Domy i mieszkania na sprzedaż Cyców

Mamy 44 domy na sprzedaż w okolicach Cycowa.

W 2024 roku 5 mieszkań zmieniło właściciela na terenie Cycowa, przy medianie ceny 401 000 zł — tak wynika z rejestru cen transakcyjnych RCiWN. Od 2021 roku ceny wzrosły o 83,1%. Mediana ceny za metr kwadratowy: 3 642 zł.

Mediana ceny sprzedaży 401 000 zł 2024
Mediana ceny za m² 3 642 zł/m² 2024
Zarejestrowane sprzedaże 5 2024
Ceny w ciągu roku +75,1% mediana
Od 2021 roku +83,1% mediana
Wobec mediany powiatu +11,7% Łęczyński: 358 973 zł
Wobec mediany krajowej -3,4% Polska: 415 000 zł

Statystyki dla Cycowa obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 401 000 zł, czyli 3 642 zł/m², w obserwowanym przedziale od 114 000 zł do 455 400 zł.

Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 170 000 zł do 350 000 zł (około 77% rynku). W szczegółach: 42,9% transakcji zawarto między 200 000 zł a 280 000 zł, a 11,4% przekroczyło 350 000 zł.

Wśród mieszkań najczęściej sprzedawano lokale czteroizbowe, przed lokalami pięcioizbowymi i lokalami trzyizbowymi. Pod względem powierzchni 45,7% sprzedanych lokali ma od 60 do 76 m², a 11,4% przekracza 86 m².

Dla porównania z typowymi punktami odniesienia: lokalna mediana przewyższa medianę powiatu (Łęczyński: 358 973 zł) o 11,7%, a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 3,4% niższa.

Jak zmieniały się ceny nieruchomości Cycowa rok po roku

Rok Sprzedaże Mediana ceny Zmiana r/r Mediana za m²
2026* 3 320 000 zł +6,7% 4 457 zł/m²
2025 3 300 000 zł -25,2% 4 392 zł/m²
2024 5 401 000 zł +75,1% 3 642 zł/m²
2023 6 229 000 zł -2,6% 3 454 zł/m²
2022 5 235 000 zł +7,3% 3 551 zł/m²
2021 13 219 000 zł — 3 359 zł/m²

* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.

Cyców: ile trzeba przygotować na mieszkanie

Rodzaj nieruchomości Mieszkania (2024)
Sprzedaże 5
Mediana ceny 401 000 zł
Cena za m² 3 642 zł/m²
Mediana powierzchni 110,1 m²
Typowy przedział 114 000 –
455 400 zł

Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Cycowa

Rozkład obliczony na podstawie 35 transakcji (2010–2025)
Przedział cenyUdział sprzedaży
Poniżej 170 000 zł 11,4%
170 000 – 200 000 zł 11,4%
200 000 – 280 000 zł 42,9%
280 000 – 350 000 zł 22,9%
Powyżej 350 000 zł 11,4%

Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Cycowa

Rozkład ceny za m² na podstawie 35 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
Cena za m²Udział sprzedaży
Poniżej 2 300 zł/m² 11,4%
2 300 – 3 200 zł/m² 17,1%
3 200 – 3 900 zł/m² 45,7%
3 900 – 4 400 zł/m² 14,3%
Powyżej 4 400 zł/m² 11,4%

Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Cycowa

Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
Powierzchnia użytkowaUdział sprzedaży
Poniżej 57 m² 14,3%
57 – 60 m² 14,3%
60 – 76 m² 45,7%
76 – 86 m² 14,3%
Powyżej 86 m² 11,4%

Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb

Cyców: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
Liczba izb Udział sprzedaży Mediana ceny Średnia za m²
3 izby 14,7% 200 000 zł 3 298 zł/m²
4 izby 47,1% 232 500 zł 3 709 zł/m²
5 izb 35,3% 276 000 zł 3 548 zł/m²
6 izb i więcej 2,9% 405 000 zł 2 281 zł/m²

Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Cycowa

Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
Obręb Transakcje Mediana (mieszkania) Działki zł/m²
Cyców 55 200 000 zł 12 zł/m²
Wólka Cycowska 51 401 000 zł 35 zł/m²
Kopina 42 — 3,7 zł/m²
Świerszczów 21 — 2,0 zł/m²
Zagórze 18 — 2,8 zł/m²
Garbatówka Kolonia 18 — 2,7 zł/m²
Malinówka 18 — 3,4 zł/m²
Barki 17 — 3,7 zł/m²
Cyców Kolonia Druga 17 — 4,5 zł/m²
Nowy Stręczyn 16 — 3,1 zł/m²

Ceny działek na terenie Cycowa: grunty budowlane, rolne i leśne

Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
Rodzaj gruntu Sprzedaże Mediana zł/m² Mediana ceny działki Typowa powierzchnia
Działki budowlane i zurbanizowane 74 24 zł/m² 60 250 zł 2 529 m²
Grunty rolne 199 3,0 zł/m² 45 000 zł 13 733 m²
Grunty leśne 6 1,6 zł/m² 18 500 zł 8 450 m²
Wszystkie działki 282 3,6 zł/m² 50 000 zł 10 900 m²

Aktywność rynku nieruchomości na terenie Cycowa

Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
Okres Transakcje Mieszkania Domy Działki Inne
2025 118 3 0 85 30
2026 (do 17.08) 52 3 0 31 18
Razem 2010–2026 479 35 0 313 131

Na mieszkanie trzeba przygotować raczej 401 000 zł (3 642 zł/m²). Na rynku mieszkań dominują lokale czteroizbowe (47,1% sprzedaży). Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.

Źródło: RCiWN — Rejestr Cen i Wartości Nieruchomości (starostwa powiatowe / GUGiK) — Rejestr cen nieruchomości — transakcje z aktów notarialnych (akty notarialne przekazywane do rejestru cen). Okres 2010–2026, dane do 17.08.2026. Dane publiczne PZGiK (art. 40a ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne).

Jaki budżet trzeba mieć, aby kupić nieruchomość w okolicach Cycowa?

Licz się ze średnią kwotą 579 202 zł, aby kupić nieruchomość w okolicach Cycowa, czyli około 3 981 zł/m².

Jak duża jest oferta w okolicach Cycowa?

Obecnie dostępnych ofert: 44: 43 domy i 1 mieszkanie.

Jaki jest przedział cen w okolicach Cycowa?

Ceny wahają się od około 200 000 zł do 1 200 000 zł, z opcjami niemal na każdą kieszeń.

Jaki metraż mają zwykle nieruchomości w okolicach Cycowa?

Średnia powierzchnia to około 145 m². Domy oferują więcej przestrzeni — około 147 m² — podczas gdy mieszkania mają zwykle około 67 m². Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz w zależności od liczby pokoi? Oto aktualny obraz rynku w okolicach Cycowa:

PokojeŚrednia powierzchniaŚrednia cena
3 pokoje78 m²432 311 zł
4 pokoje225 m²576 800 zł
5 pokoi154 m²599 875 zł

Jaka jest średnia cena metra kwadratowego w okolicach Cycowa?

Średnia cena to 3 981 zł/m². Dla mieszkań rośnie do 4 463 zł/m², a dla domów spada do 3 976 zł/m².

Jaki jest najpopularniejszy typ nieruchomości w okolicach Cycowa?

Zdecydowanym faworytem jest 3-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 4-pokojowy dom i 5-pokojowy dom.