Mamy 24 domy na sprzedaż na terenie Wyszogrodu, w cenach od 695 000 zł do 1 350 000 zł, przy średniej cenie 1 173 500 zł.
Ceny nieruchomości Wyszogrodu według rzeczywistych cen transakcyjnych
Według Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (dane z aktów notarialnych) mediana ceny sprzedaży mieszkania na terenie Wyszogrodu wyniosła 114 370 zł w 2024 roku, na podstawie 6 transakcji zarejestrowanych przez starostwo. W ciągu roku ceny spadły o 17,1%. Mediana ceny metra kwadratowego to około 3 322 zł.
Mediana ceny sprzedaży
114 370 zł
2024
Mediana ceny za m²
3 322 zł/m²
2024
Zarejestrowane sprzedaże
6
2024
Ceny w ciągu roku
-17,1%
mediana
Od 2022 roku
+43%
mediana
Wobec mediany powiatu
-50,3%
Płocki: 230 000 zł
Wobec mediany krajowej
-72,4%
Polska: 415 000 zł
Statystyki dla Wyszogrodu obejmują lokale mieszkalne: dla wszystkich transakcji w tym obszarze rejestr cen nie zawiera jeszcze danych o budynkach, więc sprzedaże domów nie są wyodrębnione. Mediana ceny mieszkania to 114 370 zł, czyli 3 322 zł/m², w obserwowanym przedziale od 51 935 zł do 208 875 zł.
Większość sprzedanych nieruchomości kosztowała od 47 000 zł do 250 000 zł (około 71% rynku).
Mediana powierzchni użytkowej wynosi około 42,4 m².
Te poziomy cen sytuują lokalny rynek wyraźnie poniżej typowych punktów odniesienia: lokalna mediana jest o 50,3% niższa od mediany powiatu (Płocki: 230 000 zł), a od mediany krajowej (415 000 zł) jest o 72,4% niższa.
Jak zmieniały się ceny nieruchomości Wyszogrodu rok po roku
| Rok |
Sprzedaże |
Mediana ceny |
Zmiana r/r |
Mediana za m² |
| 2026* |
2 |
85 000 zł |
-33,3% |
2 640 zł/m² |
| 2025 |
4 |
127 500 zł |
+11,5% |
3 339 zł/m² |
| 2024 |
6 |
114 370 zł |
-17,1% |
3 322 zł/m² |
| 2023 |
3 |
138 000 zł |
+72,5% |
2 875 zł/m² |
| 2022 |
5 |
80 000 zł |
-52,9% |
3 810 zł/m² |
| 2021 |
1 |
170 000 zł |
— |
4 857 zł/m² |
* 2026: rok bieżący, dane do 17.08.2026.
Wyszogród: ile trzeba przygotować na mieszkanie
| Rodzaj nieruchomości |
Mieszkania (2024) |
| Sprzedaże |
6 |
| Mediana ceny |
114 370 zł |
| Cena za m² |
3 322 zł/m² |
| Mediana powierzchni |
42,4 m² |
| Typowy przedział |
51 935 – 208 875 zł |
Przedziały cen sprzedanych nieruchomości na terenie Wyszogrodu
Rozkład obliczony na podstawie 21 transakcji (2010–2025)
| Przedział ceny | Udział sprzedaży |
| Poniżej 47 000 zł |
14,3% |
| 47 000 – 72 000 zł |
14,3% |
| 72 000 – 180 000 zł |
38,1% |
| 180 000 – 250 000 zł |
19% |
| Powyżej 250 000 zł |
14,3% |
Ceny za metr kwadratowy mieszkań na terenie Wyszogrodu
Rozkład ceny za m² na podstawie 21 sprzedaży mieszkań (2010–2025)
| Cena za m² | Udział sprzedaży |
| Poniżej 1 300 zł/m² |
9,5% |
| 1 300 – 2 000 zł/m² |
19% |
| 2 000 – 4 200 zł/m² |
42,9% |
| 4 200 – 5 000 zł/m² |
19% |
| Powyżej 5 000 zł/m² |
9,5% |
Powierzchnie sprzedanych nieruchomości na terenie Wyszogrodu
Powierzchnia użytkowa sprzedanych lokali (2010–2025)
| Powierzchnia użytkowa | Udział sprzedaży |
| Poniżej 28 m² |
9,5% |
| 28 – 33 m² |
19% |
| 33 – 45 m² |
38,1% |
| 45 – 60 m² |
19% |
| Powyżej 60 m² |
14,3% |
Od kawalerki po duże mieszkanie: cena według liczby izb
Wyszogród: mieszkania sprzedane w latach 2010–2025; izby liczone według ewidencji (pokoje z kuchnią)
| Liczba izb |
Udział sprzedaży |
Mediana ceny |
Średnia za m² |
| 2 izby |
46,2% |
122 500 zł |
3 478 zł/m² |
| 3 izby |
38,5% |
138 000 zł |
3 534 zł/m² |
| 4 izby |
15,4% |
97 916 zł |
2 221 zł/m² |
Obręby ewidencyjne z największą liczbą transakcji na terenie Wyszogrodu
Obręby z co najmniej 3 transakcjami w latach 2010–2025
| Obręb |
Transakcje |
Mediana (mieszkania) |
Działki zł/m² |
| Wyszogród |
85 |
138 000 zł |
39 zł/m² |
| Rębowo |
17 |
— |
7,0 zł/m² |
| Kobylniki |
14 |
— |
7,6 zł/m² |
| Wilczkowo |
12 |
— |
11 zł/m² |
| Drwały |
12 |
— |
9,7 zł/m² |
| Słomin |
12 |
— |
6,6 zł/m² |
| Rakowo |
11 |
— |
3,6 zł/m² |
| Ciućkowo |
11 |
— |
5,5 zł/m² |
| Starzyno |
6 |
— |
3,6 zł/m² |
| Marcjanka |
5 |
— |
11 zł/m² |
Ceny działek na terenie Wyszogrodu: grunty budowlane, rolne i leśne
Działki niezabudowane sprzedane w latach 2010–2025 (sprzedaż wolnorynkowa, pełna własność)
| Rodzaj gruntu |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
Typowa powierzchnia |
| Działki budowlane i zurbanizowane |
32 |
51 zł/m² |
100 000 zł |
2 684 m² |
| Grunty rolne |
98 |
7,0 zł/m² |
132 634 zł |
19 200 m² |
| Grunty leśne |
5 |
4,1 zł/m² |
55 000 zł |
7 201 m² |
| Wszystkie działki |
136 |
7,8 zł/m² |
120 000 zł |
12 962 m² |
Ceny gruntu według miejscowości na terenie Wyszogrodu
Mediana ceny m² działek niezabudowanych, 2010–2025
| Miejscowość |
Sprzedaże |
Mediana zł/m² |
Mediana ceny działki |
| Wyszogród |
42 |
39 zł/m² |
145 000 zł |
| Wyszogród (obszar wiejski) |
94 |
7,0 zł/m² |
105 000 zł |
Aktywność rynku nieruchomości na terenie Wyszogrodu
Wszystkie transakcje zarejestrowane w rejestrze cen, łącznie z gruntami i innymi nieruchomościami
| Okres |
Transakcje |
Mieszkania |
Domy |
Działki |
Inne |
| 2025 |
50 |
4 |
0 |
33 |
13 |
| 2026 (do 17.08) |
24 |
2 |
0 |
14 |
8 |
| Razem 2010–2026 |
245 |
21 |
0 |
159 |
65 |
Trajektorię cen Wyszogrodu widać w dłuższej perspektywie: 80 000 zł mediany w 2022 roku, 114 370 zł w 2024 roku, czyli +43%. Pod względem liczby transakcji rynek urósł o 100% w ostatnim roku. Dane pochodzą z Rejestru Cen i Wartości Nieruchomości (RCiWN) prowadzonego przez starostwa powiatowe: rzeczywiste sprzedaże wolnorynkowe zarejestrowane na podstawie aktów notarialnych od 2010 roku, z pominięciem sprzedaży udziałów, przetargów i transakcji poniżej 1 000 zł.
Zakup nieruchomości na terenie Wyszogrodu: ceny, metraże i co warto wiedzieć
Jaka jest średnia cena, aby kupić nieruchomość na terenie Wyszogrodu?
Nieruchomości na terenie Wyszogrodu kosztują średnio około 1 173 500 zł, czyli około 5 980 zł/m².
Ile nieruchomości obejmuje oferta na terenie Wyszogrodu?
Obecnie dostępnych ofert: 24.
W jakim przedziale cen porusza się sprzedaż?
Znajdziesz tu oferty od 695 000 zł do 1 350 000 zł, w zależności od okolicy i typu nieruchomości.
Jaki metraż mają zwykle nieruchomości na terenie Wyszogrodu?
Zazwyczaj oferują około 196 m².
Jaka jest średnia cena metra kwadratowego na terenie Wyszogrodu?
Średnia cena to 5 980 zł/m².
Jaki typ nieruchomości najczęściej trafia na rynek sprzedaży Wyszogrodu?
Zdecydowanym faworytem jest 6-pokojowy dom. Tuż za nim plasują się 5-pokojowy dom i 7-pokojowy dom.