Zobacz 38 nieruchomości na sprzedaż na terenie Leszczyn: ceny od 140 000 zł do 1 290 000 zł, średnio 406 811 zł.
Mediana ceny sprzedaży
202 500 zł
2025
Mediana ceny za m²
4 323 zł/m²
2025
Zarejestrowane sprzedaże
78
2025
Ceny w ciągu roku
-4%
mediana
Od 2013 roku
+113,2%
mediana
Wobec mediany miejscowości
-3,8%
Czerwionka-Leszczyny: 210 500 zł
Wobec mediany krajowej
-55%
Polska: 450 010 zł
Statystyki dla Leszczyn obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 202 500 zł, czyli 4 323 zł/m², w obserwowanym przedziale od 41 104 zł do 361 500 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 17 000 zł do 250 000 zł (około 81% rynku). W szczegółach: 39,6% transakcji zawarto między 83 000 zł a 180 000 zł, a 9,6% przekroczyło 250 000 zł.
Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale pięcioizbowe, przed lokalami czteroizbowymi i lokalami o sześciu i więcej izbach. Pod względem powierzchni 45,2% sprzedanych lokali ma od 45 do 57 m², a 10,5% przekracza 63 m².
Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana jest o 3,8% niższa od mediany miejscowości (Czerwionka-Leszczyny: 210 500 zł), a od mediany krajowej (450 010 zł) jest o 55% niższa.
W bieżącym 2026 roku (dane do 17.08.2026) zarejestrowano już 45 sprzedaży mieszkań, z medianą 210 000 zł i 4 321 zł/m². W ostatnich 12 miesiącach mediana ceny wyniosła 215 000 zł (4 396 zł/m²) przy 73 transakcjach.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Leszczyn rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
45 |
210 000 zł |
+3,7% |
4 321 zł/m² |
| 2025 |
78 |
202 500 zł |
-4% |
4 323 zł/m² |
| 2024 |
69 |
211 000 zł |
+11,1% |
4 033 zł/m² |
| 2023 |
68 |
190 000 zł |
+5,6% |
3 903 zł/m² |
| 2022 |
56 |
180 000 zł |
+22% |
3 559 zł/m² |
| 2021 |
60 |
147 500 zł |
+16,1% |
3 048 zł/m² |
| 2020 |
47 |
127 000 zł |
+15,5% |
2 778 zł/m² |
| 2019 |
67 |
110 000 zł |
+22,2% |
2 277 zł/m² |
| 2018 |
69 |
90 000 zł |
+7,1% |
1 736 zł/m² |
| 2017 |
75 |
84 000 zł |
+5% |
1 981 zł/m² |
| 2016 |
54 |
80 000 zł |
+294,8% |
1 732 zł/m² |
| 2015 |
43 |
20 265 zł |
-24,1% |
582 zł/m² |
| 2014 |
6 |
26 698 zł |
-71,9% |
493 zł/m² |
| 2013 |
11 |
95 000 zł |
— |
1 885 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Leszczyny: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2025) |
| Sprzedaże |
78 |
| Mediana ceny |
202 500 zł |
| Cena za m² |
4 323 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
48,5 m² |
| Typowy przedział |
41 104 – 361 500 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Leszczyn
Rozkład obliczony na podstawie 748 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 17 000 zł |
9,5% |
| 17 000 – 83 000 zł |
18,4% |
| 83 000 – 180 000 zł |
39,6% |
| 180 000 – 250 000 zł |
22,9% |
| Powyżej 250 000 zł |
9,6% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Leszczyn
Rozkład ceny za m² na podstawie 746 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 340 zł/m² |
9,7% |
| 340 – 1 800 zł/m² |
18,6% |
| 1 800 – 3 700 zł/m² |
42,8% |
| 3 700 – 4 700 zł/m² |
18,2% |
| Powyżej 4 700 zł/m² |
10,7% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Leszczyn
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 37 m² |
12,5% |
| 37 – 45 m² |
14,6% |
| 45 – 57 m² |
45,2% |
| 57 – 63 m² |
17,3% |
| Powyżej 63 m² |
10,5% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Leszczyny: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 1 izba |
0,3% |
96 014 zł |
2 595 zł/m² |
| 2 izby |
7,5% |
125 000 zł |
3 282 zł/m² |
| 3 izby |
15,9% |
170 000 zł |
3 124 zł/m² |
| 4 izby |
25% |
110 000 zł |
2 603 zł/m² |
| 5 izb |
29,5% |
125 000 zł |
2 517 zł/m² |
| 6 izb i więcej |
21,9% |
150 000 zł |
2 874 zł/m² |
Ceny działek na terenie Leszczyn: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
475 |
66 zł/m² |
87 928 zł |
1 327 m² |
| Grunty rolne |
10 |
25 zł/m² |
93 000 zł |
2 984 m² |
| Wszystkie działki |
576 |
66 zł/m² |
88 000 zł |
1 328 m² |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Leszczyn
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
149 |
114 |
0 |
21 |
14 |
| 2026 (do 17.08) |
79 |
57 |
0 |
13 |
9 |
| Razem 2010–2026 |
1 791 |
953 |
0 |
640 |
198 |
W porównaniu z medianą miejscowości (Czerwionka-Leszczyny: 210 500 zł) ceny Leszczyn są o 3,8% niższe. Mediana krajowa wynosi 450 010 zł, różnica to -55%. Od 2013 roku lokalna zmiana wynosi łącznie +113,2%. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Leszczyn: ceny, powierzchnie i trendy rynkowe
Ile średnio kosztuje zakup nieruchomości na terenie Leszczyn?
Licz się ze średnią kwotą 406 811 zł, aby kupić nieruchomość na terenie Leszczyn, czyli około 5 046 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Leszczyn?
Aktualna oferta to około 38 nieruchomości: 11 mieszkań i 5 domów oraz 22 innych nieruchomości.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Ceny wahają się od około 140 000 zł do 1 290 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.
Jaką powierzchnię mają zwykle nieruchomości na terenie Leszczyn?
Zazwyczaj oferują około 81 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 163 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 43 m².
Ile kosztuje metr kwadratowy?
Średnio wychodzi około 5 046 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 5 507 zł/m², a dla domów spada do 4 778 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej znajduje nowego właściciela na terenie Leszczyn?
Zdecydowanym faworytem jest 2-pokojowe mieszkanie. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 1-pokojowe mieszkanie.