej spotykany typ to mieszkania 2-pokojowe, a zaraz po nich opcje 3- i 1-pokojowe.

Akty notarialne zarejestrowane dla osiedla Radiostacja obejmują 95 sprzedaży mieszkań w 2025 roku, przy medianie ceny 526 014 zł. W przeliczeniu na metr kwadratowy mediana to 11 288 zł. To o 16,9% więcej niż mediana krajowa (450 010 zł).

Mediana ceny sprzedaży 526 014 zł 2025
Mediana ceny za m² 11 288 zł/m² 2025
Zarejestrowane sprzedaże 95 2025
Od 2010 roku +195,2% mediana
Wobec mediany dzielnicy +25,3% Śródmieście: 419 857 zł
Wobec mediany krajowej +16,9% Polska: 450 010 zł

Statystyki dla osiedla Radiostacja obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 526 014 zł, czyli 11 288 zł/m², w obserwowanym przedziale od 291 886 zł do 942 414 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 130 000 zł do 530 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 43,9% transakcji zawarto między 170 000 zł a 310 000 zł, a 9,6% przekroczyło 530 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale trzyizbowe, przed lokalami dwuizbowymi i lokalami czteroizbowymi. Pod względem powierzchni 44,5% sprzedanych lokali ma od 39 do 55 m², a 10% przekracza 72 m².

Te poziomy cen plasują lokalny rynek wyraźnie powyżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę dzielnicy (Śródmieście: 419 857 zł) o 25,3%, a medianę krajową (450 010 zł) przewyższa o 16,9%.

W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 27 sprzedaży mieszkań, z medianą 528 482 zł i 11 591 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 527 248 zł (11 358 zł/m²) przy 122 transakcjach.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości osiedla Radiostacja rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 27 528 482 zł +0,5% 11 591 zł/m²
2025 95 526 014 zł — 11 288 zł/m²
2018 153 245 800 zł -1,3% 5 458 zł/m²
2017 115 249 000 zł +2% 5 220 zł/m²
2016 147 244 000 zł +45,3% 4 977 zł/m²
2015 44 167 950 zł +13,5% 3 923 zł/m²
2014 41 148 000 zł -1,3% 3 387 zł/m²
2013 50 150 000 zł +7,1% 3 395 zł/m²
2012 39 140 000 zł -24,3% 3 736 zł/m²
2011 28 185 000 zł +3,8% 3 964 zł/m²
2010 22 178 200 zł — 3 966 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Radiostacja: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2025)
Sprzedaże 95
Mediana ceny 526 014 zł
Cena za m² 11 288 zł/m²
Mediana powierzchni 43,1 m²
Typowy przedział 291 886 –
942 414 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na osiedlu Radiostacja

Rozkład obliczony na podstawie 761 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 130 000 zł 9,6%
130 000 – 170 000 zł 18,1%
170 000 – 310 000 zł 43,9%
310 000 – 530 000 zł 18,8%
Powyżej 530 000 zł 9,6%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na osiedlu Radiostacja

Rozkład ceny za m² na podstawie 761 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 3 300 zł/m² 9,9%
3 300 – 4 000 zł/m² 16,3%
4 000 – 5 700 zł/m² 46,3%
5 700 – 11 000 zł/m² 18,3%
Powyżej 11 000 zł/m² 9,3%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na osiedlu Radiostacja

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 31 m² 10,1%
31 – 39 m² 16,8%
39 – 55 m² 44,5%
55 – 72 m² 18,5%
Powyżej 72 m² 10%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Radiostacja: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
1 izba 9,6% 194 100 zł 7 225 zł/m²
2 izby 33,2% 233 650 zł 6 260 zł/m²
3 izby 42,8% 228 500 zł 4 922 zł/m²
4 izby 13,4% 242 550 zł 5 119 zł/m²
5 izb 0,8% 483 000 zł 5 565 zł/m²
6 izb i więcej 0,3% 760 000 zł 3 829 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na osiedlu Radiostacja

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
S-5 91 180 000 zł —
S-3 34 157 500 zł —
S-4 27 — 35 zł/m²

Ceny działek na osiedlu Radiostacja: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 20 402 zł/m² 1 183 881 zł 1 606 m²
Wszystkie działki 21 362 zł/m² 1 167 762 zł 1 926 m²

Aktywność rynku nieruchomości na osiedlu Radiostacja

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 103 96 0 2 5
2026 (do 17.08) 29 27 0 0 2
Razem 2010–2026 973 784 0 37 152

Zasadnicza część sprzedaży na osiedlu Radiostacja zamyka się między 291 886 zł a 942 414 zł — te granice odcinają po 5% najbardziej nietypowych transakcji z każdej strony. W szczegółach 9,6% nieruchomości sprzedano poniżej 130 000 zł, a 9,6% powyżej 530 000 zł. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na osiedlu Radiostacja?

Licz się ze średnią kwotą 530 216 zł, aby kupić nieruchomość na osiedlu Radiostacja, czyli około 10 084 zł/m².

Ile nieruchomości obejmuje oferta na osiedlu Radiostacja?

Obecnie dostępnych ofert: 180: 175 mieszkań i 5 domów.

Jaki jest przedział cen na osiedlu Radiostacja?

Ceny wahają się od około 210 000 zł do 1 899 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na osiedlu Radiostacja?

Średnia powierzchnia to około 53 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 349 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 44 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku osiedla Radiostacja:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
1 pokój29 m²361 948 zł
2 pokoje40 m²479 154 zł
3 pokoje56 m²616 010 zł

Ile kosztuje metr kwadratowy?

Średnio wychodzi około 10 084 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 11 501 zł/m², a dla domów spada do 3 824 zł/m².

Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży osiedla Radiostacja?

Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 3-pokojowe mieszkanie i 1-pokojowe mieszkanie.